dr. soytürkDr. Soytürk (Minel Klinik)İletişim+90312 210 1626

Vajinismus Başarı Hikayelerimiz

İki aylık evliyim. Çevremdeki Vajinismus hastalarının bende bıraktığı izlerle ve tedirginlikle evlendiğim zaman aynı durumu yaşadığımı gördüm. Bu zorunu hızla çözmek için İnternetten Dr. Soytürk ‘ü buldum. Hasta yorumlarını okudukça ümitlendim ve iki gün önce kliniğe geldik. 2 seansta SONUÇ alarak ayrılıyoruz. Buradan Klinik çalışanlarına ve güler yüzlü doktoruma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki VARSINIZ…..
 • 2 seansta SONUÇ alarak ayrılıyoruz.
8 aylık evli bir vajinismus hastasıydım. Vajinismus hastası olduğumu kabul etmek uzun olmadı. Tabi ki aylar geçeceğini düşünerek bir doktora başvurmamıştım. Geçmediğini gördükten sonra 1. Ayda bir Kadın doğum doktoruna gitmeye karar vermedim. Kadın doğum doktoru bunun tamamen psikolojik olduğunu söyleyerek beni psikoloğa yönlendirdi. Psikolog ise bir kitap önerdi okudum ama beni yine rahatlatmamıştı. Daha sonra internette vajinismus doktorları araştırdım ve burayı kendime daha yakın gördüm ve buraya gelmeye karar verdim. Geldikten sonrada Gülsüm hocanın güleryüzlülüğü ,samimiyeti beni daha da çok rahatlattı. İlk seansta evde yaptığım kasılmaları bur da yapmadığımı gördüm. İkinci seanstan sonra tamamen kasılmalar , bacalarımı kapatmamalarım yok oldu. Burada yapamadığım şeyleri başardığımı gördüm. Gülsüm hocama her şey için çok teşekkür ederim. Vajinismus hastalarına tavsiyem keinlikle geç kalmadan ertelemeden , doktora gidemem bu bir hastalık değil kendiliğinden geçer demeden , direkt bir doktora danışsınlar . Ben başardığımı gördüm ve şuan çok mutluyum darısı diğer hastaların başına :) :) :)
 • Herşey Güzel Olacak!!!
Sayın Ümmügülsüm hocama sonsuz teşekkür ederim. Evlendiğim ilk günden yaşadığım rahatsızlığı 3 seansta yenmeme yardım etti. Çok samimi ve içten olduğundan dolayı hiç çekinmedim ve çok rahattım. Mutluluk çok yakın hastalığınızı ertelemeyin tekrar tüm ekibinize teşekkür ederim.
 • Yeşim Öztürk
Merhaba,Ben beş buçuk yıllık evliyim. Yaşadığım bu durumun tam olarak ne olduğunu anlamam iki senemi aldı. Daha sonra psikiyatri ve kadın doğum servislerine gitsem de tam anlamıyla sonu alamadım. Hatta beni daha çıkmaza itti diyebilirim. Ümmügülsüm Hanım’ı internetten buldum ve videolarını izledim. Sekiz yıldır bu sorunu yaşayan bir hastanın videosunu izlediğimde cesaretlendim ve telefonla iletişime geçtim. Öncelikle gerçek anlamda dinleyen bir doktor. Güven duygusunu ilk görüşme randevusunda hissetmeye başlıyorsunuz. Üç seansta çözülen bir tedavi diye geldim. Fakat ikinci seansta çözdüm ve üçüncü seansı normal muayene olarak değerlendirdim. Beş buçuk yılımın boşa gittiğini düşünüyorum. Hiç çekinmeden hemen gelin ve bu vajinismus sorunundan hemen kurtulun. Her şey çok güzel olacak. :)
 • Mutlu son!!!
Vajinismus hastası olarak geldiğim yerden, bu sorunumu çözerek çıkıyorum. Ümmügülsüm hocamızın sakinliği, güler yüzlülüğü ile ilk seanstan itibaren çok hızlı tedavi oldum. 2. Seansımda sorunum çözüme kavuştu. Eşimin desteği de benim için çok önemliydi. Korkulacak bir şey olmadığını, 2,5 yıl boşu boşuna beklediğimi anladım. Allah Ümmügülsüm hocamdan razı olsun. Her şey için teşekkür ederim. İyi ki varsınız.
 • İyi ki varsınız. Teşekkürler
6.5 yıllık evliyim vajinismus sorunum vardı. İnternetten araştırırken Ümmügülsüm hocaya denk geldim yorumları okudum. Yorumların olumlu olduğunu gördüm. Bunun üzerine başvurdum.iki seansta sorunum çözüldü. Ümmügülsüm hocaya çok teşekkür ediyorum. Sayesinde rahatladım. Güler yüzünü her görüşümde içime umut doğdu ve başardık :)
 • Güler yüzünü her görüşümde içime umut doğdu.
Merhabalar, Bu yazıyı okursanız çok doğru yerdesinizdir :) demektir. Gülsüm hocamı internet üzerinden bulup maximum memnuniyetle ayrıldığımı belirtmek isterim. Sakinliği ve profesyonel yaklaşımıyla iki seansta bizi dört yıllık bir sıkıntıdan kurtardı. Kendisine her şey için çok teşekkür ediyoruz. Ve tabi ki güler yüzlü ekibine... İyi ki sizi tanıma fırsatım olmuş. İyi ki varsınız ve de daha mutlu haberlerle görüşmek dileğiyle Kocaman SEVGİLER...
 • Bu yazıyı okursanız çok doğru yerdesiniz.
Bu sayfaya bir şeyler yazmak bile hiç bu kadar güzel gelmemişti. Ben kimim ? Ben kendimi en umutsuz vaka gören 3 sene boyunca kendimi kaybettiğim hiç olmayacağına inanan biriyim. Her yerde araştırdım ve ben bir ‘vajinismus ‘ olmuşum. Sanki adım adım olmuş. Araştırmalar sonucunda burayı buldum. İlk görüşmeye geldiğimde hala umutsuzdum. Ama beni dinleyen cesaret veren Ümmügülsüm hocam ile tanıştım.İnanılmaz bir cesaret verdi .Kendime güvenmemi bunu başaracağıma inandırdı. 3 seans sonunda başardım. Kendime inanamıyordum. Dedim ya kendimi en umutsuz vaka olarak görüyordum. Hiçte öyle değilmiş çokta kolaymış. Yaşadığımı hissettim. Koskoca 3 senem gitti ama boşa gitmiş. Keşkelerimden biri de ‘keşke daha önce buraya gelseydim’. Ama başardım. Benim gibi olan çokmuş. Bunu öğrendim. Diğer insanların bu sayfalara yazdıklarını okudukça ne kadar üzüldüğümü gördüm. Ama belki hiç tanımayacağım göremeyeceğim arkadaşlarım sakın korkmayın ben başardıysam herkes başarır. Ben burayı ve Ümmügülsüm adını hiç unutmayacağım. Her şey için çok ama çok teşekkür ederim. Özellikle Ümmügülsüm Hanıma hayatında başarılar diliyorum.
 • Güzel günler bizleri bekliyor.
Koca bir kabusun bitişini dökmek istedim bu satılara. Çünkü beni bu kabustan uyandıran ÜMMÜGÜLSÜM hocam oldu. Nasıl anlatılır bilmiyorum , o koskoca ızdırap olan 3 sene. Kocam dediğin adamla aynı evin içinde, yaşayıp, aynı masada yemek yiyip aynı yatağa girince yaşadığım o felaket duygunun izahı yok. Artık öyle bir noktaya gelmiştim ki umudumun umudu köreldi, sabrımın sabrı taştı diye yok sayıyordum kendimi .Çok şükür ki Ümmügülsüm hanımın yardımları doğdu ağlamaktan geçiremediğim günlerime. Artık bende kurtulmuştum vajinismus denilen illetten. Artık evimin kadını eşimin gerçekten hatunu olmuştum. Önce Rabbime sonra beni bu dertten azad eden Ümmügülsüm hanıma ne kadar minnet etsem az…. Sakın kendinizi bu vajinismus başlığı altına saklanmış Canavara teslim etmeyin. Siz Ümmügülsüm hocayı bulun o zaten çareniz olacaktır. İyi ki diyorum o gün o internet sayfasında bulup gelmişim size. Size minnetim büyük. Rabbimden inşallah sizi hayatınızdan umduklarınızla ödüllendirsin
 • Bazı şeyleri sabretmek saçma!
Evleneli 4 yıl olmasına rağmen ,eşimle cinsel anlamda ^tam olarak^ ilişkiye giremedik. Uzun çabalarımız sonucunda olacağına çok inanmıştık fakat bir türlü başaramadık. Gerek internette gerekse kendi araştırmalarım doğrusunda Ümmügülsüm Hocamı buldum. Daha önceden tanışma imkanım olmadı fakat ;çok anlayışlı, naif mesleğini çok severek yaptığını ilk görüşmemiz sonucunda anladım. Eşimle beni çok rahatlattı muayene etti. Egzersizlere başladık. Çok inanarak çıktığımız bu yolda bize çok iyi tavsiyelerde bulunmasının yanı sıra çok motive bir şekilde evimize döndük. İlk gün tam manasıyla ;bizim içinde sürpriz oldu ve başardık. Gülsüm Hocama ve ekibine çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız Hocam inşallah bundan sonra daha mutlu haberlerle yanınızda olmak duası ve temennisiyle. Sizi seviyoruz….
 • Bizim içinde sürpriz oldu ve başardık

Dr. Soytürk'e bir yakınım tavsiyesi ile buldum. Ben vajinismus hastasıyım.3 aylık evliliğim sürecimde çok sıkıntılar yaşadım omuzlarımda sanki koca bir dağ vardı. Kendimi hep eksik hissettim. Eşim her ne kadar destek olsa da kendimi hep kötü hissediyordum. Ağlama krizlerimi geçirmedim neler yaşadım çok ümitsizliğe kapıldım .Gecelerce ağladım Rabbime dua ettim . Rabbim dualarımı kabul etmiş olacak ki Ümmügülsüm hanımı tanıdım randevumuzu aldık. Açıkcası hiç ümidim yoktu inancım da aynı şekilde eşiminde inanmayarak geldik yani taa ki Ümmügülsüm hanımın o güler yüzüyle karşılaşana kadar o zaman dedim ben bu işi yapıcam, başarıcam. 3 seans sonunda mutlu sonla ayrılıyorum. Rabbim isteyem herkese nasip etsin. Şunu da belirtmek isterim ki belki burda yazılanlara inanmayabilirsiniz o zaman size şu tavsiyede bulunayım kendinize inanın bir kadının isterse başarayamacağı hiç bir şey yoktur.

 • Kadın isterse başaramayacağı hiçbir şey yoktur!
Ben 1 yıllık evliliğimi doldurmuştum artık tedaviyi kabul ettiğimde. Antalya’da gittiğim kadın doğumcular kızlık zarını aldırmamı istemişti fakat biliyordum ki kızlık zarı önde asıl sorun kaslarda yani kızlık zarını arkasında. Daha sonra psikiyatristler aradım bu sorun için buldum da fakat aylarca süren tedavim sonuç vermedi. Bir akrabamın önerisi ile Ankara’ya Ümmügülsüm hanıma geldim. 2. Günün sabahında yani 3. Kontrolümde sorun ortadan kalktı. Şimdi 1 yılımı boşa geçirdiğim üzülüyorum. Sıcakkanlı oldukça ilgili her açıdan rahatlatan bir doktor. Her şey için buradan tekrar teşekkür ediyorum.
 • Şimdi 1 yılımı boşa geçirdiğim üzülüyorum.
22 Temmuzda evlendim ve evlendiğimin gecesi eşimle birliktelik yaşayamadım. Geçen zamanı ve bozulan psikolojimi kelimelere döksem belki yeterli kalmaz. İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda Ümmügülsüm Hocamı buldum. Allah razı olsun 2. Seansın sonunda bu hastalığı yenerek tekrardan nefes aldığımı hissettim .Gerçekten başaramayacağımı hep olmayacağını düşündüm ama bunlar hepsini yendim. Böyle bir deftere bunu bende yendim diye yazmak haykırmak istiyordum. Acaba nasip olur mu diyordum oldu. Hocama her şey için çok teşekkür ederim. Dualarım hep Hocamla çok teşekkürler.
 • Dualarım hep Hocamla çok teşekkürler.
Öncelikle yaklaşımları ve güler yüzleri için başta Gülsüm hanıma ve çalışanlarına teşekkürler… Her vajinismus hastası gibi kabullenmek 10 ayımı aldı ancak ertelemek maalesef çözüm değil. Gülsüm hanımın yaklaşımı o kadar rahatlatıcı ki ne olduğunu anlamadan bir bakıyorsunuz seanslar bitmiş tüm sorunlar çözülmüş. Genelde 3 seansta çözümleniyormuş bu hastalık gerçekten de öyle oldu. Üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi hissediyorum. Tekrar çok teşekkürler, sağlıklı günler…
 • Üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi hissediyorum.
Merhaba, 1,5 yıllık evliyim ve hamileyim. Bu hamilelik bir mucize eseri gerçekleşti. Vajinismus hastaları da düşük bir ihtimalde olsa hamile kalabiliyorlarmış. Amacım bir bebeğimizin olması olmuş olsaydı belki hiç tedavi olmadan yıllarımı geçirebilirdim ancak ben sevdiğim adamla gerçek bir ilişki istiyordum. Tedavi sürecine hamileyken başladık ve iki seansta tamamladık. Kendimi büyük bir yükü omuzlarımdan atmışım gibi hissediyorum. Herşey için Ümmügülsüm hocaya çok teşekkür ediyorum… İyi ki… Minel Klinik benim için kocaman bir iyi ki...
 • Tedavi sürecine hamileyken başladık ve iki seansta tamamladık.
Öncelikle Gülsüm hanıma ne kadar teşekkür etsem az kalır. Tüm derdime deva oldu. Tüm problemlerimi öncelikle Allah’ın izniyle sonra da Gülsüm Hanım sayesinde çözüldü. Bir buçuk yıl evli kaldım. Vajinismus hastasıydım. İnternetten doktorumuzu buldum. İki günde benim problemimi çözdü. Bir buçuk yıl boş yere beklemişim, zamanım boşa geçmiş. Keşke daha önceden Gülsüm hanımı bulsaydım. Ama olsun, artık problemim çözüldü. Daha sonra bir yıl kadar çocuk istedik. Ama olmadı. Tekrar Gülsüm hanıma geldim ve doğal yollarla çocuk sahibi olamayacağımı öğrendim ve altı ay sonra tüp bebek tedavisine başladım doktorumla. Ve Gülsüm hanımın sayesinde ve Allah’ın izniyle ilk tüp bebek denememde başarılı olduk ve şuan 7+4 günlük hamileyim. Bebişimin takibini de tabi ki doktorum Gülsüm Hanım yapıyor. Sıcakkanlılığı, hoşgörüsü, tatlı dilliliği, bana abla gibi yaklaşması beni çok mutlu etti. Allah’ım ailesine, çocuklarına mutluluk nasip etsin her zaman... Vajinismus hastaları ertelemeyin!
 • Vajinismus hastaları ertelemeyin!
Merhabalar, 1 yıllık sıkıntılı süreç Ümmügülsüm hocanın sayesinde evlilik yıldönümümüzde son buldu :) bende birçok vajinismus hastası gibi buraya çok tedirgin ve umutsuz geldim. Ama Allah bana en doğru kapıyı açmış. 2. Seanstan sonra sıkıntılı sürecim son buldu. Ümmügülsüm hocama gönülden teşekkür ediyorum ve güler yüzlü ekibine :)
 • Muallim Hanım
SelamlarBen 10 yıllık evli sevdiği adamla evli bir bayanım ama 10 yıllıkta vajinismusum . Bunca yıl neden beklediniz diyebilirsiniz ama küçük yerde yaşadığımızdan başımızdan başka sorunlar geçtiğinden nasılsa olur diye bekledik sonunda çocuk isteyen ailemize bile anlatamadık ve eşimi ikna etmek çok zordu en sonunda evlilik yıl dönümünün 10, yılında karar verip geldik Gülsüm hanıma o kadar sakin o kadar yardımcı oldu ki anlatamam daha önceki yorumlara hep baktım inanamadığımda oldu ben kafaya her şeyi takan her işte çabuk gerginleşen kişi olarak bana ve eşime öyle yaklaştı ki sakinleştik ve ben daha doktor hanıma BAŞARDIĞIMIZIN müjdesini vermeden sİze yazdım eşim yapmaz dedim ilk görüşmede ama o da kasıldı demek ki ve doktor hanım ne dediyse artık yaptı ben kadar kimse beklemesin ne olur evet açı çektim, korktum, kasıldım ama ANNE olma zamanı artık 27/08/2018 te ilk seanstan çıkıp taa uzak yerden gelip bir oda kiralayıp 20/08/2018 11;25 te başardım şimdi doktor hanıma vereceğim haberi ALLAH buradaki herkesten ve en çokta Gülsüm hanımdan razı olsun.
 • Hatice
Merhabalar, vajinismustan beni 4 seansta kurtaran tatlı, güleryüzlü, ses tonuyla bile insana güven veren, doktorlara karsi fobimi de yenmeme sebep olan sanki doktor degilde ablammıs gibi hissettiren Ümmügülsüm hocama çokkk cokkk teskkur ederek baslamak istedim. Vajinismus ne adını bile duymamisken vajinismus oldgmu nerden bilebilirdimki... 7 yillik severek evlendigim esimle bir turlu iliskiye giremiyordum. Kimseyle paylasamiyor, yardim alamiyordum. Ilk 4 ay denemelerle ,ertelemeyle gecti derken ozel bi hastaneye gitmeye karar verdik korkma diyerek ilaclar verip gonderdi bizi. Sonuc yine olumsuz. Bitkisel ilaclar denedik yine olumsuz... bu boyle 11 ay surdu psikolojim iyice bozulmus özguvenim kalmamisti, en son bebek istegi beni bu konuyu iyice arastirmaya itti. Ve arastirirken fotografini ilk gordugum anda bana umut veren Ümmügülsüm hocamla karsilastim. Esimle konustum ve tedaviye gideceksek sadece bu doktora gitmek istiyorum dedim zaten surekli arastirip beni korktugum icin iKna etmeye calisan esim hemen kabul etti, aradik , randevumuzu aldik. Sehir disindan geldigimiz icin y0l boyu kafamdam o kadar cok sey gectiki ama kararliydim oradan evlilik yildonumumuzden once esimle gercekten kari koca olmadan donmeyecektim. Hocamizin samimiyeti ve guleryuzu sayesinde korkularimin bir cogunu daha ilk gunden yenmistim. Ama donme vakti geldiginde henuz iliskiyi basaramamistik. Bi yanim buruktu ama hocamda bende emindik basaracagimizdan. Hocamizin verdigi egzersizlerle evimize dondük ve her sey cok kolay ilerliyordu ve sonunda basarmistik. Hala inanamiyorum bu muydu yani beni 11 aydir korkutan sey hic bi sey hissetmedim normalde elime igne batsa yarim saat aglayan ben hic bi aci hissetmedim. ilskiyi sehir efsaneleri olan bazi hikayelerdeki gibi sanmak ne kadar cahilceymis...... Kus gibi hafif dünyalar kadar mutluyum. Benim gibi olan arkadaslar lutfen ertelemeyin, inanin ve artik harekete gecin. Iyikiii sizzz iyiki Minel klinik sonsuz teskkurler ....
Merhaba, vajinismus ile evliliğiminiz ilk gecesi tanışmışız aslında. Nikahtan sonraki birkaç gün ilişki denemelerimizde başarılı olamadık. Ne kadar istediysem de eşim onu ittiğimi ve kasıldığımı söylüyordu. Daha sonra birlikte oturup internette araştırma yaptığımızda vajinismus olabileceğimi anlamış olduk. Minel Klinik ve Ümmügülsüm hocamla tanıştık. Anlayışı, sabrı ve her şeyi beni rahatlatarak açıklamasıyla kendime güvenim yerine geldi. İkinci seanstan sonra başarılı olduk. Eğer bunu yaşıyorsanız geç kalmadan siz de gelir. Biz geç kalmadan Minel Klinik’e geldiğimiz için kendimizi şanslı hissediyoruz. Ne kadar ertelerseniz o kadar zorlayıcı bir süreç olacağını düşünüyorum. Ümmügülsüm hocam size tekrar çok teşekkür ediyorum, sizi seviyorum 
 • Merve T.
Merhabalar, ben Emel. Sanki dipsiz, karanlık, çıkışı olmayan, hiç çözemeyeceğim gibi gelen vajinusmus illetini çözmüş biri olarak söylemek istiyorum ki çok yıpratıcı bir süreç ama kendinize inanıp, motivasyonunuzu düşürmediğiniz zaman çok basit. Severek evlendiğim insanla birlikte olamamak, bir bebek hayali kuramamak çok kötüydü. 3 yıla yakin bir zaman ve vajinusmusla yaşamak bunu yaşamayan biri anlayamaz. Her denemeniz hüsranla sonuçlanıyordu. Ağlayarak geçirdiğim günleri, geceleri hatırlıyorum şimdi o kadar basit bisey için onca üzüntü, gözyaşı, neden ben demeler. Şimdi biliyorum ki bu sorunu yaşayan binlerce kadın var. Evet kadın olmak çok güzel, bir o kadar da zor. Allah bu derdi çeken herkese dermanını versin inş. Ümmügülsüm hocami bulmadan önce kadın doğum uzmanına gittik fiziksel bir sorun olmadığını, istersem yapabileceğimi söyledi oysa ki sorun isteyip istememek değil di bilgi eksikliği, saçma korkulardı. Evet böyle diyorum çünkü çoçukluğumdan itibaren cinsellikle ilgili saçma sapan sohbetlerin ortasinda buldum kendimi. Ama yasayinca hic de söylenmedigi gibi oldugunu anliyor insan. Bana anlatılan şey cinselliğin çok aci verici bisey olduğudu idi. Ama aksine sevdiginiz insanla güzel bisey. Ümmügülsüm hanımı netten yaptıgmız araştırma sonucunda bulduk, arayıp bilgi aldıktan sonra 21 kasımda ilk randevumuza gittik, tabi benim düşündüğümñ aksine bunu yenebilmem.biraz uzun sürdü, çoğunluğun aksine doktor hanımı 6 seans uğraştırdık ama sabrı, anlaýışı çok güzeldi. Yüzündeki gülümseme hic eksilmedi. Doktordan ziyade sanki önceden tanıdığmz bir aile dostu gibi davrandı. Dılatör ve vibratörle çalısmalarim 17 nisanda sonuc verdi, 5 ayımı alďı ama değdi artik bende vajinusmusu yenmiş biriyim. Eğer bu derdi çekiyorsanız Ümmügülsüm hocamı tavsiye ediyorum, size yardımcı olmak icin canla basla çabalayan birini göreceksiniz. Umutsuzlğa düştğüm anlarda sesini duymak bile bana cesaret verdi. Hersey içın çok tşk ediyorum. Tabi desteğini , sevgisini hep hıssettiğim eşime de çok tşk ediyorum anlayışı için.
8 aylık evliliğim 8 yıl gibi gelmişti bana. Evlendiğim gün gözyaşım kurumadı. Onca çabalarıma rağmen kurtulamamıştım Vajinismus denen illetten. Ta ki internetten Minel Kliniği bulana kadar. İşi gücü herşeyi bırakıp Ankara’ya gittik. Gülsüm Hoca’ya çaresiz bir çocuk gibi kendimi bıraktım sonrasında özgüvenim yerine geldi. Bu hastalığın en son aşamada olduğunu düşünen ben artık başarabileceğime inanıyordum. Gülsüm hocama olan güvenim ve azmim sayesinde başardım. Şimdi 6 haftalık hamileyim  Mutluluğumuzun tarif yok. Bambaşka bir hal aldı ve evliliğim yoluna girdi. Bu tür hikayeleri okurken şimdi kendi hikayemi yazıyorum.Vajinismus olan herkese sesleniyorum! Saniye bile beklemeden tedaviye başlayın.Teşekkürler Ümmügülsüm hocamTeşekkürler Minel Klinik
 • Minik mucizesini bekleyen anne
Buraya ilk geldiğimde çok korkmuştum acaba canım acıcakmı nasıl başarıcam acaba başarabilecekmiyim diye doktorum o kadar tatlı ve şeker biri ki canımı acıtmadan sanki arkadaş gibi benimle konuşa konuşa tedavi etti canımı hiç yakmadı iyi ki MİNEL KLİNİĞE gelmişim iyi ki doktorum beni sorunsuz tedavi etti. Herşey için çok teşekkür ederim…
 • İlk geldiğimde çok korkmuştum
1,5 yıllık evliydim evliliğimizin ilk ayından itibaren sürekli bu hastalığı yenmenin çabasına girdim ama hastalık olduğunu da bilmiyordum. Bi çok kez Kadın Doğum doktorlarına gittim olmadı. Psikolojik dediler psikiyatriye gittim psikoloğa gittim hepsi aynı şeyi söyledi. “Bu durumu aşarsınız” ama hiç bir şey yapmadılar. İnternetten sürekli araştırıyordum bunun %100 tedavisi olan bir hastalık olduğunu öğrendim ve Ümmügülsüm Hocamızla karşılaştım başka dr larda vardı bu tedaviyi yapan ama bende eşimde Ümmügülsüm Hanıma gitmek istedik ve Minel Kliniğe 19 Şubatta geldik. Çok korkuyordum çok tedirgindim bana yabancı bi şehir hiç tanımadığım insanlar ister istemez strese girmiştim. Bi de sürekli kafamda ya burda da olmazsa, başaramazsam diye kaygılanmalar…Ama kliniğe ilk adım attığımızda çok güvenilir bir yere geldiğimizi anlamıştık. Ümmügülsüm hocamızın güzel ilgisi ve güven veren haliyle bu hastalıkta baya yol katetmiştim. Memleketimize huzurlu ve mutlu dönmüştük eşimde ben de bunu tamamen yeneceğime inanıyorduk ve ben bu hastalığı nasıl yenip yenemediğimi daha hala anlamamışken 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Gebelik testleri ultrason muayenesi herşey bana gebe olduğumu söylüyordu. İlk öğrenidiğimde yazmak istedim ama hala inanamıyordum. Dün ilk kez kalp atışlarını duyduk 8 haftalık hamileyim artık. Vajinismus diye bir şey yok artık bende, ben yendiysem bu hastalığı herkes yener. Yolumuzu Ümmügülsüm Hanıma çıkaran Allaha sonsuz şükrediyoruz. Teşekkürler Ümmügülsüm Hocam Teşekkürler Minel Klinik….
Altı aylık evliydim. Her şey yolunda giderken ben de vajinismus olduğumun farkına vardım. Eşime doktora gitmeyi önerdim. İlkin kendimizin halledebileceğimizi söyledi ama ben doktor yardımı olmadan atlatamayacağımın farkındaydım. Bir gün internette bu konuda araştırma yaparken Ümmügülsüm Hanım’ın adına rastladım. Hemen aradım ve telefondaki güven verici ses beni o kadar rahatlattı ki zaman kaybetmeden randevumu aldım. Giderken kafanızda o kadar çok tereddütler oluyor ki ne olacak, ne bitecek, atlatabilecekmiyim diye. Ümmügülsüm hocamızla tanışında bütün bu endişeler tek tek silindi. Yaklaşımı, bıkmadan usanmadan güler yüzle sorularımı yanıtlaması beni motive etti ve bu rahatsızlığı iki seansta atlatmamı sağladı. Şu an güvenebileceğim bir doktorum var. Vakit kaybetmeden bu hastalığı yenmeye çalışın. Bir uzman yardımı almadan ne yazık ki mücadele etmek çok zor. Umarım Ümmügülsüm Hanım’a yakın zamanda daha güzel haberler le de gelirim. Kendisine ve güler yüzlü asistanı, yukarıda bahsettiğim o güven veren sese -Sibel Hanım’a- çok teşekkür ederim.
 • Altı aylık evliydim.
Öncelikle burdaki çalışanlara özellikle Sibel Hanım’a sonra ise bana bu korkuyu atlatmama kendime güven kazanmama sebep olan Ümmügülsüm’e Hanım’a çok teşekkür ederim. Benim bu hastalığım evlendiğim de başlamıştı aslında. Ancak biz o an olabilir diye böyle şeyleri fazla önemsemeyip daha sonra olur diye düşündük. Ama maalesef vajinismus hastasıydım bende. Ve bu sorunla uğraşmak zorundaydık. Çok psikolog gezdik eşimle. Gitmediğimiz psikolog kalmadı. Çünkü bu problemin psikolojik olduğunu söylediler bize. Artık eşimle son uğraşlarımızdayken İnternetten Ümmügülsüm hanımı bulduk ve yorumları okuduk. Herkesin bu problemi aştığını ve hem de çok kısa bir zamanda. Bu kadar uzun süreçte uğraşmak ve gittiğiniz yerler boşuna aslında. Ben buraya geldiğimde güler yüzlü karşılanmam ve doktorumun çok iyi ve güven verici olması benim tedaviye başlamamda etkili oldu ve tedaviye başladım. Şimdi ise artık hasta değildim. Bu problemi aşmıştım. Çok mutluyum benim gibi hasta olan herkese tavsiye ederim. Çok güzel bir duygu. Bir yanın mutluluk bir yanın ise kendine olan güvenin. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tekrar dan doktorum Ümmügülsüm Hanım’a çok teşekkür ediyorum.
 • Gizem
2015 yılında tanışmış olduğum MİNEL KLİNİK ve çalışanları ve Ümmügülsüm hanım ilk tedavi sürecimiz Vajinismus ile başladı. Çok tedirgin başladığım bu rahatsızlık, çok kısa sürede sonuç verdi. Birkaç seans ile çözülebilen bu psikolojik rahatsızlık korkulu rüyam olmuştu.Ümmügülsüm hanımın güzel ilgisi ve desteğiyle artık hiçbir sorun yaşamiyorum. Hatta Ümmügülsüm hanım sayesinde doktor fobimi de yendim. Şimdi bebek sahibi olmak için geliyorum. Minel Klinik çalışanları ve Ümmügülsüm hanıma sonsuz teşekkürler. Başarılarının devamını dilerim…
 • Psikolojik rahatsızlık korkulu rüyam olmuştu
Merhaba İyilik Meleğimiz;Öncelikle güler yüzlülüğünüz, naifliğiniz ve her zaman yanımızda olmanızdan dolayı çok çok teşekkür ederiz…Uzun araştırmalar sonucunda kliğinizin telefonunu buldum ama hasta olduğumu kabullenmediğim için bir türlü arayamadım. Eşim bu konuda çok baskı yapıyordu ama ben sürekli erteliyordum “herkes yapıyorsa bende yaparım” diye. Sonunda karar verdik gelmeye ve sıcaklığınız güler yüzlülüğünüz size hemen güvenmemizi sağladı. Daha önce 2 seans psikoterapi aldım, defalarca kadın doğum uzmanlarına gittim ama bir sonuç alamdım. Ne zaman ki siz bize doğru teknikleri öğrettiniz, işte o zaman evliliğimiz de biz de düzene girdik. 4 aylık evliyiz ve artık çok mutluyuz. Bize bu duyguyu yaşattığınız için sizlere çok teşekkür ederiz.
 • Eşim bu konuda çok baskı yapıyordu.
Merhabalar Güzel Hocam;Öncelikle bize olan güzel yardımınız, güleryüzlülüğün, desteğiniz ve herşey için teşekkür ederim. Size ve sizinle birlikte olan çalışanlarınız gerçekten çok samimi ve içtendiler.Ben kliniğinizi netten araştırıp buldum, geldim. Benim gibi vajinismus hastası olan hastaların umut dolu güzel mektupları beni çok heyecanlandırdı. Mardin’de 7 aylık evliyim ve öğretmenim. Evliliğimin bu 7 ayı sürekli ağlamakla geçti. Nette araştırdığım da vajinismus hastası olduğumu daha doğrusu o hastalığın özelliklerini taşıdığımı fark ettim. Ve eşimle bir hastaneye gitmeye karar verdik. Kendi bölgemize yakın bir şehirde özel bir hastaneye gittim. Derdimi anlattım, vajinismus olduğumu söyledi kadın doğum uzmanı olan doktor. Tedaviye orada başladık. Ama çok kötü bir süreç oldu benim için. Doktor doğumdan çıkıp stresli bir şekilde beni tedavi etmeye çalışıyordu. Korktuğumda, ağladığımda bana çocuk gibi davrandığımı, abarttığımı söylüyordu. Herşey senin elinde diyordu. Ama gerçekten elimde değildi. Hastaneden her seferinde ağlama krizleri ile çıkıyordum. Kimsenin beni anlamaması, derdimi anlatamayacak durumda olmak beni çok yıprattı. Ama eşim her zaman yanımda oldu. Allah ondan razı olsun. O hastanede ki yaşadığım başarısız süreçten sonra tedaviyi bıraktık. Orada ki doktor benim çok ciddi rahatsız olduğumu ve psikolojik olarak çok kötü olduğumu söyledi. Kendisini aşan bir durumda olduğunu söyledi. Yani boşa geçen bir tedavi süreci gördüm ve daha da kötü olmaya başladım. Ağlayarak geçen 7 ay Resmen 7 yıl gibi idi. İşi ehline bırakmak lazım. Eğer siz de vajinismus hastası iseniz hiç ertelemeyin. Zamanla geçer demeyin geçmiyor. Çünkü bilinçaltımızda ki şeyler kendiliğinden geçmiyor. Bizi hasta eden de bilinçaltımızda taşıdığımız olumsuzluklar. Minel Kliniğe gelin ve Ümmügülsüm Hocamla tanışın. Gerçekten çok tatlı, güleryüzlü ve anlayışlı. Benim 7 aylık problemim 2 günde geçti. Ve başardığımda inanamadım. Eşime gerçekten başardık mı diye sordum. Ama gerçekten başarabildik. Hocamıza inandık o bize inanda ve çok şükür oldu. Bugün Anneler günü..Bana bu güzel günde bu hastalıktan kurtulmayı hediye eden Ümmügülsüm Hocama çok teşekkür ederim. Kendisinin de Anneler Gününü Kutluyorum. “Anneler Gününüz Kutlu Olsun Değerli Hocam”.Hayatı ertelemeyin, rahatsızlıkları ertelemeyin. Geçer demeyin, destek alın. Ama ehlinden alın. İyi araştırın. Ama kesinlikle tavsiye edeceğim bir yer. Belki siz de bu hastalıktan vazgeçince benim gibi bu mektubu yazacaksınız. İçten gelen, güzel duygular. Çok şükür şu an çok mutluyum. Herşey için hocama ve yanındaki güler yüzlü ekibine çok teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun.
 • Desteğiniz ve herşey için teşekkür ederim.
 • Desteğiniz ve herşey için teşekkür ederim.
Merhaba,Kendime bu hastalığı tek başıma yenebileceğim konusunda çok güveniyordum. Bakmayın daha ilk cümleden hastalık tabirini kullandığıma, bu durumun bir hastalık olduğunu kabul etmem tam 2 yılımı aldı. Ve zaten bu durumu hastalık olarak kabul ettiğimde çözüm de artık oluşmuştu. Her gün uyandığımda bu işi bugün bitiriyorum diyerek yataktan kalkıyordum. İnternetten birçok kirli bilgi ediniyor, “Kızım aradan çocuk çıkıyor sen neyi beceremiyorsun” diyerek kendimi telkin ediyordum. Ama sonuç her gün hüsran oluyordu. Eşimle konuştuk ve artık bir doktora gitmeye karar verdik. Ancak bu konudaki ilk hekim deneyimim korkunçtu. Oldukça bilinen bir doktora gittik ve tabiki ilk olarak beni muayene etmek istedi. İnanın o çatal denen şeye bile çıkmak benim için büyük sıkıntıydı. Muayene olduktan sonra doktor sorunun psikolojik değil, fizyolojik oduğunu; kızlık zarımın çok kalın olmasından dolayı ilişkiye giremediğimizi; uçuk bir meblağ karşılığında alınması gerektiğini söyledi ve operasyonun hemen gerçekleşmesi için ısrarcı oldu. Bizim için zaten zor olan bu durum artık trovmatik bir hal almıştı…Bir yandan bak sorun bende değilmiş deyip gülüyor bir yandan da içimdeki teşhisin yanlışlığı şüphesini büyütüyordum. Ne de olsa bu teşhisi koyan bu konuda ünlü bir hekimdi ve yanılma payı az olmalıydı… Ancak şüphem artınca başka bir doktor arayışına girdim ve ne kadar doğru bir karar verdiğimi Ümmügülsüm Hanım ile karşılaşınca anladım. Ümmügülsüm Hanımı gördüğümde aklında oluşan ilk kavram “GÜVEN” oldu. Kendisine durumu izah ettim ve doktor hanım beni muayene etmek istedi. Sonuç olarak kızlık zarım olması gerektiği yerde ve olması gerektiği kalınlıktaydı. Durum buyken, önceki hekimi tanıyor olmasına rağmen onun hakkında en ufak bir yorum yapmaması takdirimi kazanmıştı. Bu küçük analizden de bahsettikten sonra asıl meseleye gelmek isterim. Öncelikle ön görüşme gerçekleştirdik. Bu görüşmede vajinismusun ne olduğunu ve vajinanın yapısını detaylıca konuştuk. Ayrıca tedavi süresince neler yapacağını bir bir sıralıyarak tüm soru işaretlerini ortadan kaldırınca tedaviyi kabul ettik. 2 seans üst üste gerçekleştirdik. Kendimi çok mutlu hissediyor, artık çözüme yaklaştığıma inanıyordum. Çünkü Ümmügülsüm Hanım seanslar esnasında hem çok iyi bir konuşmacı hem de çok iyi bir dinleyiciydi. İlk günün sonunda eşimle tüm ödevlerimiz yaptık ve yarın ki gün vajinismusu yenmiştik. Artık 2 yıl boyunca neden beklediğimizi konuşuyorduk.Tabiki hikayenin ne güzel kısmına daha gelmedim. Ümmügülsüm Hanım, hastalarına 2 seanstan sonra mutlaka zaman veriyor ve onları bu hastalığı yeneceklerine öyle inandırıyor ki, 3.seansa gelmeden hastalarının “başardık” diye aramalarını bekliyor. Evet biz de 3.seansa gelmeden aradık. Hem başarmıştık hem de bebek bekliyorduk. Dünyanın en mutlu insanlarıydık sanki…Gebeliğim süresince takiplerim ve sonunda ise doğumum Ümmügülsüm Hanımın ellerinde gerçekleşti. Herşey çok güzeldi. Şimdi dünyalar tatlısı bir evladımız ve onun çok tatlı doktor teyzesi var hayatımızda. Siz de bu durumun bir hastalık olduğunu kabul ederek direkt doğru adrese gelin ve bu mutlulukları erteleyerek hayatınızdan çalmayın…Her daim mutlu kalmanız temennisiyle..Hoşçakalın…
 • Dünyanın en mutlu insanlarıydık
 • Dünyanın en mutlu insanlarıydık
6 yıldır bu sorunla mücadele ediyorum. Çok vazgeçtiğim, yapamayacağım dediğim zamanlar oldu. 6 yıl boyunca psikologlara, cinsel terapistlere gidip yardım aldım. Fakat bitmek bilmedi ve çok zaman kaybettim. Öncelikle neye ihtiyacınız olduğunu bilmemiz gerekiyor. İhtiyacım olan terapi değildi. Başka yollar aramaya başladım. Sizler gibi internette gezinirken tesadüfen Ümmü hocamı buldum ve o benim şansım oldu. Kendisine yine kendisinin hasta hikayelerinden keşfettim. Onun hastalarının hikayeleri bana ışık oldu. Umarım benim hikayem de başkalarına ışık olur. Sadece 2 seansta (nasıl olur demeyin) mutlu sona ulaştık. Yıllarca çok vakit kaybetmişim. Asla ertelemeyin. Hangi şehirde, ne şartlarda yaşadığınız önemli değil sadece isteyin ve harekete geçin. İlk duyduğumda nasıl olur 2 seansta ağrısız nasıl aşabilirim diye kafamda deli sorular geçerken kendimi Ümmü hocamın tecrübesine bıraktım. Ve sonuç ortada. Kendisine minnettarım…Ekibi ve kendisinin tecrübesi, sevgi dolu yaklaşımları, güler yüzü herşeyiyle mükemmeller. Fiyat olarak ta daha önce araştırdığım ve bilgi aldığım yerlere göre çok daha uygun.
 • Kendisine minnettarım
Herşeyin yolunda gittiği evliliğimi kabusa çeviren bir illeti adeta vajinismus. 11 aylik basarisizlik.. Her deneyisimizde ağlama krizleri.. Öyle ki artık panik atak boyutuna varan cinsten krizler.. gittikçe umutsuzluğa kapılmış, durumu kabullenmistim.Evlilik yildonumumuze 1 ay kala bu sorunu çözmek için büyük bir adım attik.cunku bu sorunla girmek istemiyorduk. Araştırma yaparak Doktor hanımla görüşme kararı aldım. Ilk görüşmede o kadar sıcak o kadar anlayışlıydi ki hemen tedavi olmaya karar verdim ve başladık. Ilk seanstan çıktığımda eşimi cok mutlu bir sekilde aradim. Cunku cok guzel gecmisti herşey korkulacak canımı yakacak birşey yoktu .Ve Doktor Hanım o kadar saygiliydi ki hastasının mahremine ,en özel bi durumu bile anlatırken hiçbir şekilde rahatsızlık duymadim.Surec asla zor degil hatta asama kat ettiğinizi gördükçe sizi mutlu edebilecek bir durum . Ve sonuç olarak biz de ucuncu seansin sonunda bu durumu aştık. Inanamadim.. Bu kadar zamanımizi mahveden psikolojimi yıpratan şey bu muymuş dedim.. Gerçekten ben astiysam herkes aşabilir diye düşünüyorum. Bu konuda internette okuduğu her öneriyi denemiş iki doktora gitmis bir kitabi uygulamalarini yapmaya çalışarak okumus ve hiçbirinden fayda görmemiş biri olarak Doktor hanimi herkese tavsiye ediyorum.. Iyi ki Onu tanıdım. (Ve sonuç olarak kendi başımıza bu sorunu çözeriz belki diye zaman kaybetmeyin. Cünkü bunun iliskinizi yipratmaktan başka bir etkisi olmayacaktır. Keşke daha erken gelseydim boşuna üzülmüşüm .. )
Evlendiğim günden itibaren her gün bu vajinismus problemiyle yaşadım. 4 yıldır bu sorunu aşmak için uğraştık. Sürekli erteledik ama şu an çok pişmanım bir de uzak yerde olduğumuz için ertelemek istedim. Çok yanlış yapmışım çünkü iki gün gibi kısa bir süre içinde rahatlıkla çözüme kavuşacak bir problem imiş vajinismus internetten doktor araştırdık ve doktorumuz Ümmügülsüm Hanım dan randevu aldık. Fiyat olarak da piyasadan makul bulduk. Üstelik Ümmügülsüm Hanım iyi bir hekim olduğu gibi aynı zamanda hastasına pozitif yaklaşıp güven veren iyi bir insan olduğunu anladım. Vajinismus probleminden kurtulduk ve şu an kafam öyle rahatladı ki çok mutluyum. Sakın ertelemeyin, hiç düşünmeden Ümmügülsüm Hanım’a başvurun... Her şey için ve yardımlarının için size çok ama çok teşekkür ederim doktor hanım…Sevgilerimle…Tuğba
 • Tuğba
Gülsüm Hanı size çok teşekkür ederim. Vajinismus’un ilk bende olduğunu öğrendiğimde bunu hiçbir zaman aşamayacağımı düşünmüş ve yıkılmıştım. Araştırırken ilk sizin kliniğinizi görüş tedaviyi görüşmek için geldiğimde sohbetimiz sonrası aşabileceğimi inanmış olarak yanınızdan ayrıldım ve ilk seans sonrası aşabildiğimi gördüm. Size çok teşekkür ederim. Saygılarımla!
 • Size çok teşekkür ederim.
5 yılı devirmiştik evliliğimizde ve hala korkularım, fobilerim, ağlama nöbetleri geçmiyordu. Kimseyle paylaşamamanın verdiği yalnızlıkla sürekli internetten araştırma yapıyordum ama bulduğum her doktor ya da klinikte beni iten bir şeyler vardı. Ta ki Minel’i bulana Ümmügülsüm Hoca ile (yani fotoğrafı ile) tanışana dek.5 yıl bitiminde uzunca bir süre de hocanın fotoğrafına bakarak geçti, acınacak haldeydim! Bir adım atamıyordum, çaresizce bekliyordum. En son, yine klinik sayfasını okurken, hocanın yazdığı “çözümlenmezse sonsuza kadar devam eder” cümlesi, ışıklı reklam panosu gibi devamlı gözüme gözüme çakıyordu. Nihayetinde, yanına gitmeyi, onunla sorunumu paylaşmayı başardım. Zaten daha konuşma aşamasında “başarabilirim” düşüncesini hissettirdi. Ki ben profesyonel insanların duyguları tanımlamada, anlamlandırmada ve karşısındakinin içsel dünyasını hissetmede başarılı olamadıklarını düşünürdüm. Öyle değilmiş! Hoca fısıltılı ses tonu ile “kendine güven’i, keksin bakışları ile “başaracaksın” ı çok etkili bir şekilde karşı tarafa geçiriyor. Veee işte ilk seans! Dokunmasına bile izin vermem derken kegelle tanıştım, bu sayede kendimi kontrol etmeyi öğrendim ve zihnimde yarattığım koca kabusun bir yanılsama, bir kandırmaca olduğunu fark ettim. Bu sorunu yaşayanların bileceği gibi bu aşama belki de en önemli aşamadır. İkinci seans sonrası cidden kendime inanamıyordum, hani herkes kendi yaşadığı acıyı dünyanın en büyük acısı zanneder ya, benimki de öyleydi ve ben kendime göre en önemli kısmı aşmıştım, nitekim öyle de oldu. İkinci seans sonrası ilişkiye girdiğimde inanamadım, korkular bitmişti, huzursuzluk bitmişti ve yeni bir başlangıç karşımdaydı. Benim serüvenim de kısaca böyle. Naçizane tavsiyem, internetten pek çok başarı hikayesi olduğu gibi sonu hüsran olanlarda bir hayli fazla. O yüzden doktorunuzu seçerken sizi anlayacağını, size yardımcı olabileceğini düşündüğünüz kişiyi bulmalısınız ki başarı kaçınılmaz olsun.Tabi ki bence Gülsüm hoca the best one ! JSevgilerimle...
 • Gülsüm hoca the best one!
Vajinismus korkulu bir rüya tüm hayatı kabusa çeviren bir sorun gibiydi Gülsüm Hanımı tanıyana kadar... Hiç bir zaman çözemiceğimi yıllarca bununla uğraşıcağımı sanıyordum. Sürekli internetten çözümler arayıp deneyip durdum bir çok doktordan görüşte aldım ama nafile üstelik tedavilerde çok maliyetli ve çözüm olucağı garantisi de yok. Yanılmayıp Gülsüm hanımı tercih ettiğim için çok mutluyum ve çok şanslıyım. Kesinlikle imkansız dediğim bir sorunu onun güleryüzü deneyimi mükemmelliği insanlığı doktorluğu ve daha sayamadığım bir çok pozitif özelliği ile 2.seansta çözebildim. Çok teşekkür ediyorum kendisine. Kesinlikle başka doktorlarda vakit kaybetmeyin.
1,5 senelik evlilik sürecimde çok zor günler geçirdim. Severek evlendiğim eşimle bir türlü birliktelik yaşayamıyorduk. Bir öğretmen olarak bir çok güçlükle baş etmeme rağmen ilişkiye girememeyi kabullenemiyordum. Bu kadar doğal bir eylemin ne bu kadar zor geldiğini anlayamıyordum. Eşim çok anlayışlıydı, bu benim şansımdı fakat yine de bu durumun üstesinden tek başımıza gelemedik. Sanki bende bir sorun var, orda bir duvar var ve kapalı gibi duygular hissediyordum. Daha fazla vakit kaybetme ilişkimize zarar vermeye başlamıştı. İnternetten araştırıp bulduğum birkaç klinikle görüştükten sonra Ümmügülsüm hanım kafamıza yattı. Onun güleryüzlü ve anlayışlı tavrı bütün bu zorlukların çok kolay bir şekilde aşılmasını sağladı. Bu yazıyı 2. Seansımın sonunda yazıyorum. Hayatımın zindan olmasına sebep olan duygulardan kurtularak burdan ayrılıyorum. BEN DE VAJİNİSMUSU YENDİM  Başta Ümmügülsüm hanım olmak üzere Minel Kliniğe sonsuz teşekkürler.Bir erkek olarak inanın benim için de çok zor bir süreçti. Eşim ile aile birliğimizi bile kaybedecek duruma gelmiştik ancak bu durum gerçekten geçiyor. Yok oluyor, bitiyor. Biz aştık, darısı sizlerin başına. Ümmügülsüm hocama sonsuz teşekkürler. Muallim Bey ve Muallim Hanım’dan Sevgilerle…..
 • Muallim Bey ve Muallim Hanım’dan Sevgilerle.
Merhabalar, ben 1 buçuk yıllık evliyim.Eşimle 4 yıl flört ettikten sonra evlendik.Düğünden hemen sonra balayına gittik.İlk gün ilişki denemesi yapacağımız sırada çok kasıldığımı ve istemsiz olarak eşimi iterek uzaklaştırdığımı gördüm.Dedim düğün yorgunluğu stresi herhalde devam etmedik o gün.Ertesi gün deneme girişimlerimiz yine başarısızlıkla sonuçlandı ve oturup ağladım. Eşim Allah razı olsun çok anlayışlıydı tatilimizi güzel geçirmek adına tatil boyunca denemeyelim tadını çıkaralım dedi.Eve döndüğümüzde tamam dedim yapabilirim ancak yine denemeler olumsuz sonrası saatlerce ağlama ve umutsuzluk.kendimi suçlayıp duruyordum neden ben diye.Araştırmalarım sonucu anladım ki ben vajinusmus hastasıydım.kendimiz çözebiliriz diye bekledim ama sonuç olumsuzdu.Bir kaç aydan sonra artık denemleri de bırakmıştık.sinirim çok bozuluyordu.Eşim olur sorun değil yaparız diye teselli ediyordu ama inancım tamamen yok olmuştu.1 buçuk yıl böyle devam etti.tatil için bu ocakta Ankara’ya geldik.Aklıma yine düştü vajinusmustum ve biz bunu kendi başımıza halledemiyorduk.İşte o zaman internetten doktor arayışına girdim ve Minel klinik karşıma çıktı.Hasta yorumları beni çok etkilemişti. Neden olmasın ben de denemeliyim dedim ve ellerim titreyerek telefonu çevirdim.Sibel Hanım %100 çözümü var ve 3 seansta halledebilir olduğunu söyledi bunun üzerine hemen randevu talep ettim.Eşim inanmıyordu 3 seansta nasıl hallolacak bir mucize mi gerçekleşecek dedi.Ne yalan söyleyeyim ben de çok inanamamıştım.Pazartesi görüşmeye gittik Gülsüm hanım doktordan çok bi abla gibi yaklaştı ve güvendiğimi hissettim.Eşim hala inanmıyordu moralimi bozuyordu.ertesi gün ilk seansa gittik ve normalde yapamayacağım bana imkansız gelen şeyleri kolaylıkla yapabilidiğimi gördük. Evde verilen egzersizlerimizi yine kolaylıkla yapıyorduk.Eşim inanamıyordu.İlişki için hazır haldeydim ancak eşim tedirgindi.O nedenle 2 gün sonra 2.seansa gittik.Yine her şey çok iyi gitmişti hatta genel muayenemi bile olmuştum.O akşam ilk denememiz olumlu sonuçlandı.İnanamadık nasıl yani oldu mu şimdi bu muydu dedik. O anki mutluluğu anlatamam. Sadece 3 günde hallolmuştu. Başarmıştık. Eğer bunu okuyorsan sevgili vajinusmus hastası hiç bekleme geçen zamanlarınıza çektiğiniz sıkıntılara değmez. Kesinlikle Gülsüm Hanım tercih edebileceğiniz bir doktor.Korkmayın. bu yazıyı yazabileceğine bile inancım yoktu benim de. çok teşekkür ederim , kendime olan güvenim geldi desem abartmış mış olmam.Şimdi sıra sizde işte ,yorumları okuyan taraf değil yorum yapan olmak için hadi .bekleme.Unutma yalnız değilsin :) sevgilerle...
Ben 3,5 yıllık evliyim. Eşimi çok severek evlendim. O bana diyordu ki; dünyanın en mutlu çifti biz olacağız, en güzel evlilik bizim olacak. Ama maalesef bu böyle olmadı. Düğün gecemiz tam bir hüsrandı. Daha sonraları ben giderek hem özgüvenimi, hem kendime olan saygımı, inancımı, eski neşemi kaybetmeye başladım. Aramızda gitgide büyük anlaşmazlıklar çıktı. Çoğunun da sebebi buydu. Bu durum olmasa bile herşeyi buna bağlıyorduk. Kötü giden hayatımız gittikçe daha kötü hal aldı. Eşim sürekli yardım alalım dr’a gidelim diyordu. Bende kendime olan fazla güvenimden, ben yaparım ben hallederim diyerek 3,5 yıl oyalamış durumdaydım. Her konuda ayaklarım yere sağlam basan birisiyim. Ama mevzu bu olunca tıkanıp kalıyordum. Son bir hafta eşim beni dr’a götüreceğini artık çok sıkıldığını söyledi. Ben o hırsla evde eğzersiz yapmaya başladım. Denedik, yine denedik, ama yine sonuç hüsrandı. Sibel Hanım la görüşmüştü. Çok güzel bir konuşma geçmiş. Bana bahsetti. Sonra ben biraz araştırdım. Ümmüğülsüm hanım hakkındaki yorumları okudukça, güler yüzlü olmasından çok etkilendim. Ben yeterince üzgündüm ve karşımda güler yüzlü birinin olması benim için önemliydi. En sonunda geldik kliniğe. Güzel bir konuşma ve daha sonra seanslar. İlk seansta çok büyük bir gelişmeyle sorunu çözdük  İkinci seans daha çok kontrol oldu. Aslında ona bile gerek kalmamıştı. Ben emin olmak istiyordum. Yani demem o ki; ben bu işi başardım, siz de başarabilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeyin. Ben bu yorumları okuyarak buraya geldim. Eğer benim yazdıklarımı okuyan varsa hiç vakit kaybetmesin derim. Hayat çok kısa mutluluğu ertelemeyin.
 • Herkese Merhaba,
Üç buçuk yıllık evliliğimizde ilk defa kendimize dair bir şey yapma kararı aldık ve Minel Kliniği aradım. Sibel Abla bana Vajinismus hastalığına dair benim içimden geçenleri benden daha iyi dile getirdi. Akşamına eşimle sitedeki yorumları okuduk ve 02.02.2018 Cuma günü kliniğe geldik. Sıcak ve güler yüzün hiç eksik olmaması çok rahatlattı. Doktor hanım eşimi seansa aldı ve 10dk kadar sonra beni çağırdılar ve bizim 3,5 yıldır yapamadığımızı 10 dk içinde bittiğini gördüm. Seans sonrası eşimi ilk evlendiğimiz an ki gibi görmeye başladım. Burada sabırı, saygıyı ve iletişimi çok güzel öğrendik. Hem keşke bu kadar beklemeseydik diyorum hem de iyi ki Dr. Gülsüm Hanımın yanına gelmişiz diyorum. İyi niyet ve anlayışınız için Sibel abla sana ve Doktor hanıma çok teşekkür ederim. Yüzünüzdeki gülümsemenin daim olması dileği ile….
 • 3,5 yıldır yapamadığımızı 10 dk içinde bittiğini gördüm
Evet vajinismus hayatımın en büyük kabusu ve en acı veren başarısızlığı oldu. Ben izmirden vajinismus tedavisi için geldim . burda yazan arkadaşlar gibi yıllar sürmedi belki ama benim için 3 hafta bile çok korkunçtu. Çünkü eşimin daha önce görmediğim öfke nöbetlerine şahit oldum ve bir kez şiddet uyguladı. Belki bu yüzden çok hızlı tedavi olmaya karar verdim. İzmirde bir doktor tedavi sürecinin 3-4 hafta süreceğini söylemesi üzerine 2-3 gün içinde burada çözüm oluyor diye geldik. Ümmügülsüm hocam gerçekten çok sabırlı ve güler yüzlü. Benim kadar onu zorlayan olmamıştır sanırım. Eşimle ayrı konuşması çok işe yaradı ve inanılmaz şekilde oda çok sakindi. Fakat benim ikinci seansımda bile hala korkumu tam bitirememiş ve burdan çözemeden ayrılma korkusu yaşıyordum. Benimle seans dışında belki 1 saat konuştu. Onun verdiği güven hissiyle otelimize gidip denediğimizde başarmıştık. Eşim ve ben inanamadık. Eminim pek çoğu hastada ilk denemede aynı hissi yaşıyordur. Sonrakiler daha kolay oldu. 3 hafta, 6 ay ya da 10 yıl hiç farketmiyor. Bu illet korku kendiliğinden geçmiyor. Bunu kendinize ve eşinize yaşatmayın. Bu kadar kısa sürede çözülebilen vajinismus denen illetten hemen kurtulun. Hocam size ve güler yüzlü çalışanlarınıza da binlerce teşekkürler.
Merhaba ben 5 yıllık evliyim. Bu sorunu bir gün çözebileceğimi düşünerek hep erteledim. Ne zaman çözeceğimi de hatta çözebilecek miydim onu da bilmiyorum. Ümmügülsüm hocamı internet aracılığı ile buldum. Bütün yorumları okudum. Okudukça inancım arttı ama tedirginliğim, ne olacakta geçecek düşüncem hiç bitmiyordu. Heyecan ve endişeyle geldiğim bu klinikten inanın çok mutlu bir şekilde ayrılıyorum. 2 seansta başardık. Hocam gerçekten çok rahatlatıyor ve güven veriyor. Asla ertelemeyin, doğru yerdesiniz. Kendinize güvenin. Hocam yalnızca sizi değil, eşinizi de rahatlatıyor. Eşinizin desteği ve rahatlaması çok önemli. Herkese çok teşekkür ediyorum…
 • Kendinize güvenin!
Ben 6 aylık evliyim ve bu 6 ayda neredeyse yapmadığım şey kalmadı diyebilirim. Çok fazla denedik ve çok yorulduk, yıprandık. Hep bir umut bekledik. Eşimle konuşup psikiyatriste gitmek istedim, ya da operasyonla kızlığımı aldırabilirdim. Sonra son kez internette araştırdık. Ümmügülsüm Hocayı bulduk. Çok tereddütlüydüm. Yine olmaz sa diyordum. Ama Allah’ın izniyle ve Gülsüm hocamın mütevazı tavrı ve size karşı olan rahat tavrıyla güvenerek bu yola çıkıyorsunuz lütfen daha fazla ertelemeyin. Her derdin bir şifası vardır. Burası da öyle. Çok çok çok memnun kaldık. İyi ki tanışmışız, iyi ki gelmişiz. Gülsüm hocama çok teşekkür ederim. Mesleğinin devamında çok daha güzel başarılar elde edeceğini umuyorum. Herkese teşekkür eder, sağlıklı, huzurlu yıllar dilerim. 
 • İyi ki Gelmişiz!
Merhaba, ben 5 aylık evliyim. Ümmügülsüm hocamı internet aracılığıyla buldum. Açıkçası ilk başlarda çok tereddütlerim vardı. Çare olur mu gerçekten doğru tedavi bu mu diye çok düşündüm çünkü denemediğim yol kalmadı. Diyarbakır dan geliyorum ben buraya gelmeden önce psikoloğa gittim ve hiçbir olumlu yönünü görmedim. Kesinlikle Vajinismus hastaları için çözüm Ümmügülsüm hocam. Onun güleryüzü sıcaklığı öncelikle herşeyin ötesinde rahatlayıp evet ben bunu çözebilirim demenize vesile.Herşey için çok teşekkür ederim. Bu sorunu çevremden duyduğumda tek tavsiyem siz olucaksınız. Sizi ve Sibel ablayı çok sevdim.Herşey gönlünüzce güzel olsun inşallah…Sizi hiç unutmıcam…
 • Diyarbakır'dan geliyorum
Vajinismus nedir bilmiyordum, internette araştırma sonucunda ben vajinismus olduğumu öğrendim. Çok araştırdım her aradığımı klinik altı bin tl en düşüğü de beş bin tl dedi ve ben sorunumu anlatamadan direk parayı öne sürdüler, açıkçası güvenemedim. Sonra Minel Kliniği buldum ve Sibel çıktı o kadar samimi geldi ki ona sorunumu anlattım ve isteyerek sabırla dinledi. Sonrasın da Ümmügülsüm hocayla da konuştum ve gitmeye karar verdim iyiki de gitmişim hem diğer kliniklerden daha makul bir fiyat hem de güvenilir. İlk seansta çözdük ve kurtuldum. Vajinismus olanlara sesleniyorum vakit kaybetmeyin ve gidin emin olun ki gittiğinizde mutlu ayrılacaksınız. Sakın ertelemeyin zaten gittiğinizde Ümmügülsüm hocayı ve Sibeli gördüğünüzde doğru yerdeyim diyeceksiniz ben tekrar çok teşekkür ederim Ümmügülsüm hocama ve Sibele…
Öncelikle cokkkkk sevgili ümmü gülsüm hocama teşekkür ederim allah Ondan binlerce kez razı olsun. ben vajınismus olduğumu hocamızla tanışmadan önce bi devlet hastanesinde öğrendim. tedavinin 6-8 hafta süreceğini ve bu süreçte eve misafir gelmeyeceğini haftada bir kez şık giyinip yemeğe cıkacağımızı her gün eşimin hediye alması grektiğini söyledi zten biz bunları duyunca soğumuştuk tedavi olmaktan ama bir hafta denedik sırf bu illetten kurtulmak için fakat konuşarak bişey olmayacağını anlamıştık ve araştırmaya devam edip hocamızla tanıştık ve 3 günde bitireceğini söylediğinde hocamız 8 haftadan sonra cok şaşırmıştık ki öylede oldu cok şükür kesnlkle aklınızda asla pürüz kalmadan tek güveneceğiniz adres ümmü gülsüm hocamız güler yüzü ses tonu ilgisi..iyiki Size güvenmişiz hocam cok teşekkür ederim .
Ben de vajinismus hastasıydım lakin çok şükür 3 günlük bir süreçte atlattım. Benimle aynı durumdaki kişilere diyebileceğim en önemli şey kendinize inanın Allahın izniyle bunu atlatabilirsiniz. Eşinizin desteği ile o kabus günler geçecek. Gülsüm Hanımın sayesinde tedavinizi alarak mutlu, huzurlu bir evlilik sizi bekliyor. Doktor hanıma güvenerek kendinizi motive edin, başarabileceğinize inanın. Kendinizi sıkmayın  Bunu bana hep derlerdi ben de isteyerek sıkmıyorum zaten derdim ama çok şükür kendimi sıkmamayı Gülsüm Hanım sayesinde öğrendim. Allah razı olsun ondan. Minel Kliniğe güvenin, kendinize güvenin bunu atlatacaksınız Allahın izniyle :)
 • Herkese Merhaba
Okuduğum yüzlerce başarı hikayesinin ardından bir gün ben de yazabileceğimi hiç düşünmemiştim. 4,5 yılık evli ve 1 çocuk annesiyim. Evliliğimin 2.yılında vajinismus sorunum devam ederken hamile kaldım. Doğumdan sonda 2 sene geçti ve ben hala vajinismustum. Sanki bu dünyada herkes bu sorunu yense bile ben yenemeyecek gibi hissediyordum. Daha önce de gittiğimiz doktorlar, psikologlar olmuştu ama sonuç hep aynıydı, başarısızlık…Boşanmayı bile düşündüğüm, artık vazgeçtiğim bir anda Ümmügülsüm Hoca aklıma geldi. 2 sene önce doğum zamanında tanışmıştım kendisiyle ve Ekim ayının sonunda kızımızı da alarak Antalya’dan düştük yollara. Kısıtlı bir sürede, keyifli bir sohbetle, sanki çok basit bir problemi çözüyormuş gibi bitirdi her şeyi. 3.seansın sonunda artık başarmıştım. Vajinismusun insana yaşattığı kabusu çok iyi bilen birisi olarak söylüyorum; Evet bittiğinde bu muymuş diyorsunuz ancak maalesef bunu profesyonel bir yardım almadan söylemek neredeyse imkansız. Çözüm yolunu hastanın durumuna göre şekillendiren Ümmügülsüm hocam bu konuda bence mükemmel. Bunun yanında mesleğini ticari kaygılardan uzak, hakkıyla yapan bir doktorla tanıştığım için çok mutluyum. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürler. En yakın zamanda görüşmek dileğiyle…
 • Antalya'dan merhabalar
Bugün buraya 1 buçuk yılın yorgunluğunu atmış bir şekilde geldim. Allaha hamd olsun…Evet evet tam da 1 buçuk sene…Evlilik hayatım boyunca onlarca denemenin hüsranı anlatılamaz. İnternetteki klinik araştırmaları, şehrimizdeki doktorlar, çektiğim sıkıntılar, yorgunluklar…Hepsi 5 Aralık günü Minel Klinik’e gelip Gülsüm Hocamla tanışana kadar. Onun güleryüzüyle, anlayışlı haliyle, kalbinin güzelliğiyle, güzel yaklaşımıyla, eşimin de desteği, azmi ve sabrıyla atlattım çok şükür. Yalan değil bende ilk nette okuduğumda 3 seansta bittiğine inanamadım. Ama isteyince herşey mümkün bunu anladım. İnanın o kadar basitmiş ki bunu anlamak 1 yılımı aldı ama olsun içimdeki o rahatlığı mutluluğu anlatmak mümkün değil. Anlatılmaz yaşanır dedikleri bu olsa gerek. Ben taaErzurum dan geldim. İsteyince mesafeler de kısalıyo buna inanın ve hiç vakit kaybetmeden Minel Kliniğe gelip Gülsüm Hocamla tanışın ve sorunu bir an önce çözün. Yeter ki isteyin. Kolayı zorlaştırmayın.Bu mutluluğu hepiniz yaşayın tıpkı benim gibi…Gülsüm Hocam, Sibel Hanım ve adını bilmediğim güler yüzlü Ablam herşey için teşekkürler…İyi ki varsınız..Bu iyiliğinizi hayatım boyuna unutmayacağım…Seviyorum sizleri
 • Mutlu Yarınlara
Gülsüm Hanım, çok teşekkür ederiz. İyi ki sizinle karşılaştık. Şu anda sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmem de sizin önerilerinizin payı büyük. Saygı ve sevgilerimle... Hoşça kalın.
Merhaba Gülsüm Hanım,Bebeğimiz rahmimde büyürken ben de size karşı minnettarlığımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Çok geç oldu hikayemi paylaşmak ama sonunda başlangıç yapabildim.Ben vajinusmusu bir hastalık değil psikolojik bir rahatsızlık olarak tanımlıyorum. Her şey cinsel yaşamı kabullenmek ve ona alışmakla başlıyor. Ben kocamla ilk geceyi sağlıklı bir şekilde geçiremedim. Başta her şey güzeldi ama asıl kısma geldiğimizde ben kendimi kastım. Daha sonraları da denememize rağmen başaramadım. Bu sıkıntıyla karşılaşmam çocukluğumdan beri cinsellik hakkında sağdan soldan yalan yanlış bilgiler edinmemden kaynaklanıyordu. Ben cinselliği hep kulaktan dolma bilgilerle öğrenmeye(!) çalıştım. Hiçbir zaman ne bir kitap okudum bu konuda ne de bir yazı. Sadece evliliğe karar verdiğim zaman okudum biraz. Ama çocukluktan beri duyduğum yalan yanlış bilgiler bilinçaltımda öyle bir yer etmiş ki... Evliliğimizin ilk yılında internetten araştırarak Gülsüm Hanım'a ulaştık. O kadar içten, güler yüzle karşıladı ki bizi. Yaşadıklarımı ona anlatırken yıllardır tanıdığım bir dostumla konuşur gibiydim. O da öyle can kulağıyla dinledi ki. Hem benle hem eşimle konuşarak her ikimizi de rahatlattı. Üç dört seans gittim. İşin gerisi kocamla bana kalıyordu. Gülsüm Hanım'ın tavsiyelerini dikkate alarak evde de tedaviye devam ettik. Bu konuda kocam bana çok destek oldu. Beni psikolojik olarak rahatlattı, espriler yaptı ve konuşmalarıyla, cinselliğe dair olumlu sözleriyle bana hep destek oldu. Bu sorun kendi başına çözülmüyormuş meğer. Kocanızın bol bol destek olması ve sorunun giderileceğine inanması gerekiyor. Bir gün benim isteğimle evliliğin ödülü olan cinsel yaşantımıza başladık. Cinsellik çocukluğumdan beri duyduğumdan çok farklıydı. Bir kara basan değil evliliği güzelleştiren, karı-koca ilişkisini mutluluğa taşıyan bir olguydu. İki yıldır evliyiz ve bebeğimizin doğmasını bekliyoruz. Bir önerim var bu yazıyı okuyacaklara: Sadece bebek sahibi olmak için vajinusmusu yenmeye çalışmayın, sağlıklı bir evlilik sürdürmek istiyorsanız bir an önce tedaviye başlayın.Biz öyle yaptık.
Kafamda bin bir soruyla geldiğim bu şehirde bu kadar kolay olacağını hiç tahmin etmemiştim. İlk seansımda Ümmügülsüm Hocam çok başarılı olduğumu söyledi ve aynı seansa 2.günün egzersizlerine geçti. Onun güler yüzü sayesinde daha muhabbet ederken yapamadığım şeyleri nasıl yaptığımı gördüm. Kasılmalar bana değil artık ben kaslarıma hükmediyordum. O gün bize yapacağımız egzersizleri verdi. Benim tepkilerimin normalliğine göre ilişki denemesi yapmamızı bile istedi. Çok şaşkın ve mutluydum. Ama otele gidince başa dönmekten de korkuyordum. O gece yol yorgunluğu ağır bastı erkenden uyuduk. Sabah kahvaltıdan sonra önce ödevlerimizi yaptık. Baktık ki kasılmalarım yok. Her şey benim kontrolüm altında. Daha önce yapamadığım şeyleri çok rahat yapabiliyorum  Rabbim’e hamd olsun. Ardından seansa gittik Ama olup olmadığından emin değildik. Ümmügülsüm Hocam kontrollerimi yaptı. Artık sorunun ortadan kalktığını söyledi. Ben hem şaşkınlık, hem mutluluk hem de daha tarifini yapamadığım bir sürü duyguyu aynı anda hissettim. 19 ay çektiğim ve çektirdiğim bütün sıkıntılardan kurtulmuştuk. Bu kadar kolay olduğuna inanamıyordum. Bu sıkıntıyı yaşayan herkese tek tavsiyem daha fazla ertelemeyin. Bu hastalığın diğer ismi “Erteleme Hastalığı” çünkü. Rabbim herkesin şifasını versin. Ümmügülsüm Hocam gibi hayırlı insanlarla karşılaştırsın (Amin) Hocamın da Sibel Abla’nın da diğer çalışan ablanın da ömür boyu duacısı olacağım.10. Kasım.2017
 • K.B.
Merhaba benim ismim Esma. Öğretmenim ve ailemin ilk çocuğuyum. Altı yıl beklenen bir evlat…Mutlu bir ailem vardı. Güzel bir çocukluk geçirdim. Annem ve Babamdan Allah razı olsun. Bütün hayatım boyunca ne istediysem yaptılar. Çocukluğuma dair güzel anılar biriktirdim. Yalnız bir gün oturma odamızda yalnızken küçükken hem benim hem kardeşlerimin yattığı önü korumalı tahtadan bir çit ile çevrili karyolanın korkuluklarının üzerine çıktım. O duvardaki bir şeye uzanırken ayağım kaydı ve korkuluk iki bacağımın arasına gelecek şekilde çok sert bir biçimde düştüm. Başım döndü gözlerim karardı. Bir süre yatakta yatıp kendime gelmeyi bekledim. Canımın acısı geçtiğinde ilk işim cinsel organımın kanayıp kanamadığına baktım. Kan yoktu ama o korku hep içimde kanadı. Bu olaydan anneme hiç bahsetmedim. Hem üzülecek hem korkacak diye. Bu olayı yaşadığımda 10-11 yaşlarında olmalıyım. Bu olayı ne zaman hatırlasam o acıyı hep duyuyorum. Başıma gelenlerde bu olayın etkileri olduğunu şimdi şimdi anlıyorum. Üniversite 2. Sınıfta eşimle tanıştım ve ona aşık oldum. Farklı şehirlerde, farklı üniversitelerde olsak ta birbirimize duyduğumuz sevgi her geçen gün arttı. Kız partilerinde anlatılan kötü “ilk gece hikayeleri” artık beni eskisi gibi korkutmuyordu. Eskiden ne zaman konusu açılsa karnıma ağrılar girerdi. Onun sevgisi ve özlemiyle bu korkumu yendiğimi düşünüyordum. Okul bittikten sonra hemen evlenmeyi planlarken atamamızın olmaması, maddi imkansızlıklar, farklı şehirde yaşadığımız için aylarca görüşememek askerlik derken çok sıkıntılı bir süreç yaşadık. Çok şükür eşim atandı ve 5. Yılımızda evlendik. Her şeyime o kara özendim ki…Gelinliğim 3 ayda dikildi. Kuşağımdan ayakkabıma, çiçeğimden anı defterime kadar herşey kusursuzdu. İnanırmısınız çok ağlak bir insan olmama rağmen kına gecemde bir damla gözyaşı dökmedim. Çünkü yıllardır beklediğim gün gelmişti. Artık kavuşacaktık. Çok şükür güzel bir düğünden sonra kavuştuk. İlk gecemize güzel başlamamıza rağmen istemsiz kasılmalar olduğunu fark ettik. Eşim zorlamadı. Balayına gidince daha rahat olacağını söyledi. Bir sonraki gün balayına gittik. Altı gün orada da hiçbir şey hayal ettiğimiz gibi olmadı. Ve her şey daha da kötüydü, Korku, terleme, kasılma, ağlama krizleri, acı her şey birbirine karışmış bir kaosun içine düşmüştük. 1,5 yıl bu kaosun içinde evliliğimize devam ettik. Tabi bu süreçte aklınıza gelebilecek her yolu denedim. İki farklı hastanede kadın doğum uzmanına gittim. Fiziksel olarak hiçbir sorunumun olmadığını, her şeyin normal olduğunu söylediler. Ardından bir psikolog bir psikiyatri denemem de oldu. Birini yapamayınca diğerine geçemediğim bir dizi egzersizler önüme kondu. Tabi bu süreçte ilişki denemeleri yapmak da yasak. Devam edemedim daha fazla yarım bıraktım. Sonra nazardır, büyüdür derken bir Hoca denememizde oldu. Tabi sonuç yine hüsran. Daha sonra eşimle hiçbir yere gitmeyip kendimiz farklı pozisyonlar, kayganlaştırıcılar, kas gevşeticiler kullanarak denemelere devam ettik. İlk zamanlardaki halime göre büyük aşama da kaydettik. Artık eskisi gibi korku, panik, terleme, bağırma ve ağlama krizleri yoktu. Her şey öncesinde güzel başlıyor ama ne zaman penis ve vajina karşı karşıya gelse istemsiz kasılmalar başlıyordu. İnternet araştırmalarımdan vajinismus olduğumu anlamıştım. Vajinismus tedavisini araştırdım. Gördüm ki İstanbul ve Ankara da sırf bunun için açılmış tedavi merkezleri var. Bir sürü yerle konuşup bilgi aldıktan sonra en çok Ümmügülsüm Hocamın yeri “Minel Klinik” e ısınmıştım. Tabi bur da Sibel Abla’nın kendilerinden emin konuşmalarının büyük payı oldu. Sonunda Ankara’ya geldik. İlk seansım harika geçti. Artık daha umutmuyum ve başaracağıma inanıyorum Allahın izniyle…09.Kasım.2017
 • Ertelemek Çözüm Değil Harekete Geç
 • Ertelemek Çözüm Değil Harekete Geç
Buranın çok değerli çalışanlarına başta çok çok sevgili doktorum Ümmügülsüm hocama teşekkür ediyorum. Ben K.Maraştan geldim ve memnun oldum. Bu vaşina sıkıntısından kurtuldum 3 aylık evliyim. Beni sevgili doktorum kurtardı bir günde ne kadar teşekkür etsem az sevgili hocama teşekkürler….
 • A.Ç. Kahramanmaraş Vajinismus
Merhaba, öncelikle gözlerinde parlayan ışığın bana cesaret verdiği Ümmügülsüm hocama ve güleryüzlü çalışanları Nejla ve Sibel hanıma çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Ben üç aylık evliyim. İlk günden itibaren cinsellik anlamında herhangi bir şey yaşayamamıştık. Eşimi çok seviyordum fakat bana yaklaştığı zaman içimi büyük bir korku ve sıkıntı sarıyordu. Aslında içten içe bu psikolojik sıkıntının (kesinlikle hastalık demek istemiyorum) ben de var olduğundan şüpheleniyordum fakat bunu kendime itiraf etmek bile zor geliyordu. Eşimle yaptığımız uzun konuşmalar ve araştırmalarımız sonucunda bu durumun ben de var olduğunu kabullendim ama bundan sonraki süreç tedavi kısmını kabul etmekti yine bu noktada eşimin desteği beni Ümmügülsüm hocayla tanıştırdı. Ülkenin en kuzeydoğusundan Kars’tan kalkıp hocama başvurduk iyi ki de yapmışım sadece 1-1,5 saat içerisinde kadın olarak kendime olan güvenimi geri getirdi. Belki benim gibi olup bunları okuyanlar 1 saat içinde ne olabilir, nasıl bir tedavi uygulayabilir diye düşünebilir ki ben de bu şekilde düşünüyordum ama “sihirli bir el” gibi dokundu doktor hanım. Aslında söylenebilecek şey çok var ama kısaca özetlemek gerekirse özgüvenimi, evliliğimdeki sevgi ve mutluluğu arttırmama yardımcı olan hocama sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Böyle bir durum içerisindeyseniz süreyi uzatmadan ve ertelemeden gidin. Bu psikolojiyle bir gün bile yaşamak size çok büyük bir külfet…
Merhaba, 3 sene önce kiliniğinize başvurmuştuk Vajinismus nedeni ile. Bize aşılması imkansız gibi gelen ve zamanla normalmiş algısı yaratan rahatsızlığımızı 3 seansta çözmüştünüz. Ben 3 ay sonra sayenizde hamile kaldım. Ve şu an kucağımda 4 aylık dünyalar güzeli bir kızım var. Üstelik normal doğum yaptım. Her çukurambar da kliniğinizin önünden geçerken anarız sizi eşimle, tekrar teşekkürler…
Biz 3 senelik evliyiz çok mutlu olmamız gerekirken 3 sene içerisinde çekmediğimiz çile kalmadı, çok doktora başvurduk ama kimi dalga geçer gibi baktı kimi ise yapamadı ama internette araştırıyordum ki vajinismusun hastalığı olduğunu anladım. İlk defa karşılaştım böyle şeyle sonra araştırmayı bırakmadım ve Ümmügülsüm ablamla karşılaştım ve sonra yazıları okudum videoları izledim ve yanına gitme kararı aldım giderken ön yargılarım vardı ama Minel Kliniğine girdiğim andan itibaren ön yargılarım yok oldu. O sıcak karşılamaları Ümmügülsüm Ablamı güleryüzü benim anında sakinleşmemi sağladı. İlk muayeneden sonra herşey daha güzeldi ben herşeye daha hakimdim ve otelimize gittik ilk denememiz olmadı ikinci gün bir daha denedik ve başardık artık ağlamak yoktu eşim mutluydu ve ben daha da mutluydum. Benim gibi olan insanlara sesleniyorum boşuna zamanınızı harcamayın vajinismus’a çare var Ümmügülsüm Ablamın yanına gelin ve mutluluk ne demekmiş onu görün ben başardım sıra sizler de inanın bana sizler de başaracaksınız….Seni Çok SeviyorumAblacım….3 yıllık süreç içerisinde psikoloğa gittik 4 veya 5 seans devam edebildim. Parmak tedavisi uygulamak istediler ve ben tedaviyi bırakmak istedim boşu boşuna 3 ay boyunca anti depresyona ilaçları içtim sonradan Ümmügülsüm ablamı tanıdım. İlk başta buraya yani Minel Kliniğine gelirken inanmıyordum. Seanstan itibaren başardık sadece 2 gün sürdü ben çok mutluyum…Teşekkür ederim Ümmügülsüm Abla bundan sonraki hayatınızda başarılar dilerim…
 • Zuzunun Hikayesi
 • Zuzunun Hikayesi
Sonunda bende burda hikayemi paylalıyorum çok şükür. Bana 3 yıl gibi gelen ama 3 aylık evlilik sürecimde bu hastalıkla karşılaştım. Eşimle evlenmeden önce 4 yıl süren bir arkadaşlık ve nişanlılık dönemi geçirdim. Onunla yakınlaşmak evlenmeden önce hoşuma giderken evlendikten sonra bu yakınlaşma cinsel birleşme ile biteceğini düşünmek beni tedirgin etti. Artık yakınlaşmadan bile kaçmaya başlamıştım. Hayat arkadaşı olarak seçtiğim o insandan artık uzak durmaya başladım ve aramız bozulmaya kavga etmeye başladık. Samsunda bir kadın doğum uzamanına vajinismus için sonunda başvurdum. Keşke gitmeseydim. Bu muayene beni çok rahatsız etti. Muayene sonrası doktor kızlık zarı çok kalın vajinismus tedavisi öncesi ameliyat etmeliyiz dediğinde çok korktum. Eşim çözüm olacaksa ameliyat olmamı istiyordu ben gitmek istemeyince ankara da minel klinikte ümmügülsüm hocayı buldu. Başta çok tereddüt ettim ama bu evliliğin devamı için denemem gerekiyordu. Hasta yorumlarını okuyunca biraz rahatladım fakat kliniğe giderken çok korkuyordum. Nihayet doktor hanımın odasına girdik. Benim eşimin dokunmasına izin vermemin çok büyük başarı olduğunu ve bir seansta bitebileceğini söylediğinde çok şaşırdım. Ümmügülsüm hanım seansın 10. Dakikasında rahatlayacaksın dediğinde inanamamıştım ama aynen öyle oldu. Ve seans sonrası bugün ilişki deneyin ve yarın gelin dedi . ertesi gün her şey bitmişti. Diğer doktorun kalın mutlaka alınmalı dediği kızlık zarı kanamamıştı bile.Bana mucize gibi gelen hasta hikayeleri şimdi benim için gerçekleşti. Ben üç ay zor dayandım lütfen beklemeyin yıllarca bu hastalıkla nasıl yaşıyor insanlar evlilikler nasıl devam ediyor bilmiyorum. Bu mucizeyi gerçekleştiren ümmügülsüm hocama ve ekibine tedavi sırasında destek olan eşime çok teşekkür ederim. Artık çooook mutluyum. Lütfen sizde beklemeyin...
Gülsüm Hanımla ilk tanışmamız 2015 yılında yaklaşık 3 yıldır çözmeye çalıştığım Vajinismus sorunu sayesinde oldu. Mutlu bir evliliğim olmasına rağmen eşimle bir türlü bu sorunumuzu aşamıyorduk. Çocuk nedeniyle üzerimizde artan çevresel baskı artık o kadar ağırdı ki artık profesyonel bir yardım almamızın kaçınılmaz olduğunun farkına vardık. Yaptığımız kısa araştırma şanslıydık ki karşımıza Gülsüm Hanımı çıkardı. Kafamda yıllardır büyüttüğüm, aşılamaz olduğuna kendimi inandırdığım sorunum 1 hafta içerisinde, sanki bir sihirli değnek değmişçesine ortadan kayboldu. Sorunumun çözülmesine sevinmiştim sevinmesine de, çok kısa bir sürede çözülecek bir sorunun eşimle 3 yılımı hayatımdan çalmasına çok üzülmüştüm. Şu an benim gibi bu sorunu yaşayanlara tek söyleyeceğim zamanınız çok kıymetli ve lütfen daha fazla geç kalmasınlar.Gülsüm hanımın ikinci kez kapısını çaldığımda ise bir kez bambaşka bir sorunla başım dertteydi. Yapılan testler sonrasında yumurtalık rezervimin düşük olduğunu ve bir an önce tüp bebek tedavisine başlamam gerektiğini öğrendim. Aylardır düzgün bir şekilde regl olamıyordum ve bu da beni hem psikolojik hem de fizyolojik olarak çok zorluyordu. Aslında bilimsel olarak normal bir şekilde hamile kalmam ancak bir mucizeydi. Gülsüm hanımın zamanında ve doğru yönlendirmeleri sayesinde öncelikle bu işin en önemli parçası olan psikolojimi düzeltme kısmına odaklandık. Sonrasında ise hamilelik için bedenimi hazırlamaya başladık. Gerçekten de birkaç hafta sonrasında kendimi daha iyi hissetmeye, vücudumun tedaviye yanıt vermeye başladığını gördük. Gülsüm Hanımın konuya olan hakimiyeti ve beni bu süreçle ilgili olarak ayrıntılı olarak bilgilendirmesi, başarı kadar başarısızlığın da bu işin bir parçası olduğunu anlatması bana doğru yolda olduğumu hissettirdi. Tedavim boyunca iyi bir Kadın Doğum Uzmanı ile birlikte çalışmanın ayrıcalığını hep hissettim. Ve sıkı durun, tedavinin başında tüp bebek ile hamile kalma şansım çok düşük olan ben, şu an normal yollarla 4 haftalık hamileyim. İnandığınız ve doğru insanlarla çalıştığınız sürece neler olabileceğini adeta yaşayarak gördüm. Hikayemi, benzer sorunlar yaşayan herkese yol göstermesi ve umutlarını kaybetmemeleri için paylaşmak istedim. Bu yolculuğumda yanımda olan ve desteklerini esirgemeyen başta Gülsüm Hanım olmak üzere tüm Minel Klinik ekibine teşekkür borçluyum. Ayrıca bana bu süreçte sonsuz sabrını ve desteğini sunan hayat arkadaşıma da minnet borçluyum. Hayatımda olduğu için her gün binlerce kez şükrediyorum. Minik mucizemin sağlıklı bir şekilde kollarıma almak için sabırsızlanıyorum. Herşey için çooook teşekkürler, sonsuz sevgiler…..
 • A.P.S.
Merhabalar, ben 10 aylık evli bir bayanım adını dahi söylemek istemediğim bu durumu yaşayacağımı hiç düşünmezdim çünkü eşimle severek ve 10 yıllık bir sevginin ardından evlenmiştik. Bu durumun başta çok normal olduğunu düşündüm ilk önce 1 hafta olmasa da normal, sonra 1 ay sonra birkaç ay derken hep ertelediğimi gördüm. Kendi kendimize halledebileceğimizi sanıyorduk ama olmuyordu. Tabi bu süre içinde kendi kendimi sorguluyordum neden yapamadığımı, herkesten farklı olduğumu düşünüyor bunu kendimde bir eksiklik olarak görüyor içten içe üzülüyordum bu durumu eşime de yansıtmak istemiyordum. Tam olarak karı koca olamadığımızı düşünüyordum. Hep aklımda sorular vardı. Bunu kendi başıma çözemeyeceğimi anlayınca internetten bir araştırma yapmaya başladım aslında araştırma yaparken bir yandan kendi kendimi de ikna etmiş oluyordum. Araştırmalarım neticesinde karşıma Minelklinik çıktı , 3 seans ve %100 başarı diyordu .Okuduğum yorumlar hep olumluydu, o yorumları okurken ne kadar gözyaşı döktüm anlatamam, her başarı hikayesinde sevindim acaba ben de böyle yorum yapabilecek miyim dedim ve şu an şükürler olsun ki yapıyorum. İyi ki de Minelkliniğin kapısını çalmışım, çok memnun kaldım .Eşim bile hayret etti. Kliniğe gitmemi sağlayan şey sadece yorumlar değildi elbette, doktorum Ümmügülsüm Soytürk'ün o sıcak gülüşünü görünce tamam dedim. Alanında uzman oluşu , sakinliği, sıcaklığı bu durumun üstesinden gelmemi sağladı. Zaten bu durum genelinde psikolojik bir süreç olduğundan doktorumun bana karşı tavırları çok önemliydi bu açıdan Ümmügülsüm Hoca 'nın bana karşı yaklaşımı harikaydı .Onunla karşılaştığım için çok mutluyum. Dilerim bizim yüzümüzü güldürdüğü gibi kendi yüzü de hep güler. Ben il dışından geldiğim için elbette tereddütlerim vardı. Hatta gelene kadar birkaç gece uyuyamadım bile fakat kliniğe girdiğinizde Ümmügülsüm Hocayı gördüğünüzde rahatlıyorsunuz zaten ona teslim olmamak elinizde değil.3 seansın sonunda bu durumun çözüleceğini görüp kendiniz bile nasıl olduğuna hayret edeceksiniz. Bu durumu sakın ertelemeyin, her şeyin bir çözümü varmış arkadaşlar, sadece işin uzmanına rastgelmek önemli olan...Sibel ve Nejla ablalarıma da bize evimizi aratmadıkları için, güler yüzleri ve sıcakkanlılıklarıyla bizi sardıkları için çok teşekkür ederim...
Biliyor musunuz ben hayatımda ilk kez bir doktora “Doktorum” diyorum; çünkü siz bana hayat veren hayatımın doktoru oldunuz ve bundan sonraki hayatımda, hayat vereceğim ‘minik can’larımın da hayatında olmanızı diliyorum…Sizi diğerlerinden ayıran, yardım için gelen ‘hastalarınıza, iş olarak müşteri ya da ‘hasta’ olarak bakmadan maddi kaygı taşımadan gerçekten ‘yardımcı’ olmak ve yitirdiği anların, ayların, yılların ufacık minicik bir ‘korku’ yüzünden çaresizce erteleyen ve bekleyenlerin, hatta ne emeklerle kurulmuş evliliklerin bu minik ancak dev yapılan ‘Vajinismus’ adlı engelim yüzünden yıkılma noktasına gelmesine gönlü razı gelmeyen, samimi bir şekilde destek veren, sabırlı, anlayışlı ve güleryüzle güven veren bir Hanımefendi olmanız..İyi ki size gelmiş ve sizi tanımışım.Size gelmeyi planlayan ya da kafasında soru işareti olan hasta (!) ya da şehir efsanesi mağdurlarına tavsiyelerim ise; 1-Lütfen kendinizi ‘hasta’ psikolojisinden çıkarın! Ben kendimi gerçekten çözümsüz bir hasta vakamı da imkansız görüyordum. Hislerime güvenerek Minel Klinik’e gelip Sibe Hanım ve Nejla Hanımlar ile görüşmem daha ilk dakikadan doğru yerde olduğumu tescillemişti ki en öncesinde Dr. Yasemin Soytürk ile telefon görüşmemdeki pozitif yaklaşım beni doğrucu bu kapıya yönlendirmişti. Daha önceki deneyimlediğim adresin kapısından girer girmez bir ticarethane izlenimi alırken ve ücretsiz ön görüşmede ne olduğunu anlamadığınız bir 5 dk’lik muayene adı altında hemen sizi kasada 350tl ödemeye zorlayan hazırlıksız olduğumuzu söylediğimiz halde sahte gülümsemesi kaybolan sekreterlerin, reklam dolu duvarların görüntüsünün karşısına bir de sizden şu görüntüyü koymanızı istiyorum; içeri girer girmez gülümseyen bir çift danışan, güleryüzle karşılayan sekreterler, hemşire olduğunu anladığınız önlüğüyle işini ciddiye alan tecrübeleriyle samimiyetle gülen anne sıcaklığını aldığınız Nejla Abla ve duvarlarında Reklam yazıları yerine ‘’Bebek’’ ve ‘’Babyshower’’ şekerleri ‘’Bebek’’ dergileri ‘’Vajinismus hastalarının doğan şirin bebekleri hepsi gerçek hepsi doğal..bir de ne görelim o gün doğum günüm olduğunu öğrenip kendi doğum günü pastasından 1er dilimde benim için ayırmış üzerine mumla süslenmiş pasta ile doğum günümü kutlayan Sibel Hanım! Sorarım size var mı böyle bir ufuk, henüz maddi konular bile konuşulmamış ama davranışın manevi ufku var! Bir de Sevgili Doktorum Ümmügülsüm Hanım’ın nazik karşılaması.. İşte tüm bunlar beni tedavi odasına mutlu ve güvenli götüren değerlerdi..2. En korktuğum o koltuk rahatlama egzersizleri ve Doktorumun telkinleri ile hiç anlamadığım bir şekilde acısız, kanamasız geçip gidivermişti. İlk seansta çok ilerleme kaydettiğimi ve denemeye hazır bile olabileceğimi söylemişti. Ödevler yaptım ve ikinci seansa hazırdım. Sanırım 2. Seansı da görmek istediğim için ilk seans sonrası ilişki denemesinde eşime izin vermedim. 2. Seansı da yaşadım ve inancım arttı, akşam ise “başardık” bu mu, bu kadar kolay mıydı , kanama da olmamıştı ve “ertesi gün” hiç oturamadım o kadar acıdı” diye dönüp duran şehir efsanelerine karşı, ‘acımadı ki, acımadı ki’ diye gün boyu dans ettim  işte bu kadardı. Ve şimdi…3. Bu kadar basitmiş diyorum…inanın bana en zor vakalardan biriydim 6 yıllık evli ve çözümsüz vakaydım ve şimdi aslında “Çocuk gibi kandırılmışım o efsanelerle” bir şey yokmuş, boşunaymış diyorum. Şimdi 3. Seansa gebelik muayenesine gidiyorum. Mutluluğumu ve hayatımızı bize tekrar verdiğiniz için size minnettariz, cansınız iyiki varsınız Canım Doktorum. Saygılarımla,G.G.
 • Canım Doktorum
 • Canım Doktorum
Ben 13 aylık evliyim, Ben eşimi çok çok severek evlendim. Evliliğimizden öncede 10 yıllık bir geçmişimiz var . Evlendikten sonra ilk gece denememizde başarılı olamadık .Ama ilk gece olduğu için önemsemedim. Nasılsa olur dedim . Zaman ilerledikçe de başarılı olamadım. Hatta belli bir zaman sonra denememeye bile başladık. Ama evliliğimin en güzel günleri bunu sürekli düşünerek kabusa dönüştü. Bunun altında ezilmeye başladım. Sonra sadece durumu öğrenmeye hastaneye kadın doğum uzmanına gittim. Fakat buda bir çare olmadı. Sonra internetten araştırmaya başladım. Gülsüm hocamın sitesini gördüm. Orda yazılan, şimdi benimde çok şükür yazabildiğim hikayeleri okudum. Yıllarını böyle kabusla geçiren hastaların 2 seansta kurtulduğunu okudum ve bütün cesaretimi toplayıp ben bunu yeneceğimi söyledim. Eşime gidiyoruz dedim. Kliniğe geldiğimde daha kapıdan girer girmez karşılaştığım güler yüzlü insanlar bile rahatlamama yetti. Doktor hanımın güler yüzü, bana bir abla gibi yaklaşması motivasyonumu daha da artırdı. Ve seanslara başladık. O kadar güzel acısız, ağrısız yöntemlerle ilerledik ki 2 seansta çözüme kavuştum.13 ay kendime neden bu eziyeti yaşattığımı düşündüm. En güzel günlerimi neden kabusa çevirmiştim. Keşke daha önce okusaymışım. Gülsüm hocamı daha önce tanısaymışım. Eğer evliliğinizde böyle bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen ertelemeyin. En güzel günlerinizi, evliliğinizi ne kendinize ne de eşinize kabusa çevirmeyin. Ben kurtuldum. Şimdi sıra sizde…
 • Ben kurtuldum ..Şimdi sıra sizde…
Merhaba ,ben 10 aylık evli bir bayanım adını bile anmak istemediğim bu durumla karşı karşıya kalacağım aklıma dahi gelmezdi çünkü 10 yıllık bir sevginin ardından evlenmiştik.İlk aylarda yapamamamızın normal olduğunu düşünüyordum kendi kendimize aşabileceğimizi düşünüyorduk fakat öyle olmuyordu ve zaman hızla geçiyordu .Kendi kendime bu durumu çözemeyeceğimi düşündüm ve küçük çapta bir araştırma yapmaya başladım bir yandan da kendimi doktora gitmeye ikna ediyordum çünkü doktora gitmek bile büyük bir aşamaydı benim için,bizim için... Ümmügülsüm Hoca için yazılanlar ,güleryüzü bu kararı almamda büyük etken oldu gerçekten.Ayrıca şehit dışından gelmek çok daha zordu ya yine olmazsa tereddüdündeydim ama gerçekten burada yazılanlar doğru arkadaşlar.Kliniğe gelene kadar bir kaç gün uyku bile uyuyamadım fakat kliniğe adım attığınızda sizinle aynı dertten muzdarip kimseler olduğunu,yalnız olmadığınızı ve seanslarla birlikte bu durumun kısa sürede çözülebilecek bir sorun olduğunu görüyorsunuz tabiki hocamın sakinliği,işinin uzmanı oluşu sayesinde.Ona güvenmemek mümkün değil zaten kendisini benim hayatıma unutulamayacak bir iz bıraktı .Dilerim Allahtan güldürdüğü yüzler gibi yüzü hep güler . 3 seansın sonunda bu sorun çözülmüş oldu ben bile inanamadım olduğuna.Benim için burada yazılan yorumlar çok önemliydi, acaba bende burada yorum yapabilecek miyim diyordum, hocamın sayesinde yapıyorum.İnanın arkadaşlar çözümsüz bir sorun değil ve daha fazla ertelemeden Ümmügülsüm Hocamın kapısını çalın.Bu arada taa uzaklardan gelsek de bizi evimizde hissettiren Sibel ve Nejla ablalarıma da teşekkür ederim.Hepsi o kadar sıcak kanlı ,güleryüzlü insanlar ki onlarla tanışmak için bile gelinir ve sorununuz 3 seansın ardından giderilir.Bu yorumu okuyan arkadaşlarım 1 gece daha kafanızda bu problemle uğraşmayın ,sadece bir adım atın hocam zaten devamını getirecektir.Onunla karşılaştığım çok şanslıyım ve kendisine minnettarım...Hayatta her sorunun bir çözümü varmış arkadaşlar bunu gördüm ben .Her şeyden önce kendiniz için buraya gelin.
Minel kliniğin çok değerli çalışanları,öncelikle hepinize güler yüzünüzden dolayı çok teşekkür ediyorum,Yaklaşık 3 senedir evliyiz,eşimin vajinusmus rahatsızlığından dolayı oldukça zor zamanlar geçirdik,psikolojik olarak harap olduğumuz zamanlar oldu.hatta bazen bu sorunlar bizi boşanma aşamasına getirdi,ama sevgi ve aşkın yenemediği hiç birşeyin olmadığını gördüm.Eşimin rahatsızlığı ,çevre baskısıyla birleşince dahada kötüye gittik.Ta ki evliliğimizin 3. Senesinde minel klinik ve ümmügülsüm ablayla tanışana kadar.çok cüzi bir miktara,çok rahat bir ortamda,tüm çalışanlarının verdiği o rahatlık duygusuyla daha ikinci seyansımızda cinsel ilişkiye girdik,kendimi çok mutlu hissediyorum.şimdi sıkıntı çektiğimiz 3 seneye gülerek geçiyorum.Keşke daha önce buraya gelseydik.Buraya gelmek isteyen ve rahatsızlığına çare arayan arkadaşlar burayı tavsiye ediyorum.Lütfen bizim gibi 3 sene kaybetmeyin,zamana sakın bırakmayın.Hayatı kendinize ve eşinize zehir etmeyin.Biz erkek olduğumuz için genelde böyle sorunları kendimize anlatmaya bile .çekiniyoruz.Ancak eşlerimizin en güzel hayat vesilemiz olduğunu sakın unutmayın. Çok mutluyuz,darısı tüm hastaların başına
 • Deniz Kızı’nın Eşi
Buranın çok değerli çalışanlarına, başta çok çok sevgili doktorum Ümmügülsüm hocama teşekkürlerimle başlıyorum. 3 yıllık evliyim. Bu sıkıntı, ilişkiye girememe korkusu eşimle beni çok farklı boyutlara getirmeye başlamıştı. Kendimizi evli gibi değil de aynı evde yaşayan iki yabancı gibi hissediyorduk. Aşıktık ama çok büyük bir eksiklik vardı hayatımızda. Artık cinsel hazdan geçtik bebek için ilişkiyi istiyorduk. Burdan tüm hastalara sesleniyorum. Şükürler olsun bana bu mutluluğu yaşatan Güzel insan Ümmügülsüm hocama Kendisinin sıcak kanlılığı, size hissettirdiği güveni sayesindebu rahatsızlık olmaktan çıkacak.artık 2.seansımızın sonunda eşimle tam bir beraberlik yaşadık ve o mutluluğu size anlatamam.eskiden döktüğüm göz yaşlarına son.artık eşimle bebek bekleyeceğimiz günlere merhabasizde gecikmeden ümmügülsüm hocamın yanına gelin.çünkü bu rahatsızlık gün geçtikçe ilerleyen bir rahatsızlık.burası bir klinikten çok bir aile ortamı.evimden bile daha rahat hissettiğim hocamın yanı mükemmel gerçekten.ben sizi çok ama çok sevdim hocam.artık sizin sayenizde eşimle mutlu geceler geçirebilicem,size sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve burdan tüm hastalara sizleri,sayın hocamı şiddetle tavsiye ediyorum
 • Deniz Kızı
Sevgili kardeşim, dostum;Bu yazıyı her zaman ve her an eşinin yanında olan ve her türlü sevinç, mutluluk ve zorlukta eşini yalnız bırakmamaları gerektiğini bir kez daha hatırlatmak maksadıyla yazıyorum. Eşimle 1 yıllık evlilik hayatımız süresince hiç ilişkiye girememize rağmen hiçbir zaman hiçbir şekilde bir yılgınlık göstermeden vajinismus hastalığını yenmenin yollarını araştırdık. Çeşitli yollara başvurduk ancak çözümün aslında tek bir adresi olduğunu Ümmügülsüm Hocamıza gelince anladık. Anladık ki çözülemeyecek hiçbir sorun yok sadece doğru kişilerle doğru bir adım atmak. Bizlere doğru yolu gösterip bu büyük sıkıntımızı aşmamızda daima yanımızda olup, güler yüzüyle bizlere daima güven aşılayan Ümmügülsüm hocama ve Necla Abla ile mükemmel ekibine sonsuz şükranlarımı sunarım. Eğer bu adresteysen emin ol ki doğru adrestesin. Sorunlarınızı aşmanız dileği ile sağlıklı yaşamlar dilerim. Mehmet Ö.
 • Mehmet Ö.
Merhaba, öncelikle Ümmügülsüm Hanıma teşekkür ederek başlamak istiyorum. 1 yıllık evliyim ve Ümmügülsüm Hanımla tanışmadan ve tedavi olmadan önce eşimle hiç ilişkiye girememiştik. İlişki esnasında korkuyor ve fazlasıyla kasılıyordum. İnternetten yaptığım araştırmalarla “Vajinismus”hastası olduğumu öğrendim. Tedavi için Ankara’da gidebileceğimiz doktorları ve klinikleri araştırırken Ümmügülsüm Hanımın sayfasını buldum ve eşimle birlikte buraya geldik. İlk gün çok tedirgin ve ürkerek kliniğe geldim. Ama doktorumuzun güleryüzü, sakinleştirici ve güvenilir tavrı ile ilk seansımız çok iyi geçti. Evde eşimle birlikte doktorun verdiği bu ödevlerini ve çalışmaları yaptıktan sonra 2.ci seansa geldik. Ama bu seans biraz daha zorlu geçmişti. İstemsiz bir şekilde ağlayarak ve sinir krizi geçirerek seansı sonlandırmak zorunda kaldık. O gün yaşadıkların çok ağır gelmişti ve kendime inancımı yitirmeye başlamıştım. Evde eşimin yardımları ile ve sabırlı tavrı ile yine doktorumuzun verdiği ev çalışmaların yapmaya çalıştık. 3.ünce seansımız çok daha rahat geçmişti ve bu seans sonunda bu rahatsızlığımı tamamen aşmıştım. 2. ci seansta yaşadıklarımı tamamen atlatmış ve bu hastalığı yenmiştim. Bunu başaramam da en büyük katkı tabiki doktorum Ümmügülsüm Hanımın hastalarına güleryüzlü, hoş sohbet, sabırlı, sakinleştirici ve güven verici tavrı ile hastalığımızın çözümü için en doğru yaklaşımı bilmesinden dolayı bana yaşattıklarıdır. Bunların dışında eşimin sabrı ve yardımları da çok önemliydi. Sonuç olarak bu hastalığı yenemeyeceğimi düşünerek geldiğim bu klinikten 3. Seansta tamamen kurtulmuş olarak çıkıyorum. Yaptıkları herşey için doktorum Ümmügülsüm Hanıma, burada çalışanlara ve eşime sonsuz teşekkür ediyorum….
 • A.A.
Birgün bende buraya bu yorumu yazabilecek miyim acaba diye cok düşünuyordum.ama Allahima şükürler olsun ki bende artik kurtuldum diyebiliyorum. Biz 2 yillik evliyiz ama aslinda daha 2 gunluk evliyiz çünkü herşeye sifirdan basladik yeni bir hayata basladik...Minel kliniğe gelmeden önce herkes gibi benimde aklimda hep acabalar vardi nasil oluyo nasil olucak gerçekten 2 günde 3 günde basarilabilcek bisey mi diye..ama emin olun ki 2 günde başardık.size yemin edebilirim ki aci agri diye bisey yok.ummugulsum hanim harika bir insan kesinlikle size bi doktor olarak yaklasmiyor 2 gün içinde ona aşırı bir güven duygusu oluyor içinizde.2 yil içinde neler cektik, esimde bende hic bir zaman tam anlamıyla mutlu olamadik.bu hastalığı sadece yasayan insanlar anlayabilirler.nasil bir psikolojide olduğunuzu cok iyi biliyorum ve size sadece hiç ama hiç olumsuz birsey düşünmeden hemen cikip buraya gelmenizi istiyorum eğer bunu ben basardiysan herkes ama herkes basarabilir.hayatinizi daha fazla zehir etmeyin en güzel yillarinizi boşa geçirmeyin.vajinusmus beklemekle gecebilcek bir hastalik değil kesinlikle..biliyorum suan korkuyorsunuz buraya gelirkende cok korkarak geliceksiniz belkide..ben geldiğim zaman nefesim kesilicekti korkudan yapamicam ben bunu dedim doktor hanim basaramicam ugrasmayin benimle bosuna dedim o kadar umutsuzdum çünkü.ama ummugulsum hanim sevgisiyle beni sakinlestirdi ve 2günde hersey bitti..ve artik huzurlu mutlu bir evliliğimiz var.sizden tek istediğim ertelemeyin düşünmeyin..inşallah yazdiklarim sizler içinde bir umut olur çünkü ben hep yorumlari okuyarak gelmeye karar verdim..Ümmugulsum hanima, Nejla teyzeciğime ve Sibel ablama cok cok teşekkür ediyorum o gülen yüzleri ve samimiyetleri için hayatimi değiştiren kadin ummugulsum hanim Allah sizden razi olsun...adimi da utanmadan cekinmeden belirtmek istiyorum Seyda T.

10 Eylül 2011’de düğünüm olmuştu. Herşey istediğim gibi oldu çok mutluydum. Düğünümüzün olduğu gün regl olduğum için birleşmemiz olmamıştı. İlk gece korkusu olduğu için bi taraftan sevinmiştim, bi taraftan bir an önce olsun da rahatlayım diye düşünüyordum. Korkum çok fazlaydı etraftan konuşulanlar beni çok rahatsız etmişti. Arkadaşlarımın anlattıkları çevreden duyduklarımın beni bu kadar etkileyeceğini hiç düşünmemiştim. Düğünden bir gün sonra balayına gittik ama ben hep korkuyla gittim ya olmazsa ilişkimiz diye bi taraftan mutsuzdum eşime belli etmemeye çalışıyordum o gün reglim bitmişti. Balayımızda ilk denememizi yapacaktık içimde hep bi korku vardı. Korktuğumda başıma geldi ilk denememiz hüsranla sonuçlandı ve ben orda bitmiştim eşim beni teselli etti. İlk denememiz olabilir hiç üzülme dese de ben ikinci denememizde de olmayacağını biliyordum çok kasıyordum kendimi ikinci denememizde başarısız oldu ve ben ikinciden sonra vajinismus olduğumu anladım. Evlenmeden öncede vajinismus biliyordum ama benim başıma da gelebileceği hiç aklıma gelmemişti. Üçüncüyü denemek bile zorlamadı beni balayında denemeyelim evimizde deneyelim demişti. Benim aklımdan hiç çıkmıyordu nasıl olacak nasıl yapacam hep ağlıyordum eşim aklından çıkar balayımızın tadını çıkaralım dese de kendi durumumdan dolayı çok mutsuz bir balayı geçirdim hiçbir şeyden zevk alamıyordum. Balayımız bitti evimize döndük eşim hiç zorlamadı ne zaman istersen o zaman olsun dedi ama ben hiç istemiyordum eşimi seviyordum sevişme isteği oluyordu ama o ana geldiği zaman olmuyordu ne yapacağımı bilmiyordum. Artık çok çaresiz hissettim kendimi hep ağlıyordum kendimde eksiklik hissediyordum. Herkesin yaptığı şeyi ben niye yapamıyorum diye kendime çok kızıyordum. Hiç kimseye anlatamadığım için kendimi çok çaresiz hissediyordum. Durmadan internetten araştırıyordum araştırırken çok vajinismuslu kişinin olduğunu öğrendim. Ankara da yüz de yüz tedavisi olduğunu okuyunca çok sevinmiştim ama ben bu korkuyla gitsem de yapamam diye düşündüm hep eşime söyledim. Ankara’da tedavi eden yerler varmış diye eşim bu kadar araştırma bu kadar. Kafama takma diye hep teselli etti beni ama benim hayatımın merkezinde hep o vardı hiç aklımdan çıkmıyordu. Eşim hiç konusunu bile açmıyordu beni. Üzülecek diye eşimin yanında çok belli etmemeye çalışsam da hep ağlıyordum. Yalnızken, gezmeyi çok seven ben evden dışarıya çıkmak istemiyordum. İçime kapanmaya başlamıştım. Etrafın çocuk yok mu soruları beni daha çok geriyordu ilişki denemek bile istemiyordum ama bir umut belki bu sefer olur düşüncesiyle deneyim diyordum. Eşim hiç zorlamıyordu ben istersem deniyorduk evliliğimin dokuzuncu ayına gelmiştik o günkü denememizde çok sıkmama rağmen biraz da olsa girdiğini hissettim ama çok acımıştı. Çok az kırmızılığı görünce bile çok mutlu olmuştum hemen eşime göstermiştim artık bende kız değilim kadın oldum diye ama tam olmadığını da biliyordum o an için az da olsa beni mutlu etmişti. Çok acıdığı için popomun üstüne oturamıyordum bile acıdığı için korkum daha da çok artmıştı. Sonra ki denemelerimiz yine olmamıştı tabi eşime karşı çok kötü hissediyordum kendimi ona haksızlık ettiğimi düşünüyordum çok yorulmuştum artık bunu düşünmekten ve çocuk yok mu sorusundan. Herkese karşı davranışlarımın değiştiğini fark ettim. Çok agresifdim ailem benim mutsuzluğumu fark etmişti hep soruyorlardı. Ben hep iyiyim bir sıkıntım yok diyordum sırf üzülmesinler diye dokuz ay boyunca hep ertelemiştik. Tedavisinin olduğunu bilmemize rağmen ilk psikologamı gitsek diye düşünürken benim reglimin günü geçince bir umut hamilemiyim acaba diye düşündüm, olması çok düşüktü ama eşimden test istedim,testi yapınca gözlerime inanamadım şaka gibiydi eşimle çok mutlu olmuştuk hala inanamıyordum doktora tahlil veremeden hemen gittik tahlil verdik tahlilin sonucu belli olana kadar hala inanamıyordum doktor gebelik var dediğinde dünyalar benim oldu o gün mutluluktan ağlamıştımartık,eşimle o kadar sevindikki ilk ailelerimizi arayıp müjdeyi vermiştik. Birazda olsa içim rahatlamıştı hemen doktora gidip muayene olmak istemiştim doktora gittik karnımdan ultrasonla baktı kalp atışını duymayınca alttan bakacağını söyledi ben baktırmayacağımı biliyordum ama yinede yattım masaya doktor denedi ama baktırmadım tabii,sorunum olduğunu söyledim doktora,psikologa gitmemi önerdi, ben o masadan yine ağlayarak kalkmıştım hem çocuğumun kalp atışları duyulmuyordu hem muayene ettirmrdim,her şey üstüme üstüme geliyordu sanki,her zamanki gibi yine eşimin teselliieriyle ayak durdum,doktor iki hafta sonrabakalım kalp atışına demişti,o iki hafta bana çok uzun gelmişti bir an önce duymak istiyordum,iki hafta sonra gittik kalp atışları var diyince dünyalar benim oldu,hamileliğimde herşey yolunda gitti.vajinusmus olmam hiç aklımdan çıkmasada hamile olmam beni biraz rahatlatmıştı hamileliğim boyunca hiç ilişki denememiz olmamıştı çocuğa zarar veririz korkusu vardı bende hep.evet dokuz ay sonra mutlu son gelmişti, normal doğum yapamayacağımı biliyordum ama belki bir umut yaparmıyımki düşünmüştüm ama olmadı tabi yine doktora alttan muayene ettirmedim doktor sezeryanla yapacağını söyledi ,doğumum sezeryanla oldu,çocuğumu kucağıma aldığımda herşeyi unutmuştum,çok farklı duygulardı,daha dik durmam lazımdı benim büyütmem gereken bir yavrum vardı. Artık yavrumu büyütme telaşına kaptırsam da kendimi bi taraftan da eşimi düşünüyordum. Evliyiz ve çocuğumuz var ama hiç ilişki yaşayamıyoruz bu nerey kadar devam edecek diye tekrar düşünmeye başlamıştım. Bi taraftan uykusuz geçen geceler çocuğumun uyku sorunu çok fazlaydı. Geceleri hiç uyumuyordu tamamen çocuğuma yoğunlaşmıştım eşimin benden biraz uzaklaştığını hissettim buna çok üzüldüm ağladım gecelerim hep ağlıyarak geçiyordu eşime karşı da istemeden çok sert çıkışlarım oluyordu psikolojimin gittikçe bozulduğunu fark ettim. Eşimin beni sevmediğini düşünüyordum. Onun da haklı olduğunu düşünüyordum beni bu şekilde niye çekiyor ki diye her gece düşünüyordum. Kendi kendimle konuşmaktan beynim çok yorulmuştu artık benim bu stresimin çocuğuma da yansıdığının farkındaydım ama çocuğumuz olsa da bu sorun hep peşimden geliyordu. Benim eşim benden biraz uzaklaşınca benden ayrılmak mı istiyor diye düşünmeye başladım hep ağlıyordum artık hiç ilişki denememiz bile olmuyordu. Artık eşimi sevmeme rağmen ayrılalım diye teklifte bulundum. İlişki yaşam onunda hakkıydı eşim sen bir ömür boyu bu şekilde olsan bile ben seni bırakmam diye cevap verince dünyalar benim oldu. Eşime sarılıp çok ağladım eşime psikoloğa randevu alalım dedim, aldık gittik psikolojimin bozuk olduğunu ilk önce onu düzeltmemiz gerektiğini söyledi ilaç verdi terapiye başladık 1 yıl boyunca terapi sürdü ilaç ve terapi beni daha da kötü yaptı cinsel terapiye geçmeden bıraktım gitmeyi 1 yılımda bu şekilde gitti. Sonuç alamayınca tekrar bir yıkım daha yaşadım yaşadığım streslerden dolayı vitiligo hastalığına yakalandım ve tekrar bir yıkım oldu. Benim için artı kaldıramıyordum doktor stres yapmamam gerektiğini yaparsam hastalığımın artacağını söyledi. Beş yılım geçmişti stres dolu daha fazla dayanamayacaktım. Artık eşime Ankarada ki klinikleri araştıralım gidelim dedim. Artık sana karşı güleryüzlü bir eş ve yavruma da güler yüzlü bir anne olmak istiyorum dedim. Ben bile kendimin o halinden sıkılmıştım araştırırken eşim Minel kliniği budu internetten yorumları okudum okudukça çok mutlu oldum bir taraftanda çok korkum vardi Ankara benim için son umudum du ya ordan da olmassa diye düşünmeye başladım randevu aldık. İlk seans için giderken ayaklarım geri geri gidiyordu. Hem çok istiyordum hem istemiyordum yorumlar beni biraz rahatlatmıştı ama acaba yorumlar doğrumu diye düşünüyordum ki oraya gidince Ümmügülsüm hanımı görünce konuşunca rahatladım. İlk seansımı yapınca daha da rahatladım İnşaallah önce Rabbim sonra Ümmügülsüm hanımın yardımıyla atlatacam kötü günlerimi...

ÜMMÜGÜLSÜM HOCAM SAYESİNDE YENIDEN DOGDUM

Merhaba arkadaslar hayatimin en mutlu ve en guzel yazisi bu olsa gerek.6 yillik evliyim ilk gece korkum evlenmeden oncede cok fazla vardi etrafda konusulanlar beni cok fazla korkutmusdu.vajinismusu biliyordum ama benim basima gelecegini hic dusunmemisdim.evet evlendim cok mutluydum taki balayi gecemize kadar ilk denememiz balayinda olmusdu sonuc basarisiz tabi ben cok uzuldum agladim sagolsun anlayisli bi esim var hep teselli etti beni ne kadar teselli etsede benim korkularim dahada artmisdi yapamayacagimi biliyordum denemelerimizin hepsi basarisiz oluyordu kesin vajinismusum diye dusundum.cok caresiz hissediyordum kendimi.esim beni uzulecek diye hic konu bile acmiyordu.internetin basindan hic kalkmaz oldum 4 aylik evliyken ankarada tedevi eden klinikler oldugunu ogrendim birazda olsa umutlanmisdim ama tedaviye gitsemde hep aciyacak korkusu vardi hep erteledim 9 ay olmusdu kendimden cok sey kaybediyordum. gezmeyi eglenmeyi seven ben cok sinirli ve icime kapanmisdim evden disariya cikmak istemiyordum etraftan cocuk yokmu sorulari beni cok bunaltiyordu.esime haksizlik ettigimi dusunuyordum.esim sen bi omur boyu bu sekilde olsan bile seni hic birakmam demisdi cok mutlu olmusdum. 9 aylik evliyken reglimin gunu gecince hamile olabilirmiyim diye dusundum test yaptim saka gibiydi ve ben hamileydim inanamadim tahlil yaptirdim var cikti esimle dunyalar bizim olmusdu.aslinda tam iliskide olmamisdi ama hamile kalmisdim az gorulen bi durummus ama bende oldu cok sansliydim.bi oglumuz olmusdu cocuk buyutme telasina kapildik.hep erteliyorduk.psikologa gitmeye karar verdik.1 yil gittim hic sonuc alamadim dahada kotu oldum 1 yilimda bu sekilde bosa gitti.daha fazla dayanamiyordum artik aglamaktan yorulmusdum 6 yil gecmisdi esim arasdirirken minel klinigi bulmus iyikide bulmus bana soyledi yazan yorumlarin hepsini okudum. dogrumu acaba diye dusunmusdum.randevu alip gidince hepsi dogruymus arkadaslar.iyiki gitmisim. Ümmugulsum hocamla konusduk ilk o kadar farkli bi enerjisi varki konusunca bile rahatladim birinci seansimdan sonra korkularimin cogu gitmisdi artik basaracagima inaniyordum.hocamin soylediklerinin hepsini uyguladik.ikinci seansa gidecegimiz gun gece ruya gordum gelinlik ve damatlik gordum koluma hep takilar takdim.sabahina ikinci seansa gittik ve ikinci seansimda cok guzel gecmisdi.hocam artik iliskiye girebilirsin demisdi inanamamisdim.evet ruyam cikmisdi o gun gece alti yil sonunda hocam sayesinde basarili olmusdum artik. icim icime sigmiyordu. bu sefer mutluluktan aglamisdim.hic buyutulecek birsey degil bumuymus dedim alti yil boyunca hem esime hem kendime bosuna cektirmisim.ustumden buyuk bir yuk gitti yeni dogmus gibi hissediyorum.bir gun bile ertelemeyin arkadaslar yuzde yuz sonuc şiddetle minel klinigi tavsiye ediyorum.Ümmugulsum hocama guler yuzunden ve anlayisindan dolayi ne kadar tesekkur etsem azdir.iyiki varsiniz sizi hic unutmayacagim.hep dualarimdasiniz.minel klinik calisanlarinada sibel hanim olmak uzere hepsine cok tesekkur ederim..

 • Hasibe Ç.
 • Hasibe Ç.
 • Hasibe Ç.
 • Hasibe Ç.
 • Hasibe Ç.
Sevdiğim insanla evleneceğim günü iple çekerken hiç aklıma gelmeyen bu sorunla karşılaştım. Adını bile yeni öğrenmiştim. “Vajinismus” önce çok önemsemedik, yan yanaydık mutluyduk, zamanla olur, aşabiliriz, herkes yaptı bende yaparım diyerek bir baktık iki yılı geride bırakmışız. İçime kapandım uykusuz geceler, gergin bir Nur, üzüntü…Sonra bunun bir psikolojik hastalık olduğunu ve yardım almam gerektiğini kabullendim. İnternetten araştırırken çok uçuk fiyatlar gerektiğini görünce bu işin ticareti, para tuzağı diyerek umutsuzluğa kapıldım. Taa ki Ümmügülsüm hocamın hastalarının başarılı hikayelerini okuyuncaya kadar. Amacın gerçekten yardımcı olmak olduğunu hissedince kurtulacağıma inandım. Günlerce hikayeleri okudum, araştırdım ve artık emindim. Aradım ve randevumu aldım Heyecan, stres, kaygı her duyguyu yaşıyordum. Çoook uzaklardan düştü yollara sonunda vardık Minel Kliniğe. Ortam gayet ferahtı ben ise karışık. Sevgili doktorumun odasına girer girmez her sıkıntı, kaygı gidiverdi o duyguların yerini heyecan ve umut aldı. İlk seans bitti rahattım, doktoruna ve kendime güvendim. İkinci seans sonrası artık inanamadığım, hiç olmaz dediğim amacımıza ulaşmıştık. Bir türlü inanamadık, hemen sevgili doktoruna müjdeyi verdim iyi ki karşıma çıktınız. Sizi tanıdığım için çok mutluyum. Keşke iki yıl önce bu cesareti gösterseydim. Ama sonucun olumlu olması bütün süreci unutturdu. Artık çocuk özleminin önündeki büyük engel kalktı. Artık ne yapacağımı biliyorum. Sevgili Ümmügülsüm hocam sizi hiç unutmayacağım. Güler yüzünüz, sıcaklığınız ve güveniniz sayesinde zoru başardım. Bu sorunu yaşayan çiftlerin yolları size çıksın inşallah. Başarılarınızın devamını diliyorum. Sevgilerle...
 • Nur’un hikayesi
Ümmügülsüm hanıma herşey için teşekkür ederiz. İnternet üzerinden vajinismus tedavisi için en uygun yer olduğunu düşündük ve Ümmügülsüm hanım’a başvurduk. Aslında sadece önyargılar ve korkularımız sebebiyle yaşadığımız bu durumun, ne kadar kolaylıkla atlatabileceğimizi öğrendim. Kendisine tekrar teşekkür ederiz…
 • Ümmügülsüm hanıma herşey için teşekkür ederiz.
3 Yıllık evliyim ve 3 yıl içinde ilişkiye giremedim. Aslında fazla da deniyorduk korktuğum için kendimi çok fazla kasıyordum ve bunu eşim hissediyordu. Eşim bana hiçbir zaman baskı yapmadı bu yönden kendimi çok şanslı hissediyordum, ama bu benim için hep bir sorun oldu, her zaman böyle kalacağımı düşünüyordum, Fransa da yaşadığım için orda bir doktora danıştım ama pek ciddiye almamıştı. Sadece psikolojik olduğunu demişti. Bu durumumdan kimseyle paylaşamadım, sadece en çok güvendiğim kuzenim Tubayla paylaşmıştım. O da beni zorla buraya yani Ümmügülsüm hocanın yanına getirdi. İyi ki de getirmiş. Önce hiç inanmıyordum ama konuştuktan sonra dedim kendi kendime daha önce neden gelmedim. Doktorun bana güleryüzü uyguladığı tedavi süreciyle bunu başarabileceğime inandım. Herşey için çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim. Allahım he yüzünüzü güldürdsün..
 • 3 Yıllık evliyim ve 3 yıl içinde ilişkiye giremedim.
Evleneli 3 sene olduğu halde eşimle cinsel ilişki yaşıyamıyorduk. Bunun Vajinismus kaynaklı olabileceğini farkettiğim de internette araştırmalar yapmıştım ve hocamıza ulaşmıştım. Okuduklarımdan çok etkilenerek bu seçimi yaptığım için şimdi ben de başkalarına yardımcı olabilmek istiyorum. Ümmügülsüm hocam ve ekibi doğallıkları ve güzel enerjileriyle herşeyden önce benim kalbimi kazandılar. Benim için çok zordu gidebilmek ama psikolojik zorluğu Güleryüzleriyle en baştan aşabildim. Hocam oldukça mütevazi, olduğu gibi bir insan. Çok samimi ve şefkatli ve en önemlisi bunları içinden gelerek yapıyor. Çok duygulandım. Onun kabul eden, hoşgörülü bakışları karşısında…Onu tanımak onu bulmak hayatımda yaptığım en güzel seçimlerden biriydi. İlk seansta bile daha farklı bakacaksın demişti inanamamıştım. Seans sonrasında artık çok farklı düşünen bir insandım. Zorlandığım her an onunla konuşmalarımız hatırlayıp rahatlayabildim. Tedavi süresince adım adım yapmamız gerekenleri öğrendik ve uyguladık. Uygulamadan kaçınmamak ve hocamın söylediklerin hep kendimize hatırlatmamız çok önemli. Bu dönemde eşim de tüm kalbiyle destek oldu. Çünkü her ne kadar bu sorunu bayan yaşıyor olsa da çözüm için iki kişi gerekiyor. Hocam her zaman bana ve eşime hem ayrı ayrı hem de birlikte bilgilendirme yaptı ve geri bildirimlerimizi öğrendi. Bunun da tedavide çok önemli olduğunu düşünüyorum. Şimdi son seansımızı tamamlamışken yazıma devam ediyorum. Fikrim değişmedi hocam o kadar naif o kadar güzel bir insan ki.. Benim için doktor olmaktan öte rol model oldu. Tedavi sonrası değişen cinsel ilişkiye bakış açım olmadı sadece, hayatta yaşadığımız zorlukların daha çok bizim algılayış biçimimizden kaynaklandığını gördüm. Tecrübelerle ya da duyduklarımızla olmadık şeylere olmadık anlamlar yüklüyormuşuz. Hiçbir zaman unutamayacağım bir insanı tanıdım. Öyle bir insan ki bu ise para odaklı yaklaşmıyor, daha çok insana ulaşabilmek adına tedavi ücretini düşük tutuyor. Sanırım kalbimdekilerin buraya dökmenin bir yolu yok. Üç senedir hiçbir an aklımdan çıkmayan sıkıntımdan ben bugün kurtuldum ve bütün kalbimle diliyorum ki en iyi doktoru isteyen herkes de melek kalpli hocama ulaşır. O artık benim her duamda... İnşaallah ileride bebeğimiz olacağı zaman da aynı aynı güzel duygularla bebek heyecanını da birlikte yaşarız. İyi ki varsınız Ümmügülsüm hocam hep mutlu, güzel günler yaşamanız dileğiyle.
Eşimle birbirimiz çok severek evlendik. Yıllarca evliliğimizn hayalini kurduk. Tam bütün engelleri aştık, kavuştuk derken….Vajinismusla karşılaştık.Eşimle beraber olamadığımız için bir doktora gittik. Birkaç ilaç yazıp bizi gönderdiler. Bu durum yavaş yavaş bizi olumsuz etkilemeye başlamıştı ki, internette araştırma yaparken, vajinismus diye bir hastalık türü olduğunu öğrendim. Orda okuduklarımı kendi durumumla kıyasladım, çok uyuşuyordu. Durumdan eşime bahsettim ve Ümmügülsüm Hanım’ı gördük internette biraz sayfasını inceledik ve bize uygun bir doktor olduğunu düşündük, randevumuzu aldık ve Ankara’ya geldik. Güler yüzlü ve çok güzel bir ilgiyle karşılandık. İlişkiye girmekten çok korkuyordum ve ilk seans bittiğinde bu korkunun %70’ini atlattım. Normalde bana çok zor gelen davranışları çok kolay yapmaya başladım ve seans süresince herhangi bir ağrı acı hissetmedim. İyi ki Ümmügülsüm Hanım’a gelmişim. Teşekkürler Minel Klinik
 • Severek evlendik ama
2 yıllık evliyim. Bu hiç çözülemeyecekmiş gibi görünen, ama aslında çok kolay çözülebildiğini gördüğüm sorunla (yani o baş belası Vajinismusla) evliliğimin 2. Senesinde tanıştım. Korkularımız, ertelemelerimiz ve hayat şartları bu tanışmayı biraz geciktirdi. Sözlerime şöyle devam etmek istiyorum. İnsanoğlu öyle bir varlıktır ki gerçekten istediğinde başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Allah’ın izni ile her zorluğun üstesinden gelebilecek mükemmel bir varlık bu insanoğlu.Bu sorunla baş etmeye çalışmak, eşinizin gözlerine bakarken içinizdeki korkuyu ve umutsuzluğu ona yansıtmamaya çalışmak inanın dünyanın en zor işlerinden biri. Ama biz o güçlü insanoğlu isek bu zorlukların üstesinden gelmeyi de bilmeliyiz ki gayet iyi de biliyoruz. Bu hastalıkta (!) önemli olan her zaman her koşulda koşulsuz ve tam destektir. Bende eşime sonsuz güvenip her zaman yanında olmaya çalıştım. Allah ondan razı olsun.. O da her zaman elinden gelenin en iyisin yaptı.. O iyi ki benim eşim…Allah’ın izni ve doktorumuzun vesilesi ile bu sıkıntıdan kurtulduk çok şükür. Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun. Doktorumuzdan da Allah razı olsun. Çocukları ile, ailesi ile mutlu huzurlu bur hayat nasip etsin rabbim.
 • Biz başardık sıra sizde
2 yıllık evliliğimiz sonunda vajinismustan kurtuldum. Hocamla yaşadığım korkunun, endişenin boşuna olduğunu anladım. Birçok yöntem denedim, ismi duyulmuş doktorların reçetelerini uyguladım ama hiçbirinin olumlu bir etkisi olmadı. Sitenin birinde Ümmügülsüm hocamla ilgili yorumları okudum. Olumsuz hiçbir yorum okumadım ve araştırmaya başladım. Diğer doktorların uçuk miktarları karşısında hocamın söylediği miktara şaşırdım ve randevu olup geldik iyi ki de geldik. Güler yüzüyle o kadar yardımcı oldu ki anlatamam bunu her şeyden önce insana güven veriyor ve bence bu çok önemli. Gelelim tedavi sürecine..Bu süreç düşündüğünüz kadar zor değil, aksine hocamın direktifleriyle ve tabi ki benim de gayretimle bu tedavi çok kolay bir hale geliyor. Hocamız tedavi de çeşitli teknikler ile, motive edici sözleri ile ve güven veren yaklaşımı ile tedavinin akıcı bir şekilde devam etmesini ve sonuca kısa sürede ulaşmayı sağlıyor. Biz bu tedaviler sayesinde korkumuz ilk günde yenmeyi başardık. Allah hocamdan razı olsun 2 yıllık kabusum bitti. Bir nevi evliliğim kurtuldu inanın bu duyguyu anlatamam size. Tedavinin sonun da bu kadar kolaymıydı diyeceksiniz. Lütfen ertelemeyin. Biz o hatayı yaptık ve hayatımızdan 2 yılımız gitti. Şu an hayata bakış açım bile değişti. Kendime güvenim arttı ve bu hocam sayesinde oldu iyi ki tanıdım hocamı ve iyi ki geldim. Giderken de çok mutlu ayrılıyorum. Gülen yüzleri için hocama ve çalışanlarına teşekkür ediyorum, darısı sizlere :)
 • Vajinismus Tedavisi Ankara T.M.
Merhabalar; Kliniğinizi eşim internet üzerinden buldu.4 ay evlilik sürecinde eşimle cinsel birliktelik yaşayamadım internet üzerinden araştırdığımda da hastalığımın vajinismus olduğunu öğrendim çok üzüldüm. Sadece bu hastalığın bende olduğu hissine kapıldım çok korktum acaba ilerde çocuk sahibi olamayacak mıyım endişesine kapıldım. Kliniğe geldiğimde çok rahatladım, doktorumuz iki seansta haletti üzerimden bir yük kalktı. Şu an inanılmaz derecede mutluyum. Çok çok teşekkürler...
Ben 2 yıllık evliyim. Evliliğimin ilk zamanlarında basit bir korkudur geçer diyordum. Denemeler yine devam ediyordu. Aldırmıyorduk yavaş yavaş bu duruma alışabileceğimi düşünüyordum. Hatta eşim beni rahatlatmak için tamam sen kendini hazır hissettiğinde yapalım diyordu. Aradan 1 hafta hatta aylar geçiyordu yine yapamıyordum. Sinirlerim bozuluyordu. Birleşmeyi bir türlü gerçekleştiremiyorduk. Sonrasın da hastaneye gittim. Kızlık zarım mı kalın acaba diye saçma sapan fikirlere kapılıyordum. Doktor yok öyle bir şey dedi. Ama sonuç ben yine yapamıyordum. İnternetten araştırmaya başladım ve vajinismus hastası olduğumu öğrendim. Kimseyle bu durumu paylaşamıyordum. Evli çiftlerle bir araya geldiğimizde kadın muhabbetleri bir yerde cinselliğe geçiyordu. Onlara tabiki hala bakire olduğumu söylemiyordum. Bir kadın olduğumu onlara ispatlamaya çalışıyordum. Ama kendimi kandırıyordum. Eşimle artık aynı yatakta iki arkadaş gibiydik. Hep sırtımız dönük ve benim yastığım hep ıslak. İçimde fırtınalar kopuyordu. Kendime de artık güvenmiyordum. Sinirli huysuz bir insan olmuştum. İnsanın kendine güvenmemesi ne acıdır. Artık yıllar geçiyordu. Herkesin bebek beklentisi oluşuyor haliyle ve klasik cevabım “düşünmüyoruz”. Oysa ki kız olsun erkek olsun bebekleri çok seviyoruz. Düşünsene ben nasıl hala bakireyim diyebilirsiniz ki... Ankara da bir hastaneye daha göründüm. Artık vajinismus hastası olduğumu biliyordum. Asistan karşıladı neydi sorununuz dedi “Vajinismusum” dedim O ne ki dedi. Gözlerim dolu bir şekilde çıktım. İnternette araştırmalarım sonucu Gülsüm Hocayı buldum aradım ve randevu aldım. Erzincan dan kalkıp Ankara ya geldik. Yine korkularım vardı ama çok istiyordum artık “KADIN” olmayı Gülsüm hoca ve ekibindeki diğer çalışanlar beni çok iyi karşıladı, yalnız değildim artık beni çok iyi anlıyorlardı. Seanslara girdiğimizde Gülsüm hocaya çok güvenmiştim. Beni incitecek benim isteğim dışında hiç birşey yapmadı. Çok sabırlı ve çok anlayışlıydı. Nejla abla artık annem gibiydi. Kendi anneme anlatamadıklarımı onunla paylaşıyordum ve şu an 3. Seansım bitti ve artık kendime güveniyorum. Vajinamı tanıdım ağrı ve acı olmadığını bilinçaltım kabullendi. Kadın olma hissi sardı tüm benliğimi. Bugün bu iş artık tamamen bitecek. Tüm vajinismus hastalarına tavsiyem. Kesinlikle bu tedavi’ye başlayın. Benim gibi bu konudu kendine zerre kadar güvenmeyen bir hasta şu an şu seviye ye geldiyse sizde başarabilirsiniz..Ertelemeyin. Benim için bugün Dünya Kadınlar günü... Sizin de Dünya Kadınlar Gününüz hatta şimdiden Anneler Gününüz kutlu olsun...
 • Vajinismus Anlatılmaz Yaşanır
2 yıllık evliyim. Evlendiğimiz ilk günden itibaren eşimle cinsel anlamda ilişki yaşayamadım. Bir erkek için Sevdiği ile o kadar bekleyip evlenip ilişki yaşayamamak hem çok acı verici bir o kadar da depresif bir durum. Bu nedenle soğukkanlı olmak eşime bu sıkıntısı yüzünden ona yetersizliğimi hissettirmemek, sabretmek ve anlayış göstermenin gerekli olduğunu anladım. İçimde ki depresif durumun ona zarar vermesinden ve incitmesinden korktum. Çünkü ben sevdiğim ile cinsellik için değil, Hayatı paylaşmak bir ömür mutlu olabilmek için evlendim. Biz sevgimizle birbirimizi tamamlayıp bütün sıkıntıların üstesinden geleceğimize inanarak evlendik ki. Geriye bir bu sıkıntımız kalmıştı. Eşim uzun araştırmalar neticesinde Minel Klinik ile irtibata geçti, randevumuzu aldı ve Erzincan’dan yola çıktık geldik. İlk önceleri fazla inancım olmasa da Ümmügülsüm hocamın sempatik, ılımlı ve güzel yaklaşımları bize umut oldu. 2. ‘inci seanstan sonra bu rahatsızlığın %100 çözümü olduğunu görmüş olduk. Ankara’da Minel Klinikteki güzel yaklaşımlar karşılıklı oluşan sevgi ve anlayışla biz bu hastalığı yendik. Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır...
 • Saygı, Sevgi, Anlayış Vajinismus
Merhaba, Gülsüm Hocamla 2016 Şubat ayında tanıştım. 6 aylık evliliğim boyunca vajinismus sıkıntısı çektim. İnternetten tesadüf ismini gördüm ve yorumları okudum. Eşimi ikna etmem biraz zaman aldı. Önce telefonla Minel Klinik çalışanları ile görüştüm beni çok rahatlattılar. Vajinismus benim için o kadar çözümsüz bir sorundu ki asla çözülebileceğine dair inancım yoktu. Bunu yaşamayan bilemez. Şubat ayına randevu aldık. Eşimin de benim de tereddütlerim vardı. Gülsüm hocam ilk karşılaşmamızda güler yüzle karşılayıp bizi rahatlattı. Ama hala tereddütlerim vardı. Gülsüm hocam 2-3 seansta biter dediğinde inanamadım. Çünkü diğer doktor sitelerinde yada vajinismus tedavi süreçlerinde 10 seans gibi bir zamandan bahsediliyordu. Bu da sorunu gözümüzde iyice büyütüyordu. Daha ilk gün beni egzersizleri yapacak aşamaya getirdi. 3. seansın sonunda işe sorunumuz tamamen çözülmüştü. Evimize gittikten 1 ay sonra vajinismus diye bir problemimiz olduğunu dahi unuttum. Daha sonra bu yılın başında bebek için tekrar kapısını çaldık. Kontrollerimizden 1 ay sonra hamile kaldım. Gülsüm hocam telefonda saat kaç olursa olsun bize yardımcı oldu. Şehir dışında olmamıza rağmen ailemizden biri gibi ne zaman sorun yaşasak bizi doğru bir şekilde yönlendirdi. Şimdi 7 aylık gebeyim. İnşaallah Eylülde kızımızı kucağıma alacağım. Kızımda doktor teyzesi gibi biri olur inşallah. Eğer böyle bir probleminiz varsa asla tek başınıza çözüm arayamayın. Hayatınızı kendinize zehir etmeyin. Biz kurtulduk şimdi unuttuk bile sorun yaşayan herkesin mutlu günlere kavuşması dileğiyle...
 • D.A.
Vajinismus sorunu bende çok küçükken ilkokula bile başlamadan önce oluştu. Küçük çocuk anlamaz deyip yanımda konuşulanlardan korkuyordum. Hastanelik olanlar çok aşırı kanaması olanlar, Ailemin de çok baskıcı olması da etkili. Kızlar erkeklerle normal arkadaş bile olamazmış. Evlenmeden önce biliyordum vajinismusu ama benim başıma gelebileceği asla aklıma gelmezdi. Zamanla çözülür belki diye düşündük, kendimizce yöntemler denedik. Alkol aldım, kas gevşetici ilaç krem aldım, hocaya gittim. Eşim kendimiz çözebiliriz diye düşünüyordu hep. Ben yapamayacağını biliyordum, çok sıkıntılar çekiyordum. Arkadaşlarım, akrabalarım benden sonra evlenip çocuk sahibi oluyordu. Ben kendimi hep eksik hissediyordum. İnsanların sürekli çocuk sorup ima etmeleri beni çok üzüyordu. 3-4 yıldan sonra daha zorlaştı her şey. Düşünmüyoruz diye geçiştiriyordum artık onu da söyleyemiyorum zamanı geldi geçiyor çocuk düşünün diyenler beni yoruyor çok üzüyordu. Uzaktan izliyordum insanların mutluluğunu, çocuk sevincini. Hep üzgün mutsuz geçen günler sağlık sorunlarım olmaya başladı. Araya onlar girdi tedavi gördüm. Tedavi yöntemlerini araştırırken görüntülü terapi yapmaya karar verdim. Başladık terapiye, vajinamı, yapısını anlattı, egzersizler öğretti, onları yapmamı istedi. Çok uğraştım yapabilmek için parmak egzersizlerini, korkudan ellerim titriyordu, yapamıyordum, yapamayınca ilaç tedavisi olmamı istedi ama öylede başaramadım uygulamaları ve bıraktım. Daha sonra kadın doğum uzmanıyla görüşmeye karar verdim, muayene oldum oda beni Psikoloğa yönlendirdi. Tekrar psikoloğa gitmeye başladım, tedavi yöntemleri aynıydı, parmak uygulaması yapmam gerekiyormuş. Hazır olmadığın sürece yapamazsın uygulamayı demişti, normal terapiye devam ettim ama düşündüm ki ben hiçbir zaman parmak uygulamasına hazır hissedemeyecektim onun için bıraktım. Araştırma yaparken sizin tedavi yöntemlerinizi okudum, mantıklı geldi ve içimde bir güven duygusu oluştu, karar verdim ve randevu aldım, ama içimde çok büyük bir korku kaygı duygusu vardı. Benim korkum galiba bütün vajinusmus hastalarından daha fazla diye düşünüyordum. Randevuyu 4 gün önce aldım,4 gün boyunca ne uyku, ne yemek, ne de moral vardı ben de, korkudan sürekli ağlıyordum canım çok yanacak diye. Kliniğe geldiğimde korku ve stresten adımı bile söyleyemeyecek durumdaydım. Muayene başladı ve sadece dokunma hissi vardı, ağrı, acı hiçbir şey hissetmedim, doktor hanım parmağım içerde dediğinde inanamadım çok şaşırdım, çok mutlu oldum. Çok stres yaşadım çok ağladım kliniğe gelene kadar, ama ben çok şaşkınım şu an, ağrı acı hiçbir şey düşündüğüm gibi değildi, eşimde çok şaşırdı ve yapabiliyorsun dedi. Her şey çok güzel gidiyor İnşallah daha da güzel olacak 8.5 yıldır yapamayacağımı zannettiğim, gözümde dağ gibi büyüyen şeyleri bur da başarabildim ve çok mutlu hissediyorum. İyi ki buraya gelmişim iyi ki yolum buraya düşmüş. Buraya geldiğimde doktor hanımı tanıdığımda sanki sihirli güçleri var gibi geldi, hem mesleki hem kişilik olarak mükemmel bir insan, iyi ki tanımışım, iyi ki buraya gelmişim. Her şey için çok teşekkür ediyorum.
 • A.A
 • A.A
Merhabalar ben derya benim hikayem iki sene ciktik sonra evlendik ve o malum olayi yapamadik alti sene iliskiye girwmedik balayina girdik ve ordada olmafi esim arastirmalar falan yapiyo doktor icin bitane facebookta karsisina cikmis ama cook paraydi asketi ucretle calisiyoz o parayla imkansiz dedik kaldi oylee allah razi olsun esimden hiic zorlamadi beni ama aileler kacsene oldu bebek bebek diyip duruyolar biz hic bisey diyemiyoz kimseyede diyemedik her yattigimda yapacam diyom ama korkuyom kasiyom olmuyoodu bigun eve geldi bi doktor buldum dedi aradi yanimda sekreteriyle konustu randevu verdi cok sicak davrandi tabi arastirma yaptik ümmugulsum soydemir koc ve olumlu yazilarini okuduk ama bi yanimda yok be diyom ne yapcakki diyom bazisi iki gunde bazisi dort gunde halletmisler zonguldaktan kalktik ankaraya gittik acabalarla iceri girene kadar kusku icindeydim iceri girdim ve sekreteri okadar guler yuzluki anlatamam allah razi olsun ondan da ve sira bana geldi doktorumuz ummugulsumle konuusmaya basladik konusmalari cazip geldi ndn olmasin dedik hocamizda okadar guler yuzlu ve cana yakindiki anlatamam sanki herzaman konustugumuz biri gibiydi vajinismus tedavisinin 1. seansi yaptik ve otele gittik orda rahat edemedik ikinci seansda hocamiz olumlu dedi olur motive etti is nedeniyle zonguldaga donduk ramazan ayi girdi ve yapmadik ama doktorumuz hep ariyo ne yaptiniz diye olumsuz diyom ama ramazan bitsin yapcam dedim ve oldu sukurler olsun hepsinden allah razi olsun ve suan cook mutluyuz bu zama a kadar ndn bekledimki diye dusunuyorum korkulcal hiiic bisey yokmuus.
Kliniğinizi eşim internet üzerinden buldu. 4 ay evlilik sürecinde eşimle cinsel birliktelik yaşayamadım internet üzerinden araştırdığımdada hastalığımın vajinismus olduğunu öğrendim çok üzüldüm. Sadece bu hastalığın bende olduğu hissine kapıldım çok korktum acaba ilerde çocuk sahibi olamayacakmıyım endişesine kapıldım. Kliniğe geldiğimde çok rahatladım, doktorumuz iki seansta haletti üzerimden bir yük kalktı.şu an inanılmaz derecede mutluyum.çok çok teşekkürler...
Merhabalar 7 aylık evliydim ,eşimle severek evlendik hiç bir sıkıntımız yoktu fakat evlendikden sonra ha bugün oldu ha yarın olacak derken zaman geçiyordu ve geçtikçe üzerimde sorumluluk yük artıyordu bi türlü korkularımı aşamıyordum gerçekten çok kötü zamanlar geçirdim diyebilirim eşim her zaman yanımda oldu destek oldu sağolsun ama bu seferde mahçubiyet neyapacağını bilememe ne yapsam nasıl olacak diye hergün düşünmek herdaim tedirgin olmak gerçekten zordu.Önce kadın doğuma gittik piskolojik danışmana yönlendirdi bizi oraya gitmeye başladık doktorum çok iyiydi fakat parmak egzersizi olayına gelince dedim ben asla yapamam uğraştım ama gerçekten benim için çok zordu yapamadığım için ordaki tedaviyi yarıda bıraktım artık umutsuzluğa düşmüştüm işi oluruna bıraktık zaman geçiyor ama bir adım bile ilerleme yoktu.Baktık olmayacak yokmu bunun çaresi deyip interneti alt üst ettik araştırdık ankarada klinikler vardı kesin çözüm diyordu çoğu yeniden bir umut oldu ama tabi yinede korkularım vardı benim aylardır yapamadığımı üç günde nasıl ya nasıl diyordum neyse bütün klinikleri tek tek aradık en hesaplısı minel di ,,şehir dışı zaten yeni evlisin düğün borçları vs dile kolay ha deyip gitmek başka çaremiz olmadığı için imkanlarımızı zorladık çıktık ankara yollarına çok çok üzerimde stresle gittim açıkcası ya olmassa bu kadar maddi manevi zorluk telef olursa diye üstümde öyle bir yük vardı ki hani burda benim gibi yazanlar var gitmeden okumuştum onların hikayelerini tek tek diyorlar ya sesini duydum rahatladım ortamı gördüm rahatladım bende öyle olmadı açıkcası üzerimdeki yük çok ağır geliyordu ta ki gidip ilk seanstan çıkana kadar işte o zaman anca rahatladım ben başaracağımada inandım hep tabi rahatlamıştım artık gerçekten çok iyi bir ilerleme olmuştu bende derken üç seansta gerçektende başarmıştık Allah razı olsun diyorum Gülsüm hanımdan döndükten sonrada ilgilendi hala herhangi bişey soracak olsam rahatlıkla arayabileceğim tatlı bir bayan :) Ben o sıkıntıları yaşarken böyle hikayeleri okuyup umut bulmuştum şimdi ne kadar telaffuz edebildim bilmem ama yaşadığım yazdığım bir kişiye dahi umut olup şifa vesilesi olacaksa ne mutlu...ertelemeyin üşenmeyin vazgeçmeyin
Merhaba, vajinismus hastalığıyla tanışalı 10 ay oluyor. Böyle bir hastalık olduğundan haberim bile yoktu ta ki başıma gelene kadar... İlk başlarda geçer diye umutlanmıştım, ama gitgide bu hastalık beni sarmaya başladı, daha sonra internetten sürekli araştırmaya başladım ve bir klinik buldum oraya gittiğim de umduğum gibi bir karşılama olmadı ve bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. 1-2 ay sonra tekrar bir araştırma yaptım ve minel kliniği buldum, gidenlerin yorumlarını okudum ve yine umutlandım hemen aradım ve karşımda ki ses bile beni rahatlattı. Sonra randevumuzu alıp görüşmeye gittim o kadar samimi, güleryüzlü ve içtenliğiyle bu hastalığı yeneceğime inandım hemen seanslara başladık. O kadar sabırlı, sıcakkanlı biri ki Ümmügülsüm Hanım ilk seansımda bile o kasılmalarım azaldı. Bugün son seans ve inşallah bu hastalığı Ümmügülsüm Hocam sayesinde yeneceğim. Ayrıca şunu da söylemeliyim Doktor Hanım da çalışanları da bir Abla gibiler. Sanki uzun zamandır hepsini tanıyor gibiyim. Herşey için Minel Kliniğe Teşekkürler, Benim gibi olanların bu rahatsızlığı ertelemeyip hemen Ümmügülsüm Hocay’la tanışmaların tavsiye ediyorum.
Vajinismus hastası olduğumu tam olarak bilmediğim halde sıcak yaklaşımları ve bilgilendirmeleri ile güven sağlayıp tercih etme nedenim oldu Minel Klinik. İlk muayene sırasında bile korkmadan tedavi olmamı kolaylaştıran, tedavi sırasındaki yaklaşımları ile süreci kısaltan, en önemlisi bu ağır yükten kurtulmamı sağlayan Ümmügülsüm hanıma çok teşekkür ediyorum. Kendisi bir abla gibi candan dinleyip sıkıntınızı en iyi şekilde çözmek için elinden geleni yapıyor. Vajinismus olanlar lütfen bu yükle yaşamayın. Mutlaka Minel Kliniği ziyaret edin. Zaten ilk seanst yarısından fazlası bitmiş oluyor... Bu hastalıktan ben kurtuldum, siz de kurtulun. Herşey için teşekkürler Minel Klinik :)

Merhabalar, Kliniğinizi uzun zaman araştırmalarım sonucu buldum. En başta kliniğinizin içten samimi güzel hemşiresi Nejla Abla ve tatlı sekreteriniz Sibel Hanıma çok teşekkür ediyorum. Gelelim Dr. Ümmügülsüm hocama bana kattığı özgüven sayesinde daha 2. Muayenede bu işi başarabileceğimi anladım. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Fazilet Ç.

8 aylık evliyken vajinusmus problemim olduğunu öğrendik. İnternetten araştırıp gülsüm hocaya ulaştık. Olumlu yorumlar sayesinde ona tedavi olmaya karar verdik. İlk görüşmenin ücretsiz oluşu, bizim için çok olumlu geçmesi ve yaklaşımından dolayı tedaviye o gün başladık. 2 seanstan sonra epey bi yol katetmiştik. Ben bu olaydan çok korkuyordum o yüzden tedavi sürem biraz uzadı ama 3. Seanstan sonra tam anlamıyla rahatladım,tamamen kontrol altına aldım herşeyi ve sonrasında başardık, Şuan çok mutluyuz. Herşey için teşekkür ederiz hocam. Yorumlardan çok etkilendiğim için belki başkalarına da faydam olur diye uzun uzun yazdım.hayatta herşeyin bir çözümü var, bunun da Gülsüm hoca :)
Merhabalar, 2 yıldır çektiklerimle gerçekten kendime eziyet etmişim. Sonunda vajinismus tedavisi oldum ve yorumlarda okuyup 2 seansta kesin çözüm buldum diyenlere inanmamıştım ve 2 seansta Ümmügülsüm Soytürk hocam sayesinde bende bu hastalıktan kurtuldum. Güler yüzlü karşılamasıyla, tatlı diliyle bir doktordan öte abla gibiydi. Uygun fiyatıyla diğer kliniklere göre kesinlikle Minel Klinik diyorum. Tekrar herşey için size ve güler yüzlü çalışanlarınıza çok teşekkür ederim hocam.

Merhabalar 3 yılllık vajinusmus 3 günde sona erdi tabi ki güler yüzlü gülsüm hocamın sayesinde.Sadece 2 seansla tatlı dili ve güven verici tedavisi ile başardık. Kesinlikle tavsiye ediyorum kendime olan güvenim gülsüm hocamın sayesinde geldi ve 3. gün sonuca ulaştık kendisine buradan çok teşekkür ediyorum ertelemeyin hemen gülsüm hocayla tanışın sonuca ulaşın

Merhaba arkadaşlar. VAJINISMUS 4 ocakta asık olarak bır evlılık yaptım. Fakat evlendiğimde hersey hayal ettiğim gibi gitmedi. ilk gece korkusu yüzünden ilişkiye giremedik. benım bu korkularım zamanla eşimi de etkilemeye başladı. artık oda ilişki yaşamak her defasında olumsuz sonuç almak istemiyordu. hasta olduğumu çok erken farketmiş ve ısrarla bir doktora gıtmekistemiştim. eşim sıcak bakmadı. derken ısrar kıyamet bır psikoloğa gitim. Konya da unlu bir psıkolog. vajınısmus diye yazdığınızda ilk ismi cıkanlardan birisi. sayfasında 5 seansta bu işin tamamen çözüleceği yazıyordu. fakat gittğimde bana 3 aya kadar uzar dedı ve ben o kadar zamanım olmadığını düşünerek tedavıyı bıraktım. tabı bu arada ılıskım gitgide kötüleşiyordu ve 600 tl 2 seans parası verdım tedavıye bıle baslamamıstık. derken baska bır psıkolog buldum. cunku psıkolojık bır sorun olduğunun farkındaydım lakın terapılerde davranıssal bır cözüm üretılmedgnden sürec cok uzuyordu. 2. doktor 5.500 tl ye 2 haftada halledebilecegını soyledı. seansı bıraktım. arastırırken teadufen mınel klınıktekı fıyatı okudum ılk. cok uygun geldı ama dedımkı ucuz ıse garantısı olmayabılır mı. inanın su satırları yazarken sevınc gözyaslarım bana eslık edıyor. cunku daha cuma ve cumartesı seansa gttım bugun pazartesı ve ben ankara donusu pazar aksamı ilişkiye girdim. üstelık hıcbır zorlanma olmadan. sankı yıllardır ilişkiye giriyormus gbı. ümügülsüm hanıma cok tesekkr ederım. benım o kliniğe gelmeme vesıle olan telefonu açan tatlı bır bayan var. o kadar güzel anlattı ki. bu işin kesın cözülecegıne benı o kadar güzel inandrdıkı. sadece 3 seans demıslerdı benımkısı 2. seansta cözuldu. bız kı bosanmayı düsündk. bana kı herkes hastalıklı muamelesı yaptı. ama seanslarda anlayacaksınız korkularınız nasıl yok oluyor. tek seansta bıle halledebılrdık ama bız ıkıncı gune bıraktık. bırde umugulsum hanıma gelmeden konyada psıkolojı merkezı var agır hastaların yattığı orada bı doktor onerdı bulundgmuz ılcenın bashekımı yakınımızdı. gttık. aman allahım bana 6 ay zaman verdı. ılk seansta sadece form doldurttu. pekı dedım bız sehır dısından geldık bı seansa baslasak. hayır dedı boyle gtmelı zamanlama. o kadar kasılmıstım kı. oysa burada doktr hanımın güler yüzü. benı o kadar rahatlattı ki. sankı yıllardr tanıdıgım bırıyle seanstayım. kahkaha atarak gecrdgm ıkı seanstan snra allahın izniyle bebegm olursa da umugulsum hanıma gelecegım kesınlıkle. egerkı suphenız varsa bana ulaşabilirsiniz. bu yorumlar bizzat sahsım tarafından yazılmıstr. asla zaman kaybetmeyın. kesınlıkle cözümü var. ve ben asla basaramam derdım. cocukluk korkuarım yıllrdr bu olayı dusundukce nefes darlmalarım. hepsı sadece 2 saatte bıttı.

Sonunda bitti...Kabus gibi 3 yıl bitti.Rabbimin takdiri Gülsüm hocamın vesilesi ile bitti.Yaşadıklarımdan bahsetmeyeceğim biliyorum ki acılarımız duygularımız aynı.Tedavi sürecimden bahsetmek istiyorum. Kliniğe ilk gittiğimde ağlamaktan derdimi anlatamamıştım Gülsüm hoca ise kendinden çok emin gülümseyerek 3 seansta bitecek dedi ve tabi ben inanamadım, nasıl olucak da bitecek nasıl bir tedavi olabilirdi ki hatta fiyatın diğer kliniklere göre aşağıda olması bile benim kafamda soru işareti bırakmıştı.Aslına bakarsanız tüm korku ve endişelerime rağmen hocamın 3 seans deyip bırakmayacağı bu işi başarana kadar beraberiz demesi beni cesaretlendirip başlamama neden oldu :) ki iyi ki olmuş seanslar başladı ve ben seanslardan gülerek çıkıyordum ağrı yok gözyaşı yok ☺Ve 3.seans sonunda biz başardık ve sonunda bitti bütün sıkıntılarım. O kadar mutluyum ki tarifi imkansız. Bu satırlar umarım sizlere de umut olur bunu ertelemeyin bu bir hastalık ve çok şükür ki bende gördüm tedavisi var keşke hayatta bütün sıkıntıların çözümü bu kadar kolay olsa ve Gülsüm hoca gibi insanlar karşımıza çıksa ☺ Gülsüm hocam sizin için ne söylesem eksik kalır siz benim mucizemsiniz hep dualarımda olacaksınız. Tüm samimiyetimle size ve Sibel hanıma çok teşekkür ediyorum Sizleri çok seviyorum ☺

Güleryüzünüz, samimiyetiniz, bilginiz sayesinde sorunumuzu çözdük…Size çok teşekkür ederiz. Umarım daha güzel haberlerimizi sizinle paylaşırız.Herşey için çok teşekkür ederiz. Sevgiler.

Merhaba arkadaşlar.Ben de 4 yıllık evli olup eşimle hiç bir şekilde ilişkiye giremeyen çok sıkıntı yaşayan biriyim.Hatırlamaktan bile artık nefret ettiğim hikayemi sizinle paylaşmak istiyorum.Eşimle Yaklaşık iki sene süren çok güzel bir flört döneminden sonra aşkımızı,sevgimizi evlilikle taçlandırdık.Düğün bittikten , otelimize çekildikten sonra o güne kadar çokta şiddetli olmayan korkularımın o gün çok fazla arttığını hissettim ve durumu eşimle paylaştım.Anlayış göstererek bugün olmasına gerek yok evimize gittiğimizde yaparız dedi ve beni rahatlattı.Evimize geldiğimizde de hala korkularım çoktu ve bir anda evlendiğime bile pişmanlık duymaya başladım ve eşimi hiç bir şekilde yanıma yaklaştırmadım.Sevdiğim adamı gözüm görmek istemez oldu günlerce deneme yapıp hep başarısızlık yaşamaya başladıkça hayatımız zorlaştı.Bilinçli insanlar olarak tedavi olmaya karar verdik ve zorlu sürece başladık.Aklınıza gelen bütün tedavileri denedik (tabi hepsi yanlış ve sadece para tuzağı olan tedavi yöntemleriymiş).En sonunda belden uyuşturma ile bu işi çözebileceklerini söyleyen bi özel hastane ile anlaştık.Tamamen gayri resmi bir şekilde sonradan çok tehlikeli olduğunu öğrendiğim spinal anestezi yapılarak eve gönderildim.Eşimle birlikte olduk tabi benim belden alt tarafım tamamen uyuşuk olduğu için hiç bir şey anlamadım.Neyse ki kızlık zarı bozuldu en azından diyerek sevindim.Ama sonrası yine hüsran yine yapamadık.Hastane ile bu durumu aylar sonra paylaştığımızda yine aynı sistem önerildi, (denize düşen yılana sarılıyor) kabul ettik.Sonuç yine hüsran...Hacıdan hocadan bile medet umar hale geldiğimizde bizde ipler iyice koptu.Belli bi eğitim seviyesine sahip insanlar olarak kendimize yakıştıramadığımız ama yinede çare olur diye yaptığımız o kadar saçma şey oldu ki size anlatamam.Sonuç hep aynı...Bıraktık herşeyi hayatı bıraktık...Taki ailelerin çocuk baskısı başlayana kadar.Mecburen toparlandık ve kocamın desteği ile tekrar tutundum. İnternetten araştırmış ve vajinusmus konusunda iddealı pek çok doktorlar ile iletişime geçmiş.Bu güne kadar o kadar çok maddi kayıp yaşadık ki artık bütçemizde tedavi için pek uygun değildi.İstenilen rakamlar çok yüksekti.Derken Ümmü Gülsüm Hanımı bulmuş.Hem fiyatı çok uygun hemde herkes çok memnunmuş dedi.Fiyatı düşük olduğu için şüpheye düştük açıkçası arada uçurumlar vardı çünkü...Neyse hemen araştırmaya başladım bende...Siteye girip bütün yorumları tek tek okudum ve o yorumlar sayesinde gücümü tekrar topladım.Sırf bu yüzden çok ayrıntılı bir şekilde yazıyorum.Bu yorumlar beni kendime getirdi belki benim hikayemde birilerine yardımcı olur.Neyse Ankara ya gittik ve başladık tedaviye.Arkadaşlar böyle bir doktorla ben ömrümce karşılaşmadım.Çok nazik,kibar,anlayışlı harika bir insan.Resmen beni motive edip bu işin olacağına inandırdı Gülsüm hanım.4 gün boyunca Ankara da kaldık hocamın söylediklerini harfiyen yerine getirdik.Yaşadıklarıma ben bile inanamadım hiç bir şekilde kendime dokundurtmayan ben kocamın dokunmasına izin vermeye başlamıştım.Tedavi kişiden kişiye değişiyormuş kimisi 2. günde kimi 3 kimisi de daha sonraki günlerde başarılı oluyormuş,başaramayan hiç kimse yokmuş.Ümmü Gülsüm hanımın ilgi ve alakası herşeyi tek tek anlatması beni sürekli arayabilirsiniz demesi bende aşırı bir güven oluşturdu.Neyse arkadaşlar 4 günün sonunda evimize geldik.Ankara da otelde kaldığımız için kendimi iyi hissedememiştim evimde çok rahattım.Denedik ve sonunda BAŞARDIKK inanamadım,inanamadık yaptığımıza .Vajinismus benim için artık bitmiştir.Yemin ediyorum bütün yük kalktı omuzlarımdan.Bu zorlu süreçte eşimin desteği anlayışı çok önemliydi ve kocamın sabrı ve çabası sonucu Gülsüm hanımı bulması sonucu biz resmen sorunumuzu hallettik. Hikayemi okuyan arkadaşlar yapılan yorumların hepsi doğru eğer böyle bir sıkıntınız varsa bizim gibi mağdur olmayın yıpratmayın kendinizi evliliğinizi direk Gülsüm hanımla tanışın.Allah doktor hanımdan razı olsun hayatımda hiç unutamayacağım biri oldu.İnanın kelimelerle ifade edilebilecek biri değil çok çok iyi bi doktor gerçekten ömrüm boyunca kendisine minnet duyacağım..Hem hocama hem Sibel hanıma milyonlarca kez teşekkürler iyi ki varsınız iyi ki...

Merhabalar 19 aylık evliyim ve vajinismus hastasıyım.Yani HASTASIYDIM:) Ümmügülsüm Hanım ile tanışana kadar:) Allah'a binlerce kez şükürler olsun karşıma onun kadar iyi bir doktor çıkardığı ​için;) Evliliğimin ilk zamanlarında bu rahatsızlığı pek önemsememiştim zamanla alışırım korkularımı kendi kendime yenerim diye düşündüm hep ama olmadı.Maalesef bir uzman yardımı almadan çözülebilecek bir rahatsızlık değil.Evliliğimin 6.ayında rahatsızlığımla ilgili internette araştırma yaparken HERA KLİNİK'E rastladık o kadar kendilerinden emindiler ki biz de eşimle hemen klinik ile iletişime geçtik randevu ayarladık ve Ankara'ya gittik.Kliniğe giderken çok fazla olmasa bile kendime güvenim vardı.Fakat ilk muayeneden sonra kendime olan küçücük güvenimi de yitirdim.Doktor sadece muayene edeceğini söyledi ve daha oturduğum doğum sandalyesine adapte olamamışken parmağıyla vajinama giriş yaptı tabiki ben neye uğradığımı şaşırmış bir vaziyette kendimi bir an önce o sandalyeden kurtarmak istedim.Muayene bittiğinde tansiyonum düştü ve bayılmanın eşiğine geldim.Ve bana rahatsızlığımın en üst seviyede olduğu seanslarda da aynı tepkileri verirsem kızlık zarımın alınabileceği söylendi.Diğer gün ilk seansa gittiğimde kendimi kasmaya başladım ve seans başarısız oldu 2-3 kez egzersizleri tekrarladılar ben her defasında kendimi kasıyordum o esnada seansıma giren bayan bana çok çirkin bir cümle kurdu."Böyle yaparsan eşin seni beklemez"dedi.O sözü duyar duymaz başımdan kaynar sular boşaldı ve daha fazla seansı devam ettirmedim.Ve bir daha da o kliniğe gitmedim.Oradaki kendini bilmez bir insan yüzünden 13 ayımız heba oldu maalesef.Daha sonra tekrar kendimi toparlayıp o yaşadığım kötü olayı unutup Minel kliniğe gitmeye karar verdim.Ve tekrar Ankara'ya gittik.Kliniğe gittiğimde önceki yaşadığım olay aklıma geldi tekrar aynı şeyleri yaşamaktan ve zar zor geri gelmiş olan güvenimi tekrar kaybetmekten çok korkmuştum.İlk seansıma girdiğimde çok korktum hüngür ağladım fakat Ümmügülsüm Hanım sabırla sakinleşmemi bekledi benimle iletişim kurmaya muhabbet etmeye çalıştı.Beni sakinleştirdikten sonra egzersizlere başladı ve önceki yaşadığım kötü olayla hiç alakası olmayan bir seans geçirdim:) Doktoruma güvenmeye başlamıştım o anda;) Bir insana güvenmenin ne kadar önemli olduğunu orada bir kez daha anlamıştım.Başaramam yapamam sözleri yerine inanamıyorum şaka gibi bunu ben mi yaptım sözleri aldı daha 2.seansımda:) Her seansım ayrı bir güzel geçti artık ne korku kalmıştı ne de inançsızlık;) Sadece 3 seansta rahatsızlığımdan kurtuldum Ümmügülsüm Hanımın ve tabi ki Rabbimin yardımıyla;) İyi ki Ümmügülsüm Hanımla tanışmışım iyi ki ona güvenmişim iyi ki Minel Kliniğe gitmişim;) Allah Ümmügülsüm Hanımdan razı olsun o olmasaydı onun gülen yüzü sabrı kararlılığı olmasaydı ben Ankara'dan bir kez daha eli boş dönecektim.Orada çalışan herkese sonsuz sevgiler Allah her zaman karşımıza işini böylesine iyi ve severek yapan insanlar çıkarsın inşaallah.Sizi çok seviyorum Ümmgülsüm Hanım ve diğer Minel Klinik çalışanları;)

Berbat günlerdi berbatında ötesiydi belkide en agiriıma gidende eşimin bana 'bana bu kadarını annemde yapıyordu'demesiydi üstelikte severek evlenmiştik.Balayim, ilk günlerim hayallerimin kıyısından bile geçmiyordu herşeyi denemek geldi aklıma babamın evine geri dönmek intihar etmek hic bisy çözüm deildi. Hacıya hocaya mi gitmedik anestezi altında ilişkiye girmek mi istemedim neler yapmadık.sonrasinda ya vajinusmussam dedim hastalıktan haberim vardı fakat konduramıyordum kadin doguma gittigimizde bi kitapla kendimizin ilerlememizi istediler bu bizi sadece sürece alıştırdı fakat sonuç vermedi. Sonrasında internette gezinirken ümmügülsüm hanıma ve bi doktora daha rastladık diğeriyle minel klinik arasında dağlar kadar fark vardı başta güvenemedik hatta sayfada gezinirken başarı öykülerini okudukça inanamayıp ya kendileri yaziyorsaya kadar güvensizlik ve psikolojik acıdan çöküntü içindeydim 6 ayımı ziyan etmişim yapmayın kizlar burda yazan herşey gerçek ve doğru o kadar nazik o kadar tatlı bi bayan ki ümmügülsüm hanım ve yapamicagi işin altına zaten girmiyo şöyle de bi gerçek var bu zaten yapılmicak bisy değilmiş sık bırak bu kadar:)yapmayın boşuna kendinizi de en güzel günlerinizde ziyan etmeyin ben giderken benim 6 ayda halledemedigimi 3 günde nasıl halledeceklermiş dedim 1 günde halletti allah onlardan bin kere razi olsun hayata bile başka bakıyorum artık..

Merhaba,ben eşiyle çok severek evlenmiş bir kadindim. Vajinismus un da ne olduğunu da evlenmeden önce biliyordum. Ama evlendikten sonra benim de başıma geleceğini bilmiyordum. Evliligimizden 1 ay geçtikten sonra çözüm yolları aradım.Ama eşime bunun hastalık olduğunu kabul ettiremedim. Eşim bunu kendi kendine asabilecegimizi düşündü ama öyle olmadı malesef 1 yılın sonunda ben artık dayanamayıp aileme akrabalarima arkadaşlarıma durumu anlattım nasıl tedavi olacagima dair yöntemler aradım. Ama hepsi hüsranla son buldu. Artık tam umudumu kestim derken minel kliniği buldum. Doktor hanımın sayesinde bu sıkıntılı durumlardan sadece 2 günde kurtuldum. Ve evliliğim aslında yeni başlamış oldu. Şimdi çok mutluyuz ve mutluluğumuz gebe olduğumu ogrenmemle birlikte taclandi. Bize bu mutluluğu yaşatan doktor hanıma çok teşekkür ediyorum. Vajinusmuslu bir hasta olarak bu yazımı okuduysaniz tedavi olmak için hiç vakit kaybetmeyin. Zaten şu ana kadar çok ve boş vakit kaybettiniz. Ümmügülsüm hanım çok iyi bir doktor sakinligi iyimserligi hoşgörülülugu sayesinde bu dertten ben kurtuldum. Sizde kurtulabilirsiniz

Merhaba ben 10 yillik evliyim ama vajinusmus hastasiydim evet adini daha once hic kimseden duymadigim bi hastalikla 10 yildir yasiyordum evliligimin ilk yillarinda kimseye söyleyemiyordum ama sonraki yıllarda ailelerimize söyledik gitmediyimiz doktor kalmadi yanlış tedavilerlede karşılastik hepside umut kırıci kotu sonnuçlarla eve dönüyorduk ama yinede bi umut aramaktanda vazgeçmiyorduk ama kurtulmaliyydik bu hastaliktan ve arayıslarimız devam ederken ümmügülsüm hanımi bulduk iyiyki diyorum iyiki bulmusz o bizi 10 yıl süren kabustan sadece iki günde kurtardi güler yüzü büyük bir güven verici sözleri herzaman hatırlayacağim tedavimizin ikinci gununde sonuc vermisti mutluyduk ümmü gülsüm hanima ve sibel hanima sonsuz teşekkurler tedavimiz biiti evet ama elini çekip gitmeyen güzel insanlar Allah sizden razı olsun sizede mutluluklarin engüzelini yaşatsin bu hastalği ertelemeyin mutlaka gidin ümmügülsum hanima pisman deyil musmutlu döneceksiniz evinize ben kurtulduldum bu hastaliktan şimdi sıra sizde korkmayin gidin bizden sizlere yaşaması zor kurtulması kolya bi hikaye sadece iki gun

Herkese merhaba. Ben 1 buçuk yıllık evliyim. Eşimle çok uzun süre görüştükten sonra severek evlendik. Ancak ilk cinsel deneyimimiz ne yazık ki istediğimi gibi sonuçlanmadı. Tekrar tekrar yaptığımız denemelerden sonra da eşime bir türlü müsade edemedim sürekli irkilerek kendimi geri çekiyordum. Çok zor zamanlardı ancak eşim hiç problem etmedi bana hep olumlu ve iyimser yaklaştı. İnternetten yaptığım araştırmalar sonucunda vajinismus olma ihtimalimi düşünmeye başladım. Bunu üzerine evde kendimiz çözmek için uğraştık. Uyuşturucu kremlerden tutun da vazelinli suda bekleme yapmaya kadar here yola başvurduk ancak bir türlü başarılı olamadık. Cinsel isteğim her zaman vardı ancak son aşamaya geldiğimizde kendimi hep geri çekiyordum acıyacak korkusu ile. En sonunda doktora gitmeye karar verdim henüz bir yılımız dolmadan araştırma yapmaya başladık ve Ümmügülsüm Hanım'ı bulduk. Hem şehir olarak bize uygun hem de fiyat olarak çok makuldu. Kendisiyle tanışmaya gittiğimiz andan itibaren kendimi umutlu hissettim. Gülsüm Hanım kesinlikle halden çok iyi anlayan, hastasının her an her konuda yanında olan mükemmel bir doktor. En büyük korkularımla onun yanında yüzleştim ve sayesinde başarılı olduk. 3 seans gittik seans bitiminde hemen birleşme yaşayamadık ve tabi ki ben panik oldum panik içinde Gülsüm Hanım'ı her arayışımda sakin olmamı kısa süre sonra başaracağımızı söyledi ve dediği gibi de oldu. İnanın bu sadece beynimizde büyüttüğümüz bir durum. Benim başıma gelmez diye düşünmeyin her kadının başına gelebilecek doğal bir durum olduğunu sonradan anlıyorsunuz. Boşuna benim ve birçok kişinin yaptığı gibi kendinizi üzüp, ağlayıp en güzel zamanlarınızı zehir etmeyin. Eğer kendiniz başarılı olamıyorsanız mutlaka Gülsüm Hanımla görüşün. Bir gün ben de böyle hikayemi yazabileceğimi hayal bile edemezdim ama oldu. İnanırsanız mutlaka siz de başarılı olursunuz. Bu bir süreç arkadaşlar elinizde bir sihirli değnek yok pat diye her şeyi çözemiyorsunuz, zamanla eşinizle her şeyi öğreniyorsunuz. Biz yeneli 4 ay oldu hala çalışıyoruz, deniyoruz, öğreniyoruz, araştırıyoruz. Bir anda öyle mükemmel bir cinsel hayatınız olmuyor tabi ki her şeyi zamanla yaşıyorsunuz. En önemlisi utanmayın bu çok doğal bir süreç. Başarı hikayelerini eşlerinizle birlikte okuyun ve inatçı olun. Siz üstüne gittikçe vajinismusun hiç şansı yok. Kendinizi tanıyın, rahatlayın ve bilinçlenin. Kadınlığınızdan ve kadın olmaktan utanmayın. Bu benim başıma nasıl gelir okumuş etmiş insanım diye yanılgıya düşmeyin emin olun çoğumuz okumuş etmiş, toplum içinde bir yeri olan insanlarız ama vajinismus statü dinlemez. =) Hepinize sağlık diliyorum Ümmügülsüm Hanım'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum, fırsatım olursa bebek takibimi de kendisine yaptırmayı çok isterim. Kendisine başarılar diliyorum.

Merhaba 40 günlük evliliğim vajinusmus yüzünden kabusa dönmüştü. Eşimi çok sevdiğim halde ona teslim edemiyordum kendimi. Buna bir son vermek için internetten araştırma yapmaya başladım. Bir çok vajinusmus merkezini arayip gorustum. Yüzde yüz tedavi garantisi veren minel kliniğe gitmeye karar verdik eşimle. tedavinin daha ikinci günü bu sorunu aştiğimi gördüm.Hersey beklediğimden daha güzel daha kolay oldu ki, vajinusmus seviyem yüksekti. Ben bile tedavi olduysam, bu korkumu yendiysem herkes yapabilir diye düşünüyorum. Ümmü gülsüm hanıma çok teşekkür ederim ilgisi, güler yüzü ve beni hayal kirikliğina ugratmadigi için.iyiki de ertelemeden gitmisim diyorum. Bu sorunu olan bayanlar sakın ertelemeyin. Kesinlikle gülsüm hanımla irtibata geçin derim.

Tedavideki %100 başarının yanında göstermiş olduğu ilgi hoşgörü ve en güzel gülüşlü güler yüzüyle %200 sevgiyle karşılayan Gülsüm Hanım' a sonsuz teşekkürlerle başlamak istiyorum... Biz üç haftalık evliydik vajinismus sorununu kendimiz çözeriz diye bekledik ama üç gün bile beklememeliymişiz. Aylar sürecek denilen tedaviyi sadece iki günde çözdü. Bu sorunu yaşayanlara sesleniyorum Gülsüm Hanım la tanışmak için değil üç hafta bir gün bile beklemeyin. Maddi açıdan da asla kaygınız olmasın hastaya müşteri gözüyle bakanlara inat çok uygun bi fiyata sorununuzu iki günde çözebilirsiniz. Sayesinde 9 yıllık sevgililik hayatımızı karı koca olarak devam ettirmeye başladık. Bu arada asistanı Sibel Hanım' ın kek ve kahve ikramları için de ayrı teşekkür ederiz

9 aylık evliyim eşim her istediğinde ben geri çekiliyodum korktuğum için en sonunda Ümmügülsüm hocamızı bulduk ve gittik çok şükür ki artık herşey yolunda korkulcak hiç bir yanı yokmuş meğerse kimse geç kalmadan gitsin huzura kavuşsunlar.. İyiki tanımışım sizi hocam..

Merhaba arkadaşlar.Yazı başlığımdan da anlaşılacağı üzere "Ümmügülsüm hocamı buldum ve huzura ve mutluluğa kavuştum" :)-- 5 aylık evliyim ve bu hastalığın adını dahi bilmiyordum.Eşimle balayına çıktığımız anan beri bir türlü tam bir cinsellik gerçekleştiremediğimiz için insan ister istemez tam bir evlenmiş saymıyor kendimi ,,en azından ben öyle hissediyordum,,tamam eşinizle mutlusunuz,güzel ama o sıcak,mutlu yuvada bir şey eksik onu tamamlamak gerekir,,işte bu açıdan gerçekten zor bir 5 ay geçirdim,,eşim "tamam,hallederiz,sakin ol,sıkıntı yapma,akışına bırak" dedikçe 1 gün 2 gün veya 1 ay akılına bırakıyorsunuz ama o sorun sizinle beraber her yere gittiği için asla rahat olamıyorsunuz,,kendime toz konduramadığım için eşimle her yolu denedik,,denemediğimiz jel,krem kalmadı ama işte bir bize yardım etcek bir mükemmel doktor iyi bir hoca gerekiyordu dahası bu işi tık diye bitircek bir hoca gerekiyordu ve internette araştırdım yorumlara baktım Ümmügülsüm hocama gitmeye karar verdim.İyi ki de vermişim.Size net söylüyorum asla ama asla pişman olmayacaksınız,,Çünkü tedavi öncesi bütün sıkntılarınızı rahatça anlatabilirsiniz,,sizi usanmadan dinleyip ona göre size yardımcı olacaktır,,Tedavi aşamasında da asla korkmayın gerçekten hocamızın çok hassas ve çok sakin bir yaklaşımı ile bu sorunu kısa sürede atlatacağınıza emin olun.Ben 2 seansta bitirdim ve şuanda gerçekten çok mutluyum.Keşke çok daha önce hocama gelseydim diyorum.Böyle bir sorununuz var ise asla ama asla ertelemeyin.Çünkü erteledikçe içinizde daha büyük sıkıntı oluşturur ve sizi huzursuz eder .Onun için %100 güvenle ve içiniz rahat olarak Ümmügülsüm hocama gidebilirsiniz.Şiddetle tavsiye ediyorum canım hocamı :)):)

Merhaba ben 3 yıllık evliyim eşimle çok severek evlendik fakat bu hastalık ile hayatımız çoğu zaman sıkıntıyla üzüntüyle geçti eşim çok anlayışlı olsada artık oda tahammülsüz olmaya başlamıştı kızlık zarımın dar olduğunu istersem açabileceklerini söylemişlerdi ama ben istemedim iyi ki de bu hataya düşmemişim Gülsüm hanım sayeSinde hiçde böle bişey olmadığını anladım eşimle birlikte internette araştırma yaparak Gülsüm hanımı bulduk tabi ki bu yorumlarda beni umutlandırmıştı ve Ankara'ya gitmeye karar verdik Gülsüm hanım gerçekten çok anlayışlı Güleryüzlü işini hakkıyla yapan biri ben ne kadar Zorlansamda seyanslarda sonunda başarabildim herkes yapabilir gerçekten ben yapamam kesinlikle die başladığım yolda başardım daha güzel bir hayat için ertelemeyin derim ben 3 yıl önce keşke Gülsüm hanıma gelebilseydim tek pişmanlığım bu oldu Gülsüm hanıma burdan çok çok teşekkürlerimi iletiyorum herşey gönlünüzce olsun ailenizle sağlıklı huzurlu hayatınız olsun.

Merhaba arkaşalar. Ben bir yıldır süren vajinismus hastaligimi sevgili doktorumuz gülsüm hocam sayesinde yendim. Kliniğe gitmeden önce korkularım vardı ama orada karşılaştığım güleryüz ve ilgilden dolayı korkulacak bir durum olmadığını da gördüm. siz de benim gibi böyle bir durmla karşılaşırsanız bunu asla ertelemeyin ve işini gerçekten kusursuz yapan gulsum hocama gidin çok mutluyum ve bu mutlulugun sebebi olan doktoruma sonsur teşekkür ederim.
5 aylik evliyim vajinsmus sorunu yasayacagim hic aklima gelmezdi etrafimdaki bazi insanlar ilk iliskide biraz aci yasadiklarini soylerlerdi ama bukadr cok aci vereceginide dusunmemistm nekadr olabilirki diyordum.. cok kotu bi baslangic oldu dayanilmaz bi aci psikolojm alt ust olmustu iliskiden kacar oldum korkuyordum bir suru sey dusunuyordum iliski olmazsa duzelmezse yasayacagim sorunlari.. hem benim hayatim hem esimn hayati skinti icerisinde olacakti ya duzelecek ya bosanilacak bu kadar net. yeni evliyim cok seviyorum boyle bi sorun var onu kaybetmk veya beni aldatrmi dusuncesi okadr agir geliyodu ki kisa surede cok yordu beni. kendi kendime cozumler bulmaya calisiyordum ama olmuyordu doktora gitmeye cekiniyordum acikcasi kayinvalidem saolsun yardimci oldu bana gulsum hocami bulmus iyikide onu bulmus onun sayesinde astim bu sorunu boyle durumlarda doktorunda yaklasimi cok onemli gulsum hocamin yaklasimi guler yuzu rahatlatmisti beni ona cokk tesekkr ediyorum. Allah kimseye boyle birsey yasatmasin gercekten cok zor yasamayan anlayamaz. Bu sorunu yaşıyorsanız gec kalmayin ertelemeyin duzelir gecer diye kendinizi kandirmayin gecmiyor inanin buna. 3 gunluk bi seans tedavi inanin duzeleceksinz bundan birsey kaybetmezsinz o sorunu asamadiginizda kaybedeceginz seyleri dusunun. Gulsum hocama tekrardn coook tesekkur ediyorum

Benimle aynı problemi yani vajinismusu yaşayan, yenen veya çözüm arayan arkadaşlar merhaba. Vajinismus sitelerine baktığınızda, bu hastalıkla ilgili yazıları okuduğunuzda aynı beni anlatıyor hissine kapılıyor musunuz? Ben bu rahatsızlıkla 4 yıl önce ilk evlendiğim gece tanıştım fakat adının vajinismus olduğundan haberim yoktu.

2-3 hafta içindeki başarısız ilişki denemeleri ardından internete ilişkiye girememe, ilişkide zorluk gibi şeyler yazdığımda karşıma vajinismus çıktı. Sadece kendimde olduğunu sandığım sıkıntının çok sık görüldüğünü öğrenince açıkçası çok şaşırdım çünkü hiç duymamıştım. Eşim biraz zamana bırakalım, seni seviyorum, kendimiz vajinismusu aşabiliriz gibi yaklaşınca benimde işime geldi. 2 yıl kadar bekledik. Ben çocuk istiyordum ve bunu aşmalıydık veya çocuk tedavisi olmalıydı. Bu sebeple evimize yakın bir yerde poliklinikte bir kadın doğum uzmanın gittim. Doktora durumumu anlatınca muayene etmek istedi.

Muayene sonucu kızlık zarı çok kalın buna bağlı ilişki olmamış almamız gerekiyor dedi. Ben fiziksel bir engel gibi düşünmemiştim. Çünkü çok korkuyordum. Böyle bir işlemle vajinismus düzeleceğini öğrenince hemen kabul ettim. ertesi gün işlem yapıldı 2 hafta iyileşme dönemi sonrası ilişkiye girebileceğimiz söylendi. Eşim ve ben çok mutluyduk. Neden daha önce yardım almadım diye de kendime kızmadan edemiyordum.Ne yazık ki 2 hafta sonrası başlayan denemelerimiz aynı hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Çok hızlı aylar geçti ne aynı doktora ne de başka bir doktora gitmek istemiyordum. Eşim bir gün bir vajinismus tedavisi yapan psikolog bulduğunu ve randevu aldığını söyledi. Bu hastalığı yenmek ve çocuk sahibi olmak istiyordum fakat aynı şeyleri yaşamaktan da korkuyordum. Neyse ilk seans uzun bir konuşma ile geçti. 2. Seansta ödevler başladı ayna ile bakma sonrasında dokunma bunları yaptım fakat parmak egzersizine geçtiğimizde yapamadım .6. seansta yapamadığımı söyledim. Tekrar konuştuk, anlattı, rahatlattı fakat ben evde yapamıyordum. Eşimin zoruyla 7. Seansa gittim ama yapamadığımı söylemedim. Parmağı eşimle yapmam gerektiğini söyleyince artık bu tedaviye daha fazla devam edemiyeceğimi anladım3.5 yılımız bitmiş ve çevrenin çocuk baskısı da artmıştı. Bir arkadaşıma vajinismus problemi yaşadığımdan bahsettim. O da inetnette birkaç isim bulup birlikte görüşmeyi önerdi. Bir doktorla birlikte görüştük. Doktor bey vajinismus ile uğraşan bir kadın doğum uzmanıydı.

Fakat tedavi maliyeti benim karşılayabileceğimin çok üstünde olunca teşekkür edip ayrılmak zorunda kaldım.Kendim bir gün interneti karıştırırken çok uygun fiyat veren bir merkez gördüm. Telefon görüşmesi sonrası ücretsiz görüşme randevusu aldım. Dr. Ümmügülsüm Soytürk ile orda tanıştık. Çok sıcak karşıladı. Detaylı vajinismusu ve tedavisini anlattı. Hiç muayene olmayı düşünmezken aynı gün muayene hemen sonrasında seansa başladım. Daha önce yapamadığım, ya da izin vermediğim pek çok şeyi başarmıştım. Doktor hanım 2. Seansta eşim gelirse iyi olacağını söyledi. 2 gün sonra eşimle geldik ve seans bitiminde artık ilişki deneyebileceğimizi söyleyince çok şaşırdık. tamam bunları başardım fakat 4 yıl yapamadığım cinsel birleşmeyi nasıl yapacaktım. İnanmayacaksınız belki 3. Denememizde başardık. Ümmügülsüm hanım 1 hafta sonra çocuk istediğimiz için normal jinekolojik muayene randevusu vermişti. Gittiğimizde mutlu haberi kendisine söyledik. Vajinismus kabusunu 2 günde aşmıştık. Kendisine çok çok teşekkür ederim.Geçmişe dönmeyin demiştiniz ama neden bu kadar bekledim, neden vajnismus tedavisi ile ilgili düzgünce bir araştırma yapmadım diye düşünmeden edemiyorum İyi ki sizi buldum, tanıdım doktorum. Gebelik sürecimde de inşallah sizinle olcam :)

Evli değilim. 3 yıl süren bir birlikteliğim oldu. Çevremden jinekolojik muayene ve smear testi ypılması gerektiğini duydum ve muayeneye karar verdim. Bir üniversite hastanesi polikliniğine kontrol amaçlı gittim. Hiç şikayetim yoktu. İlk muayenem olduğu için heyecanlanıyordum. Poliklinikte bir doktor bey vardı. Durumu anlattım mimiksiz bir şekilde dinledi ve hemşireden beni hazırlamasını istedi. Muayene masası korkutucuydu ama benimde muayene olmam gerekiyordu. Doktor sonradan adının spekulum olduğunu öğrendiğim aleti vajenime yerleştirince daha önce hissetmediğim şiddetli bir ağrı duydum. Çıkarmasını istedim ama smear yapması gerektiğini söyleyerek çıkarmadı. Odadan çıktığımda ağlamak üzereydim. Hala o demir aleti içimde hissediyordum. 2-3 saatte acım geçti ama bir daha şikayetim olmadıkça muayeneye gitmeyecektim.

Aradan birkaç hafta sonra erkek arkadaşımla cinsel yakınlaşmamız oldu. İlişki anı geldiğinde daha önce yaşamadığım bir şekilde kasılıp kaldım. Erkek arkadaşımda bir anlam veremedi, beni zorlamadı. 3 gün sonra denediğimizde tekrar aynı şey oldu. Her şey normal iken bu nasıl olabilir? İnternette araştırdığımda vajinismusla karşılaştım. Çoğu yazıda ilk gece de olduğu söyleniyordu. Benim öyle değildi. Sonra sekonder vajinismus diye bir şey okudum. Sanırım benim problemim buydu. Ümmügülsüm hanımı internetten buldum. Hakkında yorumları okuyunca aramaya karar verdim. Erkek arkadaşım gelmediği için eşsiz tedavi sürecine başladık. Sıkıntımı 3 seans ta çözdüm. Dr. Ümmügülsüm hanıma ve ekibine çok teşekkür ederim. İnternetten okuduğum kadarıyla yıllarca vajinismus ile yaşayan kadınlar varmış. Benim onlara tavsiyem hiç zaman kaybetmeden tedavi olsunlar.

Evet yaklaşık vajinismus tedavisi’ni 10 yıl erteledikten sonra ancak bunları söyleyebiliyorum. 10 yıl önce evlenirken böyle bir problemden hiç haberim bile yoktu. Evlendiğimiz ilk gece vajinismus problemiyle karşılaştım. Tabi sıkıntımın adının vajinismus olduğunu aylar sonra öğrendim. İlk aylar bende yapısal bir problemim olduğunu düşündüm. Eşim ise birbirimize alışınca geçebilecek bir sıkıntı olduğunu düşünüyor beni zorlamıyordu. Ama ben fiziksel bir problem olduğuna inandım ve devlet hastanesinde bir kadın doğum uzmanına başvurdum. Çok yoğun bir hastaneydi hastalar 5-10 dk da içeriden çıkıyordu. İçeri girdiğimde doktora kısaca şikayetimi söyledim ve ilk vajinismus problemini orada duydum. Doktor muayene edip bir fiziksel problem olup olmadığını görmek istedi. Çatal denilen masaya yattım.

Doktor bana yaklaşınca birleşme anında olduğu gibi çok korkarak masadan kalktım. Doktor bu problemin çözümünde yardımcı olan tedavisi zaman alan bir rahatsızlık olduğunu ve orada yapılamayacağını özel merkezlere başvurmam gerektiğini söyledi. Evde ilk yaptığım vajinismus nedir araştırmak oldu, okudukça her şey sanki bana uyuyordu ve tedavisi vardı. Eşim geldiğinde fiziksel bir şeyim olmadığını anlattım. Birlikte doktor araştırmaya başladık ve bir Prof. Dr. ismi buldum ve gittik. Hayatımın en büyük hatasını yaptığımı sonrasında anladım. Durumumu doktora anlattım oda tabi vajinismus hastası olup benim muayene yapamadığım kimse olmadı deyip muayeneye aldı. Muayenede kendimi kasıyordum ama bacaklarımı kapatmadım. Taki elindeki aleti görene kadar. Sonrası doktor beni azarlayarak pozisyonumu düzeltmemi istedi. Bu sefer ağlayarak tekrar bacaklarımı açtım. Zorla bir şeyler yaptı ben iyice kasılmış ve ağlıyordum. Kalktığımda kanamam olduğunu gördüm. Tamam smear aldım dedi. Çıktığımızda hala ağlıyordum. Etkisinden uzun süre kurtulamadım. İlişkiye hala giremiyordum. Eşim o günden sonra tedavi ile ilgili hiç bir şey söylemedi.Durumumu hiç kimseyle paylaşamadım. Aradan 2 yıl geçmişti ve hamile olduğumu öğrendim çok şaşırmıştık nasıl olabilirdi. İnternete baktığımda çok nadir gebelik olabileceğini öğrendim.

En azından evliliğimizi çocukla tamamladığımızı düşündüm. Aradan yıllar geçti eşime haksızlık yaptığımı düşünüyordum ama tekrar böyle bir travmayı kaldıramazdım. Çocuğum kardeş istemeye başladı. Eşime durumu anlattım, bir araştırma yapalım bir kez daha deneyelim dedi. İnternette araştırırken Ümmügülsüm hanımı buldum. Hakkındaki yorumlar ve güler yüzlü resmi beni etkiledi. Karşılaşana kadar hala tedirgindim ama görünce ona çok güvendim ve korkum azaldı. Muayene sırasında hiç kasılmamıştım. İsterseniz bugün seansa başlayalım deyince hemen başladık. 5 günde 3 seansı tamamlamıştık. 3. seans sonrası tedavinin bittiğini söylediğinde hala inanamıyordum. 2ay sonra 2. bebeğime hamile kaldım ve sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesine yine doktorum Ümmügülsüm hoca yardım etti. Doğumdan sonrada bir şeyleri bahane ederek onu görmeye gidiyorum . Evliliğimi ve hayatımı kurtardığı için ona sonsuz teşekkür ediyorum.

Söze sizi nasıl bulduğumuzu anlatarak başlamak istiyorum. Öncelikle eşim biraz araştırma yaptı internetten ve 3-4 tana değişik klinik listesi yapmış detaylı olarak. Kendisine klinikleri sırasıyla aramasını söylesem de utangaç bir kişiliği olduğu için aramadı ve erkek olarak görev bana düşmüştü. Bu durum bir kadın hastalığı (vajinismus) olmasına rağmen klinikleri sırasıyla aradım. (siz 2. Sıradaydınız.) Fiyat olarak daha uygun bir yer vardı. Ücretleri seans olarak alıyordu. Yani tedavi 1 seansta da bitebilirdi 2 seansta da. Her sean 500tl idi ve 3 seansta kesin çözüm öneriyordu. Telefon görüşmemizde aldığım etkili izlenim, bilgi ve fiyat farkının çok olmaması nedeniyle sizi tercih ettim ve randevu aldım. Bu arada bir konuya değinmek istiyorum. Yurt dışında yaşıyoruz ve normal randevuyu 4 ay sonrasına veriyorlar vajinismus problemi olan hastalar için.

Vajinismus tedavisinde gösterdiğiniz ilgi ve bilgilendirme için çok teşekkür ederiz. 3seans sonunda problem çözüldüğü için çok mutluyuz. Tüm korkularımız bitti. Eşimin özgüveni kendine geldi. Tekrar gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder meslek hayatınızda başarılar dilerim. Vajinismus ve benzeri problemi olanlar için kliniğinizi tavsiye ediyorum. Hiç düşünmeden kliniğinizi ziyaret etmeliler. Kendinize çok iyi bakın. All the best.

Ben bir hemşireyim. 3 yıldır tanıdığım eşimle 22 yaşında evlendim. Benim için bekaret çok önemliydi. Bu nedenle ilk cinsel deneyimim eşimle birlikte olsun istedim. İlk gece ile ilgili bir sürü şey duymuştum. Canım çok yandı, günlerce oturamadım, çok kanama oldu, hastaye kaldırıldım, dikiş atıldı, kilitli kalanlar olmuş …gibi’’ İlk gece korkusu oluşmuştu. Fakat herkes başardıysa bende yaparım diye düşünerek geçiştiriyordum. Vajinismus olabileceğim hiç aklıma bile gelmedi. Ta ki ilk geceye kadar. Eşimle yakınlaşma arkasından birleşme anı geldiğinde tüm vücudumla kasıldım eşim biraz zorlayınca içimde bir şeyler parçalanıyormuş gibi hissedip hıçkırarak ağladım. Olanlara inanamıyorum ben vajinismus hastasıydım. Eşim çok şaşırmıştı. Çünkü ben rahat yetiştirilmiş Muğla da üniversiteye kadar yaşamış ve üniversiteyi Ankara da okumuştum. Vajinismus hastalığını ilk üniversitede duydum ve böyle bir rahatsızlık olduğuna çok şaşırdım. Herhalde çok nadirdir diye düşündüm. İlk gece bunları yaşadığımda vajinismus aklıma geldi ama eşime söylemedim. Tedaviyi araştırıp kendim çözerim zannettim. Eşim o günden sonra bir kez daha denedi aynı şeyleri yapınca uzun süre yaklaşmadı.

Belli ki beni incitmek istemiyordu. İnternetten araştırdığım kadarıyla tedavi için karşı büyük bir suçluluk duyuyordum. Ara ara bunu bu sefer yapacam deyip cinsel birleşmede bulunmak istiyordum ama sonuç hep aynı. Eşim de daha az yakınlaşmak ister olmuştu. Aradan 8 ay geçti. Eşimle vajinismus olduğumu ve kendi kendime başaramayacağımı yardım almam gerektiğini söyledim. O da tedaviyi çok istemiş ama beni incitmemek için bu kadar süre susmuş. Söylediklerimi duyunca çok mutlu oldu. Problemin psikolojik olduğunu biliyordum bir psikiatris adı alarak ona gittim. İlk 2-3 seans çocukluğum, gençliğim, ailem, vajinismus hastalığı, kendi anatomik yapım ile ilgili uzun uzun konuştuk. Sonrası nefes, gevşeme ve kegel egzersizleri yapmamı istedi. Bunlar bildiğim şeylerdi. Sıra parmak egzersizine gelince kasılıp kaldım, hiç ilerleyemiyordum. Doktor sürekli teşvik ediyor, telkin ediyor ama bir işe yaramıyordu. 4 ay geçmişti ben ve eşim çok sıkıldık. Bu konu da çalışan bir kadın doğum uzmanı buldum. Jinekolog muayene masasında parmakla bakmayı başardı. 3 seans sonunda hala tek parmak izin verebiliyordum. Bunun üzerine kızlık zarını almak gerektiğini söyledi. İzin verdim ama hiçbir şey değişmedi. Tek parmakta bile zorlanıyordum ve tedaviyi bıraktım. Artık düzelmeyeceğime inanmıştım ve çok sevdiğim eşimin bunları yaşamasını istemediğimden boşanmak istedim. Eşim çok kızarak tedavi olsam da olmasam da beni bırakmayacağını söylüyordu. Bu beni daha da üzdü. İyice içe kapandım, kimseyle konuşamıyordum. Bu şekilde 2 yıl daha geçti. Artık çocukta istiyordum. Bir gün interneti karıştırırken ümmügülsüm hanım ı gördüm. Bir hastasına çocuk olmaz dediklerleri halde tüp bebekle çocuk sahibi olmasını sağlamış. Vajinismus ile de uğraştığını hasta yorumlarından gördüm. Vajinismusu çözemesem de belki tüp bebekle çocuk sahibi olabilirdim. Ümmügülsüm hanım çok güler yüzlü bir şekilde beni karşıladı. Ona uzun uzun yaşadıklarımı anlattım. Tüp bebek gibi bir şey önermediğini benim ve eşimle birlikteliğim için vajinismusu halletmem gerektiğini anlattı. Haklıydı ama tekrar aynı şeyleri yaşamaktan korkuyordum. Eşimle birlikte seansa gelmemi istedi. 10 gün kadar sonra ancak kendimi hazır hissederek yanına gittik. Beni muayeneye aldığında ilginç bir şekilde rahattım.

Bir parmak muayene etti ve eşimi içeri aldı. Eşimin yapmasına da izin verdim. Klinikten çıkarken eşim ve ben çok şaşkındık. Bir şeyleri yapmanın mutluluğunu duyuyordum. Ev ödevlerimizi de başarıyla tamamladık. 2. Seans da ümmügülsüm hanım beni çok ilerlemiş buldu ve tedaviyi tamamladığını ve artık ilişkiye hazır olduğumu söyledi. Hala inanamıyordum. O gün ilk denememizde kısmen yapabilmiştim hemen kendisini aradım herşeyin yolunda olduğunu ve 3-4 denemeden sonra başaracağımı söyledi ve söylediği gibi oldu. Bir hemşire olarak 3 yıl ertelediğim vajinismusu artık yenmiştim. Kendime neden daha önce yapamadım? Neden bekledim? Diye çok sordum. Ama cevap ümmügülsüm hocamı bu kadar geç bulmamdı. İnşallah en kısa sürede gebe kalabilirim şimdi en çok isteğim bu. Vajinismus ile ilgili çok kadına ulaşmak ve onlara yaşadıklarımı anlatmak istiyorum. Lütfen beklemeyin, yardım almazsanız vajinismus sonsuza kadar devam eder. Doğru insanla iletişime geçin. Hayat çok kısa…

Eşimle 4 yıldır aşamadığımız adının vajinismus olduğunu öğrendiğim bir cinsel problemimiz vardı, aslında benim vardı eşimi yanıma yaklaştırmıyor cinsel ilişkiye ikna etse bile ilişki sırasında neden olduğunu bilmediğim sebeplerle kasılıp kalıyordum. Ailemden kimse ile bu durumu paylaşamadım. Giderek daha içine kapanık huzursuz olmaya başlamıştım. Cinsellikten giderek uzaklaşıyor, sürekli kaçıyordum. İlk 1 yıl sabırlı anlayışlı olan eşim artık çok tahammülsüz ve kabaydı. Sürekli kavga eder olmuştuk. Onu sevdiğime ikna edemiyordum. En sonunda boşanmak istediğini söyledi. Daha sonra bu durumu paylaştığım bir arkadaşım aynı durumda olan kuzeninin Ankara ‘da Ümmügülsüm hocaya gidip cinsel problemini çözdüğünü söyledi. Bende kendisini internet üzerinden araştırdım hakkındaki olumlu yorumlar beni çok etkiledi.

Fakat başka şehirde olması bizim için bir dezavantajdı ama vajinismus problemini çözeceksek denemeliydik. Eşimi bu konuda ikna etmemde zaman aldı ve sonunda eşimle Ankara’ya Ümmügülsüm hocaya geldik onunla konuşur konuşmaz onun sakin tavrı güler yüzü içimi ısındırdı. Bilmiyorum ama ona çok güvendim. Vajinismus’un kadın cinsel problemleri içinde eş desteği ve doktor yönlendirmesi ile kolayca aşabileceğimiz bir problem olduğunu anlattı. Yeter ki işbirliği içinde kalmamız ve sabırlı olmamız gerekiyordu. Eşimle söylediği her şeyi yaptık. Tabi başlangıçta benim için çok zor oldu ama eşimi çok seviyordum mutlu bir yuva için cinsellik şarttı bunu da biliyordum. Vajinismusu aşmamız gerekiyordu. Ümmügülsüm hocam sayesinde 5 seansta bütün kabus dolu günlerimiz son buldu. Vajinismus’un üstesinden gelmiştik.

Evliliğimiz boşanmaktan döndü. Benim gibi arkadaşlara önerim evlilikleri kabusa dönmeden öncelikle kendileri sonra eşleri için vajinismus tedavi görmeleri. Benim şansım İlk gittiğim doktorum Ümmügülsüm Soytürk’ ün işinde uzman ve süper bir doktor oluşuydu. Aksi olsa eşim tekrar doktora gitmeyi kabul etmez ve boşanırdık. Neyse ki Ümmügülsüm hocam denk geldi. Bu yazıyı yazmaktaki amacım benim durumumdaki hastalara biraz yol göstermek için oldu. Vajinismus tedavisini özellikle kendiniz sonrası eşiniz için ertelemeyin. Ankara da iseniz ilk başvuracağınız adres Ümmügülsüm hocam olsun. Biz başka bir şehirden geldik önemli olan doğru insandan yardım almanız. Eşim ve kendim adına biricik Ümmügülsüm hocama sonsuz teşekkür ederim.

Ben 1,5 yıllık evliyim. Daha önce iki farklı doktora gittim ve yanlış bilgilendirildim. Kanalın ters sen ilişkiye giremezsin girsen de her zaman çok ağrılı olur dediler. Sonra Ümmügülsüm hanımı bulduk sadece iki günde sorunumuz çözüldü. Diğer doktorların dediği gibi bir sorun olmadığını söyledi. Ümmügülsüm hanımın güler yüzü samimiyeti sayesinde gayet rahat ve kısa süren iki seans sonunda 1,5 yıllık kabus sona erdi. Bu sorun yüzünden evliliğinizi tehlikeye atmayın ve hemen Gülsüm hanıma gidin. Ben başardım siz de başarabilirsiniz.

3 erkek 4 kardeşiz. Üzerimde çok baskı hissederek büyüdüm. Cinsellikle ilgili tutucu, kuralcı bir ailem vardı. Kız arkadaşlarımdan cinsellikle ilgili bir şeyler öğrenmeye başladım. İlişkinin ilk başta çok ağrılı olduğunu, birisi çok kanaması olduğunu anlatmıştı. Kendi cinsel organıma bile bakamıyordum, bana çok ayıp kötü bir şeymiş gibi geliyordu. Erkek arkadaşımla 3 yıl okul süresince çıktık. Aramızdaki ilişki çok güzel gidiyordu. Evlenip ilk gece ilişkiye girmeye çalıştığımızda ne olduğunu anlayamadım. Her şey güzel giderken neden bu kadar korkuyordum. Eşim ilk gün biraz zorlamıştı ama ben ağlayınca tamam zamanla birlikte düzelteceğiz korkma dedi. 4-5 ay sonra bir arkadaşıma anlatınca vajinismus hastalığını duydum. Fakat vajinismus konusunda yardım almak beni ürkütüyordu.

Aradan 2 yıl geçti. Özellikle kendi ailem ve çevre çocuk için baskı yapmaya başladı. Bir gün annem bir doktor ismi bularak yanıma geldi. Ümmügülsüm Soytürk muayene olmamı istedi. Üzerimdeki baskıdan kurtulmak için ve bir kaç kan testi, ultrasonografi yapılır diye düşünerek kabul ettim. Ümmügülsüm hanım güler yüzlü bir şekilde karşıladı. Cinsel ilişki ile ilgili sorusuna haftada bir kaç kez oluyor diyerek yalan söyledim. Doktor hanım 2 yıl geçti ise testlere hemen başlamak gerekli diyerek beni muayene masasına aldı. Fakat eline ultrason için birşey alınca kasıldım ve ilişkiye giremediğimi ağlayarak anlatmak zorunda kaldım. Önce beni sakinleştirdi, normal muayeneyi şimdi yapmayacağını sadece 10-15 saniye süren küçük çocukların muayene şekli gibi bir muayene ile fiziksel sıkıntım olup olmayacağına bakacağını söyledi ve kabul ettim. Evet fiziksel bir şey yoktu. Sebep psikolojikti. Kısırlık için tedavisi değil önce vajinismusu tedavi etmesi gerektiğini kısa sürede bu problemi aşabileceğimizi belirtti.

Doktor hanıma güvendim ve gerçekten 4 seans gibi kısa sürede vajinismus tedavi etmeyi başarmıştık. Son seansta yaptığı kadın doğum muayenesinde bir problemim olmadığını 6 ayda çocuk olmazsa testlere başlayacağını belirtti. 3. ay mutlu haberi kendisine verdim. Gebeydim. Sevgili doktorum iyi ki sizi tanımışım. Başarılarınızın devamını diliyorum. Allah sizden razı olsun.