dr. soytürkDr. Soytürk (Minel Klinik)İletişim+90312 210 1626

Prp ve Prp Tedavisi Başarı Hikayelerimiz

Buraya kızımın internetten araştırması sonucu geldim. Açıkcası biraz tedirgindim ama Yasemin hanımın ilgi ve alakası bizi çok rahatlattı ve seanslara katılmaya karar verdik. 3 seans sonunda kendimi daha rahatlamış ve iyileşeceğime inanıyorum. İnşaallah 3 ay sonra daha da iyi olacağımıza inancımız sonsuzdur. Yasemin hanım ve ekibine çok teşekkür ederiz. Şerife Sarılı
  • Ş.S.

Doktor hanıma başvurduğumda her iki dizimde ve sol kalçamda ağrım vardı. 10 yıldır bu şikayetlerim var ama son 3 aydır artmıştı. Artık merdiven inip çıkmakta zorlanıyordum hatta düz yolda yürürken bile ağrım vardı. Gece uyurken dizlerim birbirine temas ettiği zaman acıdan uyandığım oluyordu. Bu şikayetlerle 20 gün fizik tedavi aldım, 2 ay rahattım ama sonra tekrar başladı. Ortopedi bölümüne başvurdum, film tekrar çekildi, mr çekildi ileri derecede kireçlenme ve meniskus yırtığı saptandı.

Tek çözümün ameliyat olduğunu belirttiler.Her iki dizime de platin takılmasını önerdiler. 55 yaşında olduğum için ilerleyen yıllarda ameliyatın tekrarlanması gerekebileceğini başka bir doktordan öğrenince ameliyatsız çare aramaya başladım. Sülük yaptırdım, hacamat yaptırdım, bir kere proloterapi yaptırdım ama hiç fayda görmedim. Internette ameliyatsız kireçlenme tedavisi diye araştırmaya başladığımda doktor yasemin hanıma ulaştım. Yasemin hanım beni önce muayane etti. Sonrasında film ve kan tahlillerimi inceledi, günlük yaşamdaki hareketlerimle ilgili sorular sorduktan sonra PRP tedavisinden fayda göreceğimi belirtti. Aynı gün kanım alında ve hazırlanan PRP’yi dizime iğne ile verdi. Çok korkarak gitmiştim. Kemiğe yapılacağını düşündüğüm için ağrım çok olur diye düşünmüştüm ama çok az ağrı oldu. Işlemden bir gün sonra ağrım biraz arttı, eklemim donmuş gibi hissettim ama bir kaç gün sonra dizimde rahatlama başladı. Üç hafta sonra dizime PRP tekrar yapıldı. Üçüncü seansa gerek kalmadı. Dizlerime yapılan PRP kalça ağrımı da geçirdi. Zaten doktor hanım diziniz rahatlayınca kalça da geçer demişti ve onun söylediği gibi oldu. Beni ameliyattan kurtardı. Allah ondan razı olsun.

Her iki dizimdeki ağrı ve bel ağrısı nedeniyle minel klinik’e başvurdum. Internet araştırmalarım sonucunda doktor hanımın almış olduğu eğitim ve sonrasında katıldığı eğitim programları beni minel kliniğe yönlendirdi. Ilk görüşmede güleryüz ile karşılanmak güven duygusu uyandırdı.Şikayetimi iyice sorguladıktan sonra ayrıntılı bir muayeneden geçtim. Bel ağrılarımın nedeninin daha çok mekanik olduğunu ve manuel terapiden fayda göreceğimi ama dizlerimdeki ağrının kireçlenmeye bağlı olduğunu ve yaşımın genç olmasına ragmen dizlerimdeki yıpranmının yoğun olduğunu söyledi. Zaten daha önce gittiğim ortopedi uzmanı da kireçlenmenin çok olduğunu, ameliyatın gerekli olduğunu ama yaşımın genç olmasından dolayı PRP gibi diğer tedavi seçeneklerini denememi istemişti.

Doktor hanım da PRP tedavisinden fayda göreceğimi söyleyince tedaviye karar verdim. Her işlem muayenehanede yapıldı. Önce kanımdaki trombosit seviyesine bakıldı. Sonrasında da dizime iğne yapıldı. Benim sağ dizimdeki ağrım daha fazla olduğu için sağ dizden başlandı. Bir hafta sonra da sol dizime yapıldı. Ben ilk enjeksiyondan sonra bile yumuşama hissettim. Ama ilk gün dizimde katılık oldu. Yasemin hanım bunun normal olduğunu söyledi. Ve 24 saat sonra geçti zaten. Yasemin hanımın bana verdiği egzersizleri düzenli olarak yaptım. Bol su içtim. Doktor hanımın tavsiyesi ile kilo vermeye de başladı. Doktor hanım belime de 3 seans manuel terapi yaptı. Eliyle problemli bölgelere baskılar uyguladı. Bu tedaviden de çok fayda gördüm. Yasemin hanımın farklı bir yaklaşımı var. sadece problemli bölgelerle değil beni bütün olarak değerlendirerek beslenmeden spora kadar her konuda bana çok değerli bilgiler verdi. Teşekküer.GAMZE SOYKAN

Yaklaşık olarak 6-7 yıldır dizlerimde ağrılarım vardı. Özellikle merdiven inmek çok ızdıraplı bir hal almıştı, namaza oturuken ağrım oluyordu. Uyku düzenim bozulmuştu. İki yıl önce de benzer şikayetlerim olduğunda 20 seans fizik tedavi aldım ve dizime horoz ibiği yapıldı. Bu tedavilerden fayda görmüştüm ama son 4 aydır ağrılarım tekrar başladı. Her iki dizimde de ağrı vardı ama sağ dizde daha fazlaydı. Devlet hastanesine gittim. Film çekildi, kireçlenme var denildi.

Dizimin kıkırdakları incelmiş. ilaç bide krem verildi ve fizik tedavi önerildi. Fizik tedavi aldım, kalçadan iğne de yapıldı ama fayda görmedim. Sonra doktor yasemin hanım prp tedavisini önerdi.Sağ dizime 4 hafta arayla 3 seans prp tedavisi yapıldı. İlk prp yapıldıktan sonra birkaç gün ağrılarım oldu. Ama şimdi ağrılarım yarı yarıya azaldı. PRP tedavi sürecinde doktorumun tavsiyelerini yerine getirdim. Doktorumun bana gösterdiği egzersizleri yaptım, diz hareketlerime dikkat ettim. Şimdi merdivenleri daha rahat inip çıkıyorum, gece beni uykudan uyandıran ağrılarım kalmadı. Yasemin doktoruma çok teşekkür ediyorum. (F. YILMAZ)